Warner Bros. Çekilince, KARA KULE Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Kaldı

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
26 Haziran 2012
Mesajlar
306
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
the-dark-tower-slice1.jpg


Yaklaşık iki hafta önce Imagine Pictures’ın Stephen King’in The Dark Tower (Kara Kule) serisi uyarlamasının teslim tarihi konusunda sıkıntılar yaşadığı açıklanmıştı. Belirlenen teslim tarihi geldi ve geçti. Warner Bros. bu tarihi geçirmiş gibi görünüyor. Bunun yanında proje başka engellerle de karşılaştı. Universal çekildi ve bütçe sıkıntıları ile yapım şirketi bulma gibi problemler çıktı. Akiva Goldsman’ın hazırladığı son senaryoyla Russell Crowe ilgilenmişti. Ancak Warner Bros.’ta projeye yeşil ışık yanmadı. Yine de, Roland Deschain ve yapımcı/yönetmen Ron Howard için hala umut olabilir.

Alınan son duyumlara göre, Media Rights Capital projeye finansman sağlamak için görüşmeler yapıyor. Bunun başlıca sebebi MRC yöneticisi Modi Wiczyk’in kitap serisinin hayranlarından biri olması.

Warner Bros. projeden çekilse de, Imagine Entertainment projeyi diğer yapım şirketlerine götürmekte özgür. Birçok kişi bu proje için en uygun şirketin Warner Bros olduğunu düşünüyor. Bu serinin ve sinemaya uyarlanan epik hikayelerin hayranları için talihsiz bir haber. Böylesine heyecan verici bir proje ne yazık ki büyük bir ödül vaat etmiyor. Öyle görünüyor ki, büyük şirketlerin hiçbiri de böyle bir risk almak istemiyor.

the-dark-tower-poster.jpg


Kaynak
 
Üst