Wap25 Sahtekarlığı // Hattınızdaki TL'ler Her An Uçabilir

Bu konuyu okuyanlar

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar arkadaşlar size bizzat kendim mağdur olduğum dolandırıcılık vakasını anlatacağım ve Wap25//YBS servisinin bir çok mağdurunun olduğunu ,bu servisin uzman bir sahtekarlık servisi olduğunun kanıtlayacağım.​

Arkadaşlar 2 gün önce hattıma 20 TL yükledim,10 TL’sini bir arkadaşa gönderdim derken bakiyemi sorguladığımda kalan 10 TL liram uçmuş nasıl oldu anlamadım.O gün Vodefone’da güncelleme olduğu ve OnlineSelfServis hizmetinde de onarım olduğu için gerekli detaya ulaşamadım ama sonunda güç bela kayıp 10 TL’min nasıl kaybolduğunu buldum.1 Gün sonra bir baktım Vodafone OnlineSelfServis’ten adını dahi duymadığım YBS isimli bir hizmete abone olmuşum.10 TL’mi onlar uçurmuş.Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım müşteri hizmetleri Wap25′e yönlendirdi.Wap25 Vodafone müşteri hizmetlerine yönlendirdi.Bu yönlendirme bir kaç kere oldu en sonunda Vodafone müşteri hizmetlerinde anlayışlı bir bayan çıktı ve müşteri memnuniyeti için 10 TL’nizi ödüyorum ama bu durumun sorumlusu biz değiliz dedi.Bende bir çok mağdurun olduğunun internette bir çok foruma,şikayet sitelerine Wap25′in konu olduğunu ve bu sorunu yetkili kişilere incelemesi için bildirmelerini dile getirdim.

0.jpg

YBS Aboneliği Saçmalığı:

• Wap25 servisi hizmeti imiş onu da Google’dan öğrendim,3520 diye de geçer.
  • Hattım haberim-onayım olmadan herhangi bir çağrı veya bilgilendirme mesajı tarafıma iletilmeden YBS servisine abone yapılmış.Onaysız benim adıma anlaşma imzalamışlar bir yere üye yapmışlar nasıl oluyorsa.
  • Wap25 servisi tarafından tarafım YBS servisine abone yapıldığıma dair herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmemiştir.Hattımdan kesilen tolam 30 TL hakkında hiç bir şekilde bilgilendirme yapılmamıştır.Aksine Wap25 tarafından bilinçli olarak üye olduğum ve üyeliğimi onayladığım iddia edilmektedir.Birde tarafıma üye olduğum gün iki mesaj ve ondan sonraki her yedi günde de bir bilgilendirme mesajı geldiği söylenmektedir halbu ki 3520 servisinden bana gelen ilk mesaj haberim olmayan abonelikleri iptal etmemle gelen bilgilendirme mesajlarıdır.
  • (10 TL son vaka önceki vakaları da müşteri temsilcisi ile görüşmemle fark ettim Toplam Kayıp 30 TL…)
  • Uçan en son ki 10 TL’mi fark etmesem haftada 10 TL olmak üzere yüklü bir miktarda Vodafone TL bakiyem ziyan olacaktı.
  • İşin kısası ve özü arkadaşlar Wap25 servisi profesyonel bir dolandırıcıdır.Sadece kendi yaşadığım bu olaya dayanarak söylemiyorum bunu ben,internette bir çok mağdurun haykırışları var konunun sonunda o adresleri de vereceğim.
  • Peki bu Wap25 servisi dolandırcı üç kağıtçı da nasıl hala hizmete devam edebiliyor operatörler bağını kesmiyor veya yasal işlemle sona erdirilmiyor derseniz.
  • Bu Wap25′in habersiz aboneliklerinden eminim ki çoğu mağdurun haberi bile yok yok olan TL’lerinden ve kabarık gelen faturalarından.Haberi olanlar ise bu kaybolan TL’lerini geri alamayacaklarını düşündükleri için ipin ucunu baştan bırakıyorlar hemen pes ediyorlar haklarına aramıyorlar.Hal böyle olunca da arkadaşlar suçlular,kalpazanlar,sahtekarlar,üç kağıtçılar cirit atıyor.Ondan sonra benim halkım kendi pişirdiği aşa tuzlu diyor.
  • Ben direk Wap25 servisindeki temsilciye söyledim Google’a Wap25 veya YBS aboneliği yazıldığında bir sürü şikayet çıkıyor dedim adamlar yüzsüz yasal çözüm bulmuşlar ya da halkımızın duyarsızlığından faydalanıyorlar.O şikayetlerin hepsi gerçek mağdurların olsa idi halan operatörünüz ile iş birliğini devam ettiriyor olamazdık dedi.

Uyarılar:

• Arkadaşlar hattınızdan her an bir miktar TL kaybolabilir veya faturanız kabarık gelebilir bu tür durumlarda müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alınız hattınız üzerinden gerçekleşen harcamalar hakkında.
  • Mağdursanız eğer asla pes etmeyiniz.Sonun kadar mücadele ediniz.Olmazsa yasal yola başvurunuz delillerinizi toplayınız.
  • 3520′den gelen hiç bir mesajı açmayınız,açarsanız da mesaj içinde verilen linklere sakın tıklamayın.
  • İnternette wap ve 25 in bir arada olduğu yerlerden uzak durunuz,Wap25 mağdurlarının şikayet konuları hariç .

Hayalcin’den Yorumlar:
Arkadaşlar her ne kadar wap25 servisi asıl dolandırıcı olsa da bunda operatörlerinde payı var/dır.Neden diyecek olursanız Wap25′teki temsilcinin söylediğine göre cep telefonunuza onaylamanız amaçlı herhangi bir doğrulama kodu gelmeden üye olunabiliyormuş ve söylenene göre ben internet üzerinden bir kutucuğa tik atarak ve bir butona tıklayarak üye olmuşum.Bu durumdan anlaşıldığı gibi tamamen güvenlik açığı söz konusu olup bu zemin dolandırıcılığa zemin hazırlamaktadır.
Sözü fazla uzatmadan konunun kişisel boyutuna fazla inmeden mağdurların yazmış olduğu şikayet-itiraz-uyarı içerikli konuların linklerini vererek konumu sonlandırıyorum.
Arkadaşlar konu sayısı çok fazla olduğu için iki adet Google’da anahtar kelime arama linkini ve sikayetvar.com’daki Wap225 şikayet konularının linkini veriyorum.

Sikayetimvar.com’da Dile Getirilen Şikayetler İçin Tıklayınız.
Google ”Wap25 Sahtekarlığı” Arama Sonucu İçin Tıklayınız.
Google ”YBS Abonesi Mağdurları” Araması Sonucu için Tıklayınız.

''Okuyalım,bilgilenelim,bilinçlenelim dolandırılmayalım.''

Kaynak: http://hayalcin.com/wap25-sahtekarligi-hattinzidaki-tller-her-an-ucabilir.html

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
hangi operatörlerde var ?

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Nerden bakıyoruz şimdi üyemiyiz değilmiyiz diye ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tüketici hakem heyetine başvurun.. sizin abonelik başvurusu yaptığınızı ispatlayamazlar... parayı iade alırsınız....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yüksek gelen faturaların kullanmadığım ve bilgim bile olmayan wap25 aboneliği nedeniyle olduğunu; bunun Turcell işortaklarının yapmış olduğu bir uygulama olduğu bilgisini verdiler. İş ortağınız ile birlikte mi soygun yapıyorsunuz! Gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Son mesajlar