Vucudum kaç ayda şekillenir ?

Bu konuyu okuyanlar

hasan6434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler benim 1,80 boyum 77 kilom var daha yeni body e basladım ve vucudumun kac ayda şekil alabileceğini bilmiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
3 Ay'a farkı hissetmeye başlarsın 6 aya yavaş yavaş şekillendiğini görürsün. Tabi bu senin vücudunun haline de bağlı. Streoid filan kullanma şekil vericem diye. Doğal yolla geliştirmeye bak ve sabırlı ol kısa yoldan baklavaları çıkarıcam diye uğraşma.

Ozgecet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında çok zor bir soru sormuşsun, bir kere şekillenme, ne istediğine göre değişebilecek bir kavram. Bir de vücut tipin, yağ oranın, antreman sıklığın ve yoğunluğun, beslenme biçimin gibi değişkenler işin içine girdiğinde iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor konu. :)

Fakat düzenli ve yoğun antremanı hiç bırakmaz, beslenmene ve dinlenmene de çok (hatta çoktan da çok) dikkat edersen 3 ay sonunda gözle görülür bir fark olması lazım. Gerisi de sana kalıyor çünkü belirli bir süreden sonra antreman tipini ya da yoğunluğunu değiştirmen gerekecek.

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya bu protein desteği ile bir arkadaşım 6 ayda şişirmişti kasları ama sağlıklı değil ve başladınmı bırakmaman gerekiyo yoksa vucudun daha kötü bi şekil alıyo dayımdan biliyorum en iyisimi sabredeksin yavaş yavaş 1 yılda şekil alır sonrasında devam veya evde kendi icatlarınla çalışırsın.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ben 3 aydır aktif olarak bisiklet kullanıyorum, dışarı çıktığımda her yere bisikletle gider oldum, birazcık ta diyetle 110kgdan 90kg'a düştüm diyeceğim o ki insan vücuduna yatırım yapınca karşılığını alıyor o yüzden 3 ay 5 ay demeden çalışıp vücudunuza bu yatırımı yapın şekillenmesinden ziyade karşılığını almanız önemli :)

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben 3 aydır aktif olarak bisiklet kullanıyorum, dışarı çıktığımda her yere bisikletle gider oldum, birazcık ta diyetle 110kgdan 90kg'a düştüm diyeceğim o ki insan vücuduna yatırım yapınca karşılığını alıyor o yüzden 3 ay 5 ay demeden çalışıp vücudunuza bu yatırımı yapın şekillenmesinden ziyade karşılığını almanız önemli :)
kardeş senin bu kilo kaybından dolayı vucunda çatlak sarkma v.s oluştumu ya bende 80 kg dum şimdi hızla kilo almaya başladım dün tartıldım 93 kg olmuşum boyum 180 cm şu an 13 kg fazla kilom olduğunu diyete başlamayı düşünüyorum tavsiyen varmıdır bu konuda.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
kardeş senin bu kilo kaybından dolayı vucunda çatlak sarkma v.s oluştumu ya bende 80 kg dum şimdi hızla kilo almaya başladım dün tartıldım 93 kg olmuşum boyum 180 cm şu an 13 kg fazla kilom olduğunu diyete başlamayı düşünüyorum tavsiyen varmıdır bu konuda.

1.86 boyum var 2 sene önce 96 kiloydum bildiğin tombiktim üniversiteye geldim bol bol gezince ve üşengeçlikten yemek yemeyince çok güzel kilo veriyorsun. Tabi açlıktan ölmeyeceksin. Yemeğini yine yiyeceksin ve bol bol aşırı aşırı yüreyeceksin. Güzel bir arkadaş ortamım var sabah akşam şehri geziyoruz yürüyerek ayaklar ağrıyor ama sonradan alışıyorsun ve keyifli geliyor. Hatta geçenlerde before & after fotoğrafı hazırlamıştım bir arkadaşa onu ekleyeyim buraya :D Şimdi 77 kiloyum ve çok mutluyum :D

