Vücut geliştirme hakkında sorularım var

Bu konuyu okuyanlar

hanes

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Gencolar size bir kaç sorum var şimdi benim vücudum kıllı öncelikle bunun vücut geliştirmeye eksisi var Mıdır ilk sorum bu diğeri ise hiç protein tozu kullanmadan vücut gelişir mi bir de hocaya ihtiyaç var mıdır onu merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bcaa, protein, creatin olmadan daha zor gelişirsin ve bir yere kadar gelebilirsin. Spor salonuna gidip yardım alabilirsin. Bu sporun olmazsa olmazları suplementler

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Bu işin bilenleri vardır elbet ama neden olmasın ki ? Bu sporda bence herşeyden önemlisi kararlı olmak.Çünkü sen 20 gün düzenli yapıp bir gün bırakınca sonraki 3-4 gün yapmak istemiyorsun falan.Yani bir arkadaşın vs. bi şekilde kendini zorlaman lazım.Gerisini halledersin zaten.

Reaksiyon puanı
2,554
Protein ile daha hızlı gelişim oluyor bunun sebebi ise kendini daha iyi hissediyorsun çalışırken bu sene protein almadan çalışıyorum mesela istek hırs pek yok ve gelişme daha zor.İmkanım olsa protein kullanırım.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Protein ile daha hızlı gelişim oluyor bunun sebebi ise kendini daha iyi hissediyorsun çalışırken bu sene protein almadan çalışıyorum mesela istek hırs pek yok ve gelişme daha zor.İmkanım olsa protein kullanırım.
O tam öyle olmuyor. Aldığınız whey, izole whey artık neyse su ile içildiğinde sindirilme gereği duyulmadan kana karışır, kaslara daha hızlı geçer ve onarım daha hızlı olur. Bir sonraki gün daha enerjik hissetmenin sebebi budur. Bcaa ile alınırsa daha çabuk geçer.

Reaksiyon puanı
2,554
O tam öyle olmuyor. Aldığınız whey, izole whey artık neyse su ile içildiğinde sindirilme gereği duyulmadan kana karışır, kaslara daha hızlı geçer ve onarım daha hızlı olur. Bir sonraki gün daha enerjik hissetmenin sebebi budur. Bcaa ile alınırsa daha çabuk geçer.
Sonraki gün değilde daha çok aynı gün spor yaparken daha dinç daha güçlü hissediyorum dolayısıyla zorlamak kilo arttırmak daha kolay oluyor.Bu sene kilo arttırmak istiyorum ama olmuyor sanki hiç gelişim olmuyor arttırınca ağır geliyor formu bozuluyor hareketin.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Anladığım kadarıyla kendini enerjik hırslı hissediyorsunuz.Voleybol oynarken ise yarar mı

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Bcaa'ya gerek yok bol bol lor peyniri yerseniz aynı etkiyi görürsünüz. Sanki profesyonel vücut geliştiri olacakmışsınız gibi tozsuz bu iş olmaz diyenlere kulak asmamalısınız. Aminoasitleri daha basit yapıda alabileceğiniz birçok alternatif var. Spor salonlarındaki hiç kimse Arnold değil büyük ihtimâlle olamayacaklar da, o yüzden tozla streoidle uğraşmaya gerek yok.

İnsanlar neden sağlıksız çünkü hep yapaya koşuyorlar. Protein doğada nasıl bulunuyorsa o şekilde tüketilmeli, geçmişte protein tozu kullanmadan harika vücutlara ulaşabilen insanlar da varmış. (bkz: Yunan heykelleri)

Demek ki tozsuz oluyormuş değil mi, ama yok ben 3 günde six packleri görmek istiyorum diyenler varsa karar onların.