Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
  • Başkalarına iyilik yapmak için geldik bu dünyaya. Başkaları ne için geldi onu bilmiyorum.
  • Bir metnin arkasında 'yazar' yerine bir 'insan' bulduğumuzda hayret ederiz.
  • Yüreğin arzuları, tirbuşon kadar burguludur.
  • Diğer gezegenler beni pek ilgilendirmiyor. Onları gökyüzünde, oldukları yerde seviyorum.
  • Amerika'da muazzam sayıda insan kendisini sıkıntıya boğan bir işte fazlasıyla çalışıyor. Zengin adam bile her gün ofise gitmesi gerektiğini düşünüyor ama sevdiği için değil, aklına yapacak başka bir şey gelmediği için.
  • İnsanın burnunun dibindeki şeyi görmesi fazla beceri gerektirmez. İşin önemli bir kısmı, görme organını hangi yöne çevirmek gerektiğini bilmekte yatar.
  • Davranışlarımızı açıklamak için insansı maymunlara başvuranlar, kıç delikleri hakkındaki bilgiyi yerde açılmış bir delikten edinecek kadar budala olan kalın kafalılardır.
  • Beğendiğim ya da hayran olduğum kişiler arasında ortak bir payda bulamıyorum ama sevdiklerim arasında buluyorum: hepsi beni güldürüyorlar.
  • Kimi kitaplar haksız yere unutulurlar ama hiçbir kitap haksız yere hatırlanmaz.
  • Memeliler arasında yalnızca insanda var. Hiçbir duygu sergilemeyen kulaklar.
  • Sizin için benim için, stonehenge ve Chartes Katedrali farklı isimler altında aynı ihtiyar adamın elinden çıkma eserlerdir. Onun ne yaptığını, hatta ne düşündüğünü bilebiliriz ama nedenini anlayamayız.
  • Her yerde yapılabilme özelliğine sahip olan müzik, görünmezdir ve kokusuzdur.
  • Müzik zamanı sindirmek için elimizdeki en iyi araçtır.
  • Hiçbir operanın öyküsü mantıklı olamaz çünkü insanlar kendilerini mantıklı hissettiklerinde şarkı söylemezler.
  • Ölüm, piknikteyken uzaklardan duyulan gök gürlemesi gibidir.
  • Aşksız binlerce kişi yaşayabildi ama susuz bir kişi bile yaşayamadı.
  • ABD'yi ziyaret eden her Avrupalı, çehre diye adlandırıldığı şeyin göreli azlığı; ihtiyar bebekler gibi görünen kadın ve erkeklerin çokluğu karşısında hayrete düşer.
  • Suratım yağmurda unutulmuş düğün pastasına benziyor.