Vücüt geliştirmek için malzemeler?

Bu konuyu okuyanlar

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sa arkadaşlar. 15 yaşındayım ve normalden biraz fazla göbek var. Lise 2'ye başlarken iyi bir vücüt yapmak istiyorum. Kollarım felan cılız. 300tl birikmiş param var. Evde çalışacağım için, hangi malzemeleri almalıyım?:)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
5kg çift dambıl ve bukbuk ile iyi bir başlangıç yapabilirsin.

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dambıl set almayı düşünüyorum. Barfiks aleti falan felan. Kendime nasıl bir çalışma programı hazırlıyıcam hiç bilmiyorum, yardım edersen sevinirim. :))

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Ben de senin gibi istekliydim. Dambıl falan almıştım. Hatta spor salonuna bile gitmiştim. Ama sonra sıkmaya başlıyor ve bırakıyorsun. Ama illa başlayacaksan evdeki çalışmadan hiçbir verim alamazsın. 300 TL varmış. Git spor salonuna kaydol. Düzenli olarak git. Çok iyi vücut yaparsın. Evdeki çalışmadan hiçbir şey olmaz.

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşe gidiyorum. Sadece pazar günleri evde oluyorum. Onun için spora gitme gibi bir şansım yok maalesef. :/

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Sa arkadaşlar. 15 yaşındayım ve normalden biraz fazla göbek var. Lise 2'ye başlarken iyi bir vücüt yapmak istiyorum. Kollarım felan cılız. 300tl birikmiş param var. Evde çalışacağım için, hangi malzemeleri almalıyım?:)

18 yasina kadar sadece cardio yap. Iki kolda 5 kg asan agirliklar kaldirma. Bu hatayi yapma sakin. 25 yasina kadar iskelet sistemimiz gelismekte oldugundan body bulding tavsiye etmiyorum. Yapacaksan 22 yasindan sonra yap.

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki yaşım 15 kilom 56 iyimidir? Göbeği felan nasıl eriticem?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
kardiyonun amacı zaten fazla kiloları verip vücudu dinç tutmak. koşu , yüzme, bisiklet sürme, ip atlama gibi egzersizler yaparak fazla kilolarını verebilirsin.

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk işim dambıl almak ve düzenli koşu yapmak. Teşekkürler. :)

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İşe gidiyorum. Sadece pazar günleri evde oluyorum. Onun için spora gitme gibi bir şansım yok maalesef. :/

Pazar haric her gun isteysen o zaman yapabileceksen eger kendine kosu bandi al. Evde bulundugun zamanlarda bir saatini ayirarak cardio yapabilirsin. Sahsen ben oyle yapiyorum. Gunde 90 dk 10 km programi ile devam ediyorum.

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zayıfım zaten. Nedense göbek var :d. Kaç kilo almam gerek?

Dephree

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda bir arkadaş 22 yaşından sonra yap demiş. Katılıyorum ama bence 20 yaşından sonra başlaman iyi olur. O zamana kadar genel olarak sporla ilgilen. Yüzme, basketbol, atletizm, bisiklet epey yararlı olacaktır.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ve youtube dan çok iyi programları bulabilirsin, spora nasıl başlarım? Yazıp anlatımları,lazımlı aletleri bulman mümkün

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
yeride olsam basketten başka bişeyle ilgilenmezdim. arada bir de yüzmeye gidersen canavar olursun.

boynun uzaması için son çeyrektesin. her gün 1.5 saat basket oynasan hem göbekten kurtulursun, hem de omuzların dikleşir. boyun da 10 cm kadar uzayabilir. benim boyum 15 yaşından sonra sürekli basket oynayarak 2 senede 15 cm uzadı.

ÇamurAbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek gereken iradedir.
Başka bir şeye gerek yok.
Cezaevlerinde dambıl, halter vs. yoktur.
Buna rağmen iradesi olan mahpuslar içeriden üçgen çıkar.

Vücüdundaki tüm kasları her hangi bir alet olmadan geliştirebilirsin.
İlla elle tutulur birşey lazımsa, su şişelerini dambıl yapabilirsin; daha büyükleriyle halter..

Az biraz İngizlicen varsa şayet http://hundredpushups.com/ adresi sana yetecektir.

obfrau

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen o kiloyla kas felan yapamazsin hemen protein tüketmeye bak. Biraz kilo al 65-70 i gör. Ama bunu abur cubur yiyerek alma et,sut,yumurta gibi proteinler tuketerek al bi de bolca makarna ye hem enerji verir hem de kilo aldirir.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o kiloda göbek olması garip, bence cardio yap sadece daha mantıklı. eğer ağırlık da çalışacağım diyorsan kilo alman lazım önce, dengeli beslenip ideal kilona gelince body yaparsın.

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam daha yasin ufak illa spor yapcam diosan basketbol veya futbol ideal senn icin ne isin var body vb sporlarla kesinllikle protein felan da o yasda kullanma

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
spora nasıl vakit kalmıyor iş çıkışı kız arkadaşın çağarsa gidersin :D iyi bir salon bul bahane bulma

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben 14 yaşındayım. Boy 179 kilo 61kg. Bende de biraz göbek var ve öyle aham şaham kaslarım da yok. Ben spor salonunda sadece koşu bisiklet ve mekik hareketleri yapıyorum. Zaten hiçbir doktor 16 yaşına gelmeden ağırlık çalışmayı tavsiye etmiyor. Hatta yasaklıyor. Bence çalışacaksan karın kası çalış. Dumble işine girmeden önce doktora başvur. Sonra ciddi söylüyorum boyun falan uzamaz bel sorunları başlar. Hele bir arkadaş 5 kg demiş de 16'sına gelmeden karışma bu tip işlere bence. Ben karışmıyorum yani. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence hiç burdaki yorumları okuma. Git doktora söyle. Burda kaç kişinin tıp okumuşluğu var Allah aşkına! HErkes sallıyor bir şeyler. Biri diyor göbek çok garip biri diyor 5kg dumble çalış. Bence doktora git onun onayını aldıktan sonra ağırlık falan çalışırsın. Bahsettiğimiz şey sağlık. Boyun uzamayabilir bel sorunların olabilir kolestrol olabilir ilerde.

Eric Cartman

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yaz geldi zaten kampanyalar oluyor 300 tl 5 6 aylık belki spor salonu bulabilirsin . Uzman birinin yardımını almak mantıklı bilmediğin için etkili olmaz.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yakındaki bir spor salonuna gidip gerekli vücut ölçümleri yaptırabilirsin kardeşim.
bunun yanında iyi bir program yazdırabilirsin vücuduna göre de.en azından bunu yapmalısın. :)

İlkerYerli

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hepinize eyvallah. Yardımcı oldunuz bana inanın :). Bisiklet alacağım ve bisiklet sporuyla ilgilenmeye karar verdim. :)