Volte Görüntülü ve HD Konuşma Nasıl Aktif Edilir?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Katılım
13 Nisan 2016
Mesajlar
2,449
Reaksiyon puanı
719
Puanları
113
Yaş
37
jnLdVD.jpg

Volte Görüntülü görüşme özelliği ile Yüksek kalitede ses ve görüntü aktarımı sağlayabilirsiniz. Ülkemiz de 1 Nisan’da kullanıma açılan 4.5G Mobil internet ile yüksek hızda internet erişime geçiş yapıldı. Bu geçiş ile birlikte 4g nin getirdiği avantajlar da beraberinde geldi bunlardan biride HD Ses ve Görüntülü konuşma sağlayan volte teknolojisidir.

Volte Nedir?
(Voice over LTE) yani lte şebekesi üzerinde yüksek kalitede sesli ve görüntülü görüşme yapma imkanı sağlayan bir teknolojidir. volte ile yapılan görüşmelerde tıpkı whatsapp ile konuşma yapar gibi ses net ve anlaşılır olacaktır.

NOT: Cihazınızda volte kullanabilmek için Operatörünüzün volte desteği yanısıra Cihazınızın 4G(LTE)’yi destekliyor olması ve yazılımsal olarak desteklenmesi lazım.

Aşağıda operatörlerin Volte özelliği aktif ermek için özel ayarları anlatacağız. Gerekli ayarları uyguladıktan sonra volte ile arama yapmayı deneyebilirsiniz.

TÜRK TELEKOM (AVEA) VOLTE AYARLARI:
 1. Cihaz uyumluluğunuzu kontrol edin Cihazınızın 4.G’ye hazır olup olmadığını kontrol etmek için 4.5 HAZIR -> 5555 ‘E sms gönderin. Cihazınız uyumlu ise 4.5G Aboneliği başlatmanız gerekmeltedir, bunun için 4.5G -> 5555 ‘e sms göndermeniz yeterlidir.
 2. HD+ Görüşme teknolojisinden 4.5G uyumlu sim kartınız ile yararlanabilirsiniz.
 3. HD+ Görüşme teknolojisinden faydalanmak için öncelikle 4.5G’nizi aktif etmeniz gerekmektedir. 4.5G izninizi aktif ettiyseniz HD+ Görüşme için VOLTE yazıp 5555‘e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.
  • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden ‘Mobil Veri’ sekmesini açın .
  • “Mobil şebekeler” menüsünü açın.
  • Ardından “Ağ modu” kısmını açın.
  • “Otomotik GSM/WCDMA/LTE” seçeneğini işaretleyin.
  • HD+ Görüşme” yi aktif etmek için “HD+ Görüşme” seçeneğini işaretleyin.
  • Telefonunuzun üst menüsünde HD+ yazdığında HD+ kullanmaya başlayabilirsiniz.
VODAFONE 4.5G VOLTE AYARLARI:
Vodafone aboneleri için şuanda bir ayar yok, volte özelliğini kullanmak için biraz beklemeniz gerekecek. Vodefone Volte HD görüşme aktif etmek için şimdilik müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsin. Güncel ayarlar yayımlandığında buradan sizlere gerekli ayarları yapmanız için yardımcı olacağız.

TURKCELL 4.5G VOLTE AYARLARI:
 1. Turkcell Volte HD ses ve görüntülü konuşma özelliğini aktif etmek için, bu özelliğe abone olmanız gerekiyor.
 2. Turkcell abonelerinin 4.5G uyumlu sim kartı ve 4.5G abonelikleri olması gerekiyor. 4.5G yazıp2222‘ye SMS göndermeniz yeterlidir. Cihazınız ve Sim Kartınız uyumlu ise ücrersiz olarak 4.5G Aktif olacaktır.
 3. Volte özelliğini aktif etmek için, HDSES yazıp 2222‘ye ücretsiz SMS göndermeniz yeterlidir. Gelen sms ile birlikte Volte özelliği aktif olacaktir.
 4. LG V10 ve LG G4 için Volte Özelliğini nasıl ayarlanır.
  • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden ‘Mobil Veri‘ sekmesini açın .
  • Mobil şebekeler” menüsünü açın.
  • Ardından “Ağ modu” kısmını açın.
  • Otomotik GSM/WCDMA/LTE” seçeneğini işaretleyin.
  • HD+ Görüşme” yi aktif etmek için “HD+ Görüşme” seçeneğini işaretleyin.
  • Telefonunuzun üst menüsünde HD+ yazdığında HD+ kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Kaynak
 

Resude vardar

Öğrenci
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
1
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
23
Merhabalar eşimin telefonun da hd+2 acikti ne olduğunu merak ettim araştırdım ve bluetooth ,WiFi aramasi da acikti bir arkadasi geçen gün sim kartları değiştirdi birseyler yapti kendi telefonuyla ,eşimin telefonu arasında (arama yapmasa) bile böyle bir eşleştirme varsa Anlık olarak ortam görüntüsü ve ortam sesi alma olanağı varmi yardımcı olun lütfen Şimdiden teşekkürler.
 
Üst