Warframe Oynarken Bilgisayarımın Kapanması

Bu konuyu okuyanlar

Xâison

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgisayarın özellikleri şöyle geforce gt920m,normalde 4gb ram ben bunu 8gb a boostladım,intel i5 5200u.Şimdiye kadar hiçbir problem yokken warframe oynarken kapanmaya başladı.Geçen hafta harddiski değiştirtmiştim birde.Sürücülerim falan güncel,uyumluluk modunda açmayıda denedim.Oyunu her açtığımda biraz oynuyorum sonra birden görüntü donuyo veya siyah ekran oluyo arkadan oyun devam ediyo ama görüntü gidiyo.Ben alt tab yapıyorum kapatım oyunu diye oyunu kapanmıyo görev yöneticisini açsamda,alt f4 yapsamda.Sonrada pc kapanıyo ya direk yeniden başlıyo ya da mavi veya turuncu(NMI_HARDWARE_FAILURE),(VIDEO MEMORY MANAGEMENT INTERNAL)ekran veriyo.Şu anda hd tune kullanarak harddiski tarıyorum sıkıntı varmı diye.Ben bu sorunu nasıl çözücem yardım edin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde yazmayı unutmuşum başka herhangi birşey yaparken oyun oynarken vs. kapanmıyo sadece warframede kapanıyo.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pc dell inspiron 5558 i5-5200U 920m

Son düzenleyen moderatör:

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
o hata bendede vardıı.. 1 ay sonra anca çözebildim. bilgisayarı sıfırdan formatlayıp ekran kartını düzgün bir şekilde yükle. genellikle yanlış sürüm yüklendiği zaman olabiliyor ve ram slotunu kontrol et tam oturmuşmu diye