Volkswagen’in Türkiye’den vazgeçme nedeni belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
Bir süredir önemli bir gündem konusu olan Volkswagen Türkiye fabrikası pek çok kişiyi de heyecanlandırmıştı. Fabrikanın kurulması her açıdan Türkiye için olumlu olacakken, bu kararın önce ertelendiği daha sonra ise kurulmayacağı haberleri ortaya çıkmıştı. Volkswagen CEO’su Herbert Diess konu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Türkiye’de kurulması planlanan fabrika projesinden vazgeçme nedenlerinden birisinin Türkiye’nin siyasi durum […]

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Elektrikli üreteceğine benzinli üretelim bence. Kötü ev sahibi, insanı kiracılıktan kurtarırmış.
Dünya devleri hala üretiyorsa ve yatırım yapıyorsa demek ki var bir geleceği benzin/dizelin.
Sokmayalım arkadaşların arabasını da, Türk malı diye bir ünvan kazanalım.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Çoğu insanın tahmini bu yöndeydi zaten ama ülkemizde yatırım yapan ve güvenen tüm şirketler kazanmıştır vw kaybeder

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Emin misiniz hocam? Türkiye'den çekilen tonlarca şirket neden çekildi?

Türkiye haklarını savunduğu için olabilir mi ?

Mesela VW gibi bir firma bizim YPG yi vurmamıza veya PKK ile mücadelemize neden karışır ? Veya Doğu akdeniz Libya meselesi yüzünden neden bize karşı yaptırım kararları alır ?

VW Türkiye'ye yaptırır kararını askıya aldığı süreç YPG'yi vurmaya başladığımız zaman oldu. Bir terör örgütünü vurmamız ticari bir firmayı neden bağlar ? Çünkü onların derdi yatırım flan değil. Türkiye'yi baskı altında tutup kendi çıkarkarını korumak.

Not: Bana göre bu VW nin fabrika kurma laflarıda fasa fiso idi. Hiç gündemde yokken bu TOGG'un prototifi çıkacağına yakın ve temeli atılacak denildiğinde VW birden ben Türkiye'ye yatırım yapacan fabrika kuracam demeye başladı ( Sırf bu yerli arabayı baltalamak için bana göre. ) Sonra baktı bu fabrikanın temelleri atıldı bahaneler uydurup ben fabrika yapmıyom dedi çıktı gitti.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Mesela VW gibi bir firma bizim YPG yi vurmamıza veya PKK ile mücadelemize neden karışır ? Veya Doğu akdeniz Libya meselesi yüzünden neden bize karşı yaptırım kararları alır ?

VW Türkiye'ye yaptırır kararını askıya aldığı süreç YPG'yi vurmaya başladığımız zaman oldu. Bir terör örgütünü vurmamız ticari bir firmayı neden bağlar ? Çünkü onların derdi yatırım flan değil. Türkiye'yi baskı altında tutup kendi çıkarkarını korumak.

Not: Bana göre bu VW nin fabrika kurma laflarıda fasa fiso idi. Hiç gündemde yokken bu TOGG'un prototifi çıkacağına yakın ve temeli atılacak denildiğinde VW birden ben Türkiye'ye yatırım yapacan fabrika kuracam demeye başladı ( Sırf bu yerli arabayı baltalamak için bana göre. ) Sonra baktı bu fabrikanın temelleri atıldı bahaneler uydurup ben fabrika yapmıyom dedi çıktı gitti.
Hocam ben ww için konuşmadım ki. Ondan başka birçok firma var. Ya geri çekiliyorlar ya da hiç girmiyorlar.

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73

Yeter artık sallayıp sallayıp durma.

orvos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Troll maaşları yatıyor çok şükür.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Forumda bunun gibi 3,4 kişi var güzelce sallayıp sallayıp duruyorlar,kendinden olmayanlara da vatan haini gözüyle bakar bunlar.

Foruma 3 gün önce kayıt olmuşun ve millete ithamda bulunuyor vaay bee... Şu ucuz numaraları bırakın artık.

OLayları bilmiyorsun Türkiye'nin durumunu bilmiyorsun burada yorum yapmaya çalışıyorsun. ( Yorum yaptığında yok sadece boş konuşup millete sallıyon.)
Geriye dönük Barış Pınarı Harekatı başlayınca VW'nin yaptığı açıklamalara bak bir. TABİ NE BAKACAN SEN BİRŞEY ÖĞRENİRSİN FLAN. Millette iftira at kaç git.

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Foruma 3 gün önce kayıt olmuşun ve millete ithamda bulunuyor vaay bee... Şu ucuz numaraları bırakın artık.