21bj.jpg

TaXa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bu sorunun bir sürü cevabı var. Sen sadece boy kilo vererek tahminde bulunmamızı istemişsin bu mümkün değil. Vücudun şekillenmesinden kastın ne? Yağları eritmek mi yoksa şişkin kollar gögüslerle elle tutulur baklavalar mı? Daha önce spor deneyimin var mı? Beslenmene dikkat ediyor musun? Takviye kullanmayı düşünüyor musun? İşini gerçekten bilen bir antrenörle çalışacak mısın? Çalışma yoğunluğun ne olacak? Yeterince dinlenebilecek misin?
Bunların hepsinin değerlendirilmesi gerekiyor. Bünyeden bünyeye antremanlar farklı tepki verebiliyor. Eğer gerçekten vücudunun şekil almasına niyetliysen hakkını vermen gerekiyor. Türkiyede spor salonuna gidenlerin %90ı hayal kırıklığı yaşıyor. Çünkü gerçekten sistematik ve teknik bir iş bu. Bizim insanımız haftada iki gün gelir spora onu da yayarak 2 saat yapar üstüne gider kebap yer sonra da bir gelişme olmuyor diye şikayet eder. Çok gördüm ben bunu malesef :thumbdown: Ama kimisi de var bastırıyor parayı özel antrenöre bırakıyor kendini 3 ayda zıpkın gibi oluyor. Ama tabi antrenör sadece antreman programı yapıp bırakmıyor. Yatmasından kalkmasına ne zaman ne kadar ne yiyeceğine kadar herşeyi programlıyor. Tabi bu özel eğitimene herkesin gücü yetmez.
Benim sana nacizane tavsiyem en baştan işi sıkı tutman. ANTREMAN-BESLENME-DİNLENME bu üçlüyü tamamlamazsan gelişme olmaz. Türkiyede yeni yeni popülerleşmeye başlayan crossfit alanına yönelmeni tavsiye ediyorum. Yaza kadar fit olman çok çok zor. (imkansız demiyorum) Senin şimdiden gelecek yaza hazırlık yapma düşüncesinde olman lazım. (tabi bunları spor geçmişin olmadığına dayanarak söylüyorum)
Allah muvaffak eder inşallah.

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
az yiyerek vucut yapabilirmisin peki yani hem diet tarzinda hem antremanla (biz buna anasi guzel diyoruz ) mutlaka agir bir antremandan sonra yemek gerekiyor gibime geliyor yemezsen gelisim pek gorulmez demi ?

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
az yiyerek vucut yapabilirmisin peki yani hem diet tarzinda hem antremanla (biz buna anasi guzel diyoruz ) mutlaka agir bir antremandan sonra yemek gerekiyor gibime geliyor yemezsen gelisim pek gorulmez demi ?

Agırlık antremanından sonra Protein agırlıklı beslenmezsen hatta hıc beslenmezsen elınde olanıda kaybedersin kaslar antreaman sonrasında olusan mıkroyırtıkları duzeltemeyıp kuculme gosterir...

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Agırlık antremanından sonra Protein agırlıklı beslenmezsen hatta hıc beslenmezsen elınde olanıda kaybedersin kaslar antreaman sonrasında olusan mıkroyırtıkları duzeltemeyıp kuculme gosterir...

hmm hocam peki protein destegine ne diyorsunuz ? Antremandan sonra once

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hmm hocam peki protein destegine ne diyorsunuz ? Antremandan sonra once

Şimdi Protein Tozu kullanıcaksan (Ben kullanıyorum) Markaya dikkat etmelısın antreman sonrası alınacak markalar var Casein olan uzun surelı salınımlı olanlar var Ben Whey Protein tozlarını tavsiye ediyorum.

Antreman Öncesi Yarım Yağlı süt ile Antreman sonrası Su ile (İlki yavaş ikincisi hızlı karısıcak kana) 2 kasık bence yeterli olur...

Marka Önerisi istersen

Parak Sıkıntısı Yoksa :Weider,MultiPower,Olimp

Okadar Para Harcamam Dersen:Optimum,Muscletech(Nitrotech),Hardline(Whey3Matrix)

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kiloya ve vücudun durumuna bağlı şekillenmeye başlaması 2 aydan 6 aya değişir.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Valla 117 kilodan 85'e düşen birisi olarak söylüyorum diyetisyene de gittim tv programlarında bahsedilen tavsiyelere de uydum hiç etkisi olmadı taki spor salonuna gidip adam gibi spor yapmaya başlayınca 3 ayda verdim kiloyu ideal kiloma geldim. boyum 1.85 şuan ideal kilodayım. Spor yapmaya başlayınca adam gibi yaparsan eğer 1 hafta da bile vücüt fark ediyor sıkılaşıyor spordan sonra bir vücuduna bak birde bir gün sonra spora giderken bak onda bile fark olduğunu görürsünüz. Benden tavsiye adam gibi kafanıza koyun üşenmeyin yağlı yemekler ve hamur işi yemekleri fazla almayın kesinlikle güzel bir vücuda sahip olursunuz.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
şöyle açıklayayım :
100+kg olunca zaten vücudunuz sarkıyor :) sporla bu sarkıklık azaldı, çatlak ise yok
13kg çok bir fazla değil sağlıklı olarak 2 ayda verirsiniz ekmeği şekeri ve tuzu azaltıp düzenli beslenmeniz gerek biraz sporla desteklerseniz harika bir forumunuz olur :)

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şöyle açıklayayım :
100+kg olunca zaten vücudunuz sarkıyor :) sporla bu sarkıklık azaldı, çatlak ise yok
13kg çok bir fazla değil sağlıklı olarak 2 ayda verirsiniz ekmeği şekeri ve tuzu azaltıp düzenli beslenmeniz gerek biraz sporla desteklerseniz harika bir forumunuz olur :)
eyw kardeşim sağol :)

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Spor ve besin düzenin nizami olduktan sonra 8-9 aya farkı hissedersin fazlasıyla.