WD Caviar Green 1TB 64MB SATA 6 Gb/s Harddisk Alacağım, Yorumunuz?

Bu konuyu okuyanlar

edogu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,

6 yıldır kullanmakta olduğum Seagate 500 GB - 16 MB HDD 'mi yenilemek istiyorum.artık son zamanlarda zart zurt sesler çıkartmaya başladı.

Yeni HDD alırken ön bellek kapasitesinin yüksek olmasına dikkat ediyorum, 64 mb ön belleğe sahip Western Digital Caviar Green 1TB 64MB SATA 6 Gb/s Harddisk şu an HB 'de kampanyada.Bunu alacağım.

http://www.hepsiburada.com/liste/we...ails.aspx?productId=bd85587&categoryId=100221

Fikirlerinizi almak istedim, ne kadar performans artışı olur? bir de sanırım bu disklerin bir özelliği de sessiz olması?

Ayrıca power supply 'im 400 WATT, başka herhangi bir donanım yok (ekran kartı vs.) bu disk rahatlıkla çalışır sanırım?

Konu hakkında fikirlerinizi rica ediyorum.

teşekkürler

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bu ürünün aynısını geçen sene kullandım. gayet sessiz ve performanslı. şu an seagate barracuda 1 tb 32 mb kullanıyorum. performans olarak aynı. yani isminin green olması sizi yanıltmasın. caviar black serisine eşdeğer bir performansı var. black kadar sesli çalışmaması da artısı.

alacaksanız tavsiye ederim. :)

edogu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ürünün aynısını geçen sene kullandım. gayet sessiz ve performanslı. şu an seagate barracuda 1 tb 32 mb kullanıyorum. performans olarak aynı. yani isminin green olması sizi yanıltmasın. caviar black serisine eşdeğer bir performansı var. black kadar sesli çalışmaması da artısı.
alacaksanız tavsiye ederim. :)
@rtsbora
yorum için teşekkürler, katılıyorum black konusunda, vatan 'ın sitesinde cavier black ürününe ait yorumlarda hep sesten şikayet edilmiş ama bu cavier green için hiçbir yerde ses şikayeti okumadım.

ayrıca power supply konusunda yazdığıma ne diyorsunuz?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
@rtsbora
yorum için teşekkürler, katılıyorum black konusunda, vatan 'ın sitesinde cavier black ürününe ait yorumlarda hep sesten şikayet edilmiş ama bu cavier green için hiçbir yerde ses şikayeti okumadım.

ayrıca power supply konusunda yazdığıma ne diyorsunuz?
psu şu anki hddni çalıştırıyorsa onu da çalıştırır. sorun olacağını sanmam. zaten hdd çok güç çeken birşey değil. :)

edogu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
psu şu anki hddni çalıştırıyorsa onu da çalıştırır. sorun olacağını sanmam. zaten hdd çok güç çeken birşey değil. :)
teşekkürler, şu an rahat çalışıyor, herhangi bir sorun yok, zaten dediğim gibi başka herhangi bir güç gerektiren donanım olmadığı için problem olacağını da sanmıyorum.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bu arada sessiz dedim ama sıfır sessiz değil. bütün hddlerde az da olsa bir ses var. ondan kurtulmanın tek yolu ssd. :)

edogu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada sessiz dedim ama sıfır sessiz değil. bütün hddlerde az da olsa bir ses var. ondan kurtulmanın tek yolu ssd. :)
orasını biliyorum canım, mutlaka ses olacak ama caviar black 'ta ekstra yüksek ses şikayetleri gördüm.

az önce siparişini geçtim ilk mesajımda linkini verdiğim caviar green hdd 'nin.

yorumlar için çok teşekkür ederim.

quzma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Var Yardım Edin

1Tb HDD

Bilgisayar Açılınca

Sata 1:

Sata 2: None

Yani HDD Olduğunu Görüyor Ama İsmini Bulamıyor
Format Atamıyorum Hata Veriyor