WBC Ağırsıklet Boks yarı final maçı , Sinan Şamil Sam - Oliver McCall

Bu konuyu okuyanlar

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
"Boğaz’ın Boğası" lakaplı Sinan Şamil Sam, Dünya Ağırsıklet eski Boks Şampiyonu ABD’li Oliver McCall ile bu gece Ankara Atatürk Spor Sarayı’nda kozlarını paylaşacak.

WBC Ağırsıklet Boks yarı final maçında, boksörümüz Sinan Şamil Sam, ABD’li rakibi Oliver McCall ile bu gece karşı karşıya geliyor. Ankara Atatürk Spor Sarayı’ndaki karşılaşma gece saat 23.30’da başlayacak. Almanya’da profesyonel boks hayatını sürdüren Sinan Şamil Sam, 42 yaşındaki Dünya Ağırsiklet eski Boks Şampiyonu Oliver McCall’in güçlü bir boksör olduğunu belirterek, "Ben de Boğaz’ın Boğası’yım. Hedefim, final vizesi almak. Kendi seyircim önünde bunu başaracağıma inanıyorum. Babalar günü hediyem, galibiyet olacak. Herkese unutamayacağı bir gece yaşatmak istiyorum" dedi.

Ankara Atatürk Spor Sarayı’ndaki boks gecesi, saat 20.00’de başlayacak. Sinan Şamil Sam, ringe çıkana kadar, aralarında Küba asıllı Amerikalı boksör Juan Carlos Gomez’in de bulunduğu sporcuların mücadele edeceği 9 maç daha yapılacak. Sinan’ın karşılaşması, Fox TV'den canlı yayınlanacak. Atatürk Spor Sarayı’ndaki maçın bilet fiyatları ise 50 ile 300 YTL arasında değişiyor.

Kaynak http://www.sporx.com/digersporlar/boks/68318/

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Sinan Şamil Sam malesef yenildi ve ünvanını kaybetti.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
biz türk milleti olarak cok cabuk gaza geliyoruz ama sonucta hüzün

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
RuNaL dedi ki:
biz türk milleti olarak cok cabuk gaza geliyoruz ama sonucta hüzün

Evet öncekileri yenmiş sanki hepte yenecekmiş gibi sanıyoruz sonuçta hüsrana uğruyoruz.yinede yazık oldu...

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sporda olağan şeyler bunlar arkadaşlar, yenmek kadar yenilmek de doğal. Ama maç öncesi tabii ki yenilmeyecekmiş gibi başlaması lazım. Ben de dövüş müsabakalarına katıldım ve en önemli kurallardan biri yenilgiyi asla düşünmemek. Yenilince ne olacak diye düşünmeye başladığınız anda bitersiniz zaten, o ringe çivilerler sizi.
Yine de 42 yaşında birine o genç yaşta yenilmesi yazık oldu.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Bence maçın başında Sinan'ın gözünün hemen altında bir açılma olması ve hatta bir ara bu yüzden doktor kararı ile maçın durdurulması söz konusu olunca morali iyice bozuldu , konsantrasyonu düştü , zaten önceki maçlara oranla başlangıçta iyi bir dövüş çıkaramadı.

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence sinan hafife aldı. Adam maç öncesinde meydan okudu sinana boşuna değilmiş...