OLayları bilmiyorsun Türkiye'nin durumunu bilmiyorsun burada yorum yapmaya çalışıyorsun. ( Yorum yaptığında yok sadece boş konuşup millete sallıyon.)
Geriye dönük Barış Pınarı Harekatı başlayınca VW'nin yaptığı açıklamalara bak bir. TABİ NE BAKACAN SEN BİRŞEY ÖĞRENİRSİN FLAN. Millette iftira at kaç git.

Kaçtığım felan yok bildiğin trollsün.
Senin burada hala olman moderatörlerin hatası.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açık AÇık LİNK atıyorum sana okuyon mu ?

Geçmişe dönük istediğin gazeteye dön bak. Barış Pınarı harekatı başladığında VW neden 2-3 kere açıklama yaptı ?
YPG'nin PKK'nın vurulmasından neden rahatsız oldu ? YPG operasyonları sonrası neden Yatırımlarını askıya alma ve AMBARGO kararı aldı ? Türkiye ve Dünya gündemini takip etmiyorsunuz burada SIĞ-SIĞ konuşuyon sadece.

Şuan bile ambargo altındayız Almanya tarafından. Altay tankının motorunu satmıyor. ( Parası ile satmıyor düşün terör operasyonlarında kullanacaz diye. ) Üstüne Doğu Akdeniz konusundada bizim petrol aramamızdan rahatsızlar.

3 gün önce gelen adam burada ahkam kesiyor.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Yahu Özkan git deveye hendek atlat, file ip atlamayı öğret bu mantıkla alışverişi kesmiş, tüm bilgileri slogan atmaktan ibaret olanlara laf anlatmaya çalışma. Sen buraya 100 tane delil koysan alacağın cevap "yandaş, yalaka, troll"den öteye gitmeyecek.

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Açık AÇık LİNK atıyorum sana okuyon mu ?

Geçmişe dönük istediğin gazeteye dön bak. Barış Pınarı harekatı başladığında VW neden 2-3 kere açıklama yaptı ?
YPG'nin PKK'nın vurulmasından neden rahatsız oldu ? YPG operasyonları sonrası neden Yatırımlarını askıya alma ve AMBARGO kararı aldı ? Türkiye ve Dünya gündemini takip etmiyorsunuz burada SIĞ-SIĞ konuşuyon sadece.

Şuan bile ambargo altındayız Almanya tarafından. Altay tankının motorunu satmıyor. ( Parası ile satmıyor düşün terör operasyonlarında kullanacaz diye. ) Üstüne Doğu Akdeniz konusundada bizim petrol aramamızdan rahatsızlar.

3 gün önce gelen adam burada ahkam kesiyor.
Aynen ondan ondan ülkede hukuk,demokrasi,ekonomi problemleri var ki bunu Cumhurbaşkanı bile kabul ederek bundan sonra reform hareketleri başlayacak dedi.
Siyasi iklim yatırımcıya güven vermiyor Türkiye’ye 5 yıldır dışardan yatırım girmiyor.
Sen kraldan çok kralcı kesilen miniğe benim laf anlatmam zaten hata seyyahınla beraber gezip durun.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Beyler ananızla babanızın arasına kim girebilir ? Bizim devleti bizden başka kim yönetebilir ? Ailenizin iç işlerine üst komşunuz karışıyor mu ? veya köşe bakkalınız?

Abileriniz, amcalarınız demokrasi demokrasi diye ağızlarında geviş getiriyorken sadece, gerçekten iki üç firmanın DEVLET işlerine karışmasına eyvallah mı diyeceksiniz ?

Yerli, malı yurdun malı günlerini görmediniz anlıyorum. Ananız babanızda mı görmedi ? Bilgisayar başında milli birlikten yoksun mu yetiştiniz ? Hangi ülkenin ne yatırım yaptığını bilmeden, KATAR desem hemen ağlamaya başlayacaksınız. Petrol zengini adam alınca sorun oluyor ama listenin en tepesindeki avrupalılar alınca daha mı hoşunuza gidiyor. Müşteri mi seçiyorsunuz ? Uzun boylu olsun, sarışın olsun, kaslı olsun mu diyorsunuz yatırımcı seçiminde ?

Arkadaşlar denize kıyısı olan her yerde adamlar ev bırakmamış, villa bırakmamış alınmadık. Şu ekonomiye dirhem katkınız var mı ki burda devleti parsel parsel yatırımcılara vermek istiyorsunuz ? Varmı ananızın babanızın şu ekonomiye katkı sağlayacak 5metre kare bi torna tes.. atölyesi ?

Hazıra dağ dayanmaz ananız babanız öğretmedi mi size ?

Adama troll diyorsunuz FORUM kurallarını ezip geçip. Forum kurallarını salla, sizin hiç mi karşınızdