Vücut transformasyonum

Bu konuyu okuyanlar

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadaşlar 2.5 ayda 25 kilo vermiş ve kas toplayıp define bir vücuda sahip olmuş biriyim. Yardım isteyenlere yardımcı olabilirim :)

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herhangı bır yag yakıcı kullandınmı ? Agır kas kaybın olmus gibi 67 ye indiginde diyet programın nasıldı ?

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok topladım zaten şimdi define bir vücudum var. 75 kiloyum. Hayır hiç bir yağ yakıcı kullanmadım sıkı diyet, düzenli bir spor ve hayat tarzımı değiştirdim.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yok topladım zaten şimdi define bir vücudum var. 75 kiloyum. Hayır hiç bir yağ yakıcı kullanmadım sıkı diyet, düzenli bir spor ve hayat tarzımı değiştirdim.

Anlatsana biraz :D

Merak ettiğim:

Haftada kaç gün, kaç saat spor ve hangi haraketler. (aletli-aletsiz)
Ve diyet programın?

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi anlatayım o zaman :D Arkadaşlar aslına bakarsanız benim yaptığım rejim ve sporu kimseye önermiyorum. Çünkü 2.5 ay gibi kısa bir sürede neredeyse 30 kilo vermiş biri olarak vücudumdaki kasları kaybettiğimi, stres ve asabiyet sorunu yaşadığımı ve saçlarımın dökülmey başladığını söyleyebilirim (tabii eskidendi bunlar :) ) bir de hani şu ne yersen kusuyorsun ya mankenlerin hastalığı ona benzer bir şeye yakalandım daha doğrusu onun psikolojik olanına.. Bakın şöyle söyleyeyim sizlere 2 tane antepfıstığı yediğimde bile iki tanecik ha sadece iki tane :) bunun bana kilo aldıracagını düşünüp gidip şınav, mekik benzeri hareketler yapıyordum. Ayrıca günde sadece tek öğün yemek yiyordum şöyle söyleyeyim o tek öğünde ne istersem onu yiyordum. Yani mcdonalds'dan big mac yediğim bile oldu ama başka bir şey yok :) Alete gelince arkadaşlar geçin bu işleri spor salonunda değil beyninizde ve mutfakta zayıflanır :) Yani spor salonuna giden adam ya kilo almak için, ya da vücut yapmak için gitmeli zayıflamak için değil. En başta zihinsel olarak kendinizi hazırlamalısınız benim zayıfladığım dönemde (3 yıl önce) boş boş geziniyordum :) ne okul, ne iş ne de başka bir sorumluluk aklın fikrim bundaydı. Bakın ülkemizde çok yemek acıkmaktan değil sıkılmaktan oluyor :D çünkü abur cubur yemek artık bir hobi haline gelmiş durumda. Arkadaşlar canınınz sıkılınca açın NBA oynayın, CoD oynayın, film izleyin vs. yemek dışında bir şeylere odaklayın kendinizi bu 1. İkincisi tamamen hayat tarzınızı değiştirmenz lazım şöyle diyeyim geç vakitlerde tabak tabak çerez yiyorsanız ya da gece güzel bir rakı sofrasından kalkıp paçacıya gidiyorsanız bırakacaksınız bunları. Bunların hepsi size yağ, abdominal ve gıdı olarak geri döner :D bu 2. Üçüncüye gelelim benim zayıflama yöntemim haftada 3 gün koşu, günde 1000 mekik ve 300 şınav ve 100 ip atlamaydı. (İp atlama insan üstü bir zayıflama yöntemidir bunu 30 kilo veren biri olarak söylüyorum) Arkadaşlar dediğim gibi sakın ola spor salonuna falan gitmeyin zayıflamak için. Orada zayıflatırızı seni diyenler yalan söylüyor. Beyninizle ve mutfaktaki halinizle zayıflarsınız. Dediğim gibi benim bir nevi ölüm orucuna benzeyen sürecimi kimseye önermem ama önereceğim şey şu olur. Kahvaltıyı iyi yapın ! diye bağıran uzmanların hepsi kel ve şişmandır :lol: Kahvaltıyı az tutun ki diğer öğünlerinizi de az tüketin. Beyaz ekmeği kesin(biliyorum ülkemizde çok zor bir olay ama yapacak bir şey yok) Sebze ve meyvenin güzel olduğuna kendinizi ikna edin ve her şeyden önce zihninizde ana malzeme bu olsun ! Maalesef günde 10 saat çalışan emekçi insanlar benim yaptıgım gibi zayıflayamaz çünkü onların çok daha değerli düşünmesi gereken sorumlulukları var. Siz de atıyorum öğrenciyseniz yazı bekleyin ve 3 ayınızı buna ayırın. Bol bol su tüketin, alkolden uzak durun ! Alkol kendisi ve yanında yedirdikleriyle büyük bir kilo aldırıcıdır. Bu dediklerimi uygularsanız benim gibi zarar görmeden kilo verebilirsiniz. Ayrıca ben şu anda toparladım zayıfladıktan sonra ilk işim supplement destekli bir fitness yapmak oldu. Şimdi gayet iyi bir durumdayım. Size de aynısını dilerim arkadaşlar, saygılar :turned:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

biraz anlat ayrıntılarını.

Dövseydin ?

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Kulaktan dolma bilgilerle bu işe girişmeyin herkesin bünyesi farklıdır siz benim söylediklerimi öneri olarak alın ama ne olursa olsun bi doktora danışın diye ekle bence.

Herkesin bünyesi farklıdır. Herkes aynı şekilde kilo verecek diye bir şey de yok.

Seni tebrik ederim ayrıca.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Tebrikler arkadaşım. Ben de şuan kilo verme aşamasındayım, kıyaslamak ve bilgi takviyesi için sordum :)

Zayıflama formülü aşağı yukarı aynı; Eğer obez değilseniz doktora gitmeden, yediklerinize dikkat ederek ve düzenli spor yaparak zayıflayabilirsiniz.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Günde iki öğün yiyin, az yiyin, çok çalışın !

Kurt gibi aç bi şekilde sofraya oturmayın.Çatlayana kadar yiyipte sofradan tok kalkmayın.Açlık ve tokluk arasında ki ince çizgiyi yakalayın.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onu nerden çıkarttın?

Allah söyletti mübarek

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kulaktan dolma bilgilerle bu işe girişmeyin herkesin bünyesi farklıdır siz benim söylediklerimi öneri olarak alın ama ne olursa olsun bi doktora danışın diye ekle bence.

Herkesin bünyesi farklıdır. Herkes aynı şekilde kilo verecek diye bir şey de yok.

Seni tebrik ederim ayrıca.

Öncelikle teşekkürler. Zaten bin defa belirttim orada ben kendi zayıflama yöntemimi önermiyorum diye :) Doktora falan danışmanıza gerek yok diyetisyene doktora giden ya işsizdir ya zengindir ya da egosunu tatmin etmek istiyordur. Doktorun size söyleyeceği şu ''sabah 2 hıyar, öğlen pilav, akşam meyve tabağı, küçük lokma, çok çiğneme vs.vs.vs.'' yani asıl bunlar klişeleşmiş şeyler ve inan bana işe yaramayan şeyler her şeyden önce yaşam stili değişmeli.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
67 den sonrası nasıl gerçekleşti.. Define vücut nasıl oluyor

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
67 den sonrası nasıl gerçekleşti.. Define vücut nasıl oluyor

Define vucut çizgilerin belli oldugu belirli bir hacim kazanma antrenmanindan sonra kaslari parcaladigin vucut oluyor. 67den sonrasi tamamen duzenli beslenme, fitness ve protein tozu

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ya bende kilo yok, şimdi sanırım 70-75 kilo arasındayım, boyum 1.81, ama resmen kemik torbasıyım :D Etim yok resmen, yüzüm kupkuru, biraz da genetik aileden geliyor, bizim ailede fazla yoktur yüzü tombul kişi :D

Gelelim sadede, ben şimdi vücut yapmak istesem ne yapmam gerekir? Önce kilo mu almam lazım, yoksa kilo almadan çalışmaya başlasam zaten kendiliğinden vücudum şekillenir mi?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ya bende kilo yok, şimdi sanırım 70-75 kilo arasındayım, boyum 1.81, ama resmen kemik torbasıyım :D Etim yok resmen, yüzüm kupkuru, biraz da genetik aileden geliyor, bizim ailede fazla yoktur yüzü tombul kişi :D

Gelelim sadede, ben şimdi vücut yapmak istesem ne yapmam gerekir? Önce kilo mu almam lazım, yoksa kilo almadan çalışmaya başlasam zaten kendiliğinden vücudum şekillenir mi?
öncelikle kilon iyi , vücut için şuan gitsen ilk başlarda fazla yağ yakman gerekebilir yağ oranı önemli.
ondan sonra kas yapma çalışmalarına başlayabilirsin.
yaptıktan sonra devam ederek bu kasları sıkılaştırabilirsin de elbet.
boy 1.83, bende 87'den 78 kiloya inip body yaptım ve bildiğin hulk gibi olmuştum kol göğüs bakımından. :D
şimdi 66 kiloyum kas vs. yok önümüzdeki ay fit vücud ile tekrar başlamayı düşünüyorum.
Bu konu da da forumda talep olduğundan böyle bir konuyu açıp oradan güncellemeler yapmayı da düşünüyorum.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
öncelikle kilon iyi , vücut için şuan gitsen ilk başlarda fazla yağ yakman gerekebilir yağ oranı önemli.
ondan sonra kas yapma çalışmalarına başlayabilirsin.
yaptıktan sonra devam ederek bu kasları sıkılaştırabilirsin de elbet.
boy 1.83, bende 87'den 78 kiloya inip body yaptım ve bildiğin hulk gibi olmuştum kol göğüs bakımından. :D

Ben açıkçası ne yaparım bilmiyorum, hani yemesinden çalışmasına neler yapmak gerekiyor bilsem bi yerden başlarım.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben açıkçası ne yaparım bilmiyorum, hani yemesinden çalışmasına neler yapmak gerekiyor bilsem bi yerden başlarım.

Dostum yag falan yakmana gerek yok fitness a basla ilk 1 ay hafif kiloda genel vucut calis ondan sonra her gun tek bolge calisirsin