Soru W10 dan w11 e yükselttim PC sıfırlarsam eski win10 kalıntıları kalır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Çözüm
Sistemin kararlılığı açısından tam sıfırlayıp temiz kurum en iyisi olur. Yanlız kurulum yaparken diski sil dedikten ve yeni bölüm oluşturduktan sonra biçimlendirmeyi unutmayın. Biçimlendirmezseniz donanımsal olarak diskte kalıntılar kalıyor. En güzeli biçimlendirerek sıfır temiz kurulumdur. Ha win 10 kalıntıları ile de kullanabilirsiniz bir mani yok ama yer yer performansa yansıdığı durumları deneyim ettim önceden.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Bildiğim kadarıyla sıfırlama yapınca dosyaların kalmasını seçebiliyorsun yani sadece işletim sistemini tekrar kuruyor gibi düşün. Tam emin değilim ama bence silinmez.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Yedeklerınızı alıp Temiz kurulum yapmanız Her zaman Yarar saglar.

Sorunuza gelince; illaki Kalıntı kalır, direk Dıskı Sılmıyormusun unutmayın..

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,496
Sistemin kararlılığı açısından tam sıfırlayıp temiz kurum en iyisi olur. Yanlız kurulum yaparken diski sil dedikten ve yeni bölüm oluşturduktan sonra biçimlendirmeyi unutmayın. Biçimlendirmezseniz donanımsal olarak diskte kalıntılar kalıyor. En güzeli biçimlendirerek sıfır temiz kurulumdur. Ha win 10 kalıntıları ile de kullanabilirsiniz bir mani yok ama yer yer performansa yansıdığı durumları deneyim ettim önceden.

Çözüm

58CARACAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
eğer marka anlaşmalıysa kurtarma modu vs. yaptığında win 10 geri gelir
başka hocalarım da bakar birazdan rahat ol
Bildiğim kadarıyla sıfırlama yapınca dosyaların kalmasını seçebiliyorsun yani sadece işletim sistemini tekrar kuruyor gibi düşün. Tam emin değilim ama bence silinmez.
Yedeklerınızı alıp Temiz kurulum yapmanız Her zaman Yarar saglar.

Sorunuza gelince; illaki Kalıntı kalır, direk Dıskı Sılmıyormusun unutmayın..
Anladım arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Sorma amacım format ile uğraşmamak idi performans düşüklüğü olursa mecbur format atacağım.