Walpapper Engineden virüs kapabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

SirZhem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
B steamde çok popüler bir uygulama olan walppaper engine Virüs barındıra bilir mi (paranoyak oldum yeni bilgisayara yükledim 80e yakın walpapper)

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,553
Hayır ben 1 yıldır falan kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı

SirZhem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,553
Windows Defender ın karantina uyarısının alıntısını atmıştı
windows defendera güvenmek çok saçma. zaten bu uyg. steamde onaylanmış gibi birşey. virüs olsa çooktan olurdu. ayrıca o wallpaperlar .mp4 oluyor veya uygulamanın wallpaper yapmak için konulmuş menüsünden yapılıyor. yani virüs olabilecek bir .exe dosyası yok ortada. windows defender ın vasat olduğunun bir kanıtını söyliyim @HardComputer in kendi yaptığı tarayıcıyı yüklerken bu uyarı çıkmıştı. ama ortada virüs yoktu. içinizde kaldıysa doğru çalışan bir antivirüsle taratın.
df.PNG

Mcuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
windows defendera güvenmek çok saçma. zaten bu uyg. steamde onaylanmış gibi birşey. virüs olsa çooktan olurdu. ayrıca o wallpaperlar .mp4 oluyor veya uygulamanın wallpaper yapmak için konulmuş menüsünden yapılıyor. yani virüs olabilecek bir .exe dosyası yok ortada. windows defender ın vasat olduğunun bir kanıtını söyliyim @HardComputer in kendi yaptığı tarayıcıyı yüklerken bu uyarı çıkmıştı. ama ortada virüs yoktu. içinizde kaldıysa doğru çalışan bir antivirüsle taratın.Ekli dosyayı görüntüle 112918
Haklısınız hocam ama çok şüphe ediyorlarsa VirusTotal ile tarama yapabilirler ;) Bu arada incelemeniz için çok teşekkürler.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
abuk subuk ,+18 gibi yerlerden indirilen resimlerin içinde, resim görüntülü olup,uzantısı farklı olan,fakat windowsun algılamadığı uzantısı örnek olarak
natali.jpg..............................................................exe
natali.jpg(bundan sonrası noktalı olarak gider sonu exe,com olarak biter)siz resmi büyük olarak görmek istediğinizde ise ,onayı verdiğiniz an exe programı çalışır.

ayrıca 2.olarak resim içine ufak kb olarak virüs,program yüklenir.ama o programın çalışması için karşı tarafta da program olması lazımdır.(aklımda kalanı kadarı ile(program arşivimde var ama denemedim)

sizin içiniz rahat olsun steam gibi yerlerde virüs çıkarsa ,kendileri açısından kötü olur.prestij kaybederler.