Dizi WandaVision 1.Bölüm Spoilerlı Özet ve İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
160
WandaVision 1.Bölüm Spoilerlı Özet&İnceleme

Önsöz:
Başlıktada bahsettiğim gibi bu konu spoiler(sürprizbozan) içermektedir.Eğer 1.Bölümü izlemediyseniz okumanızı tavsiye etmem.

Özet:
Dizi her zaman gördüğümüz Marvel introsunun biraz farklı bir versiyonuyla başlıyor.İlk farkettiğimiz şey Endgame sahnelerininde introya koyulması.Ardından ekran 16:9’dan 4:3’e geçiyor.

Dizinin ilk sahnesi Wanda ile Vision’ın evlerine taşınmasıyla başlıyor.Vision’ın bir iş sahibi,Wanda’nınsa ev kadını olduğu göze çarpıyor.Ayrıca Vision’ın Quicksilver’ın hızında iş yaptığını görüyoruz.

Dizinin müzikleri bana Disney Prensesleri filmlerinin müziklerini andırdı nedense.Gülme efektleriyse Disney Channel dizilerinden alınmış gibi.

Arkasından Wanda’nın komşusunu görüyoruz.Açıkçası ilk bölümden ev sevdiğim karakterler Wanda’nın komşusuyla Vision’ın iş arkadaşı oldu.

Wanda’nın komşusu evde Wanda’yla muhabbet ederken televizyonda Stark Endüstrilerinin ekmek kızartma makinesine rastlıyoruz.Bu da çok güzel bir detay olmuş.

Bu arada bölüm Wanda ve Vision için özel bir günde geçiyor.Ancak karışıklık olmadan olur mu tabikide olmaz.Vision’ın patronu Vision’a karısıyla beraber ziyaret edince ortam yavaş yavaş karışmaya başlıyor.

Bu noktada Bay Hart’ın evlilikleri hakkında soru sorduğunda Wanda’nında Vision’unda hiçbir şey bilmediklerini farkediyoruz.Bay Hart bağırırken aniden boğulmaya başlıyor ancak ben bunu Wandanın yaptığından neredeyse eminim.

Ardından misafirlerin evlerine gitmesiyle bölüm Wanda ve Vision’un yüzük takmasıyla eski televizyon dizileri gibi bitiyor.Fakat sonra dizinin başka bir ekranda da oynamasıyla karşılaşıyoruz.Bir after credits sahnesi beklemiştim ancak gelmedi.

Fikirlerim:Açıkçası dizinin sitcom tarzı olacağını duyduğumdan beri pek heyecanlanmamıştım.Bu yüzden diziden pek bir beklentim yoktu.Bu sayedede daha çok keyif aldım.

Komedi kısmına vurgu yapıldığına denk gelmiştim.Açıkçası tahmin ettiğim kadar komik değildi.3-4 kez gülebildim ancak.Dizinin genel olarak güzel olduğunu düşünüyorum.İlerideki bölümler dahada iyi olabilir ama.Bekleyip göreceğiz.

Puanlar:Dizinin IMDb puanı 7.9 olarak belirlenmiş.Bende dizinin ilerideki bölümlerinin daha iyi olacağını düşünerek 7.3 veriyorum.Sizde puanlamanızı ve yazı hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Herkese iyi günler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bu kadar az kişi takip ediyor bu forumda anlamadım açıkçası.

Son düzenleme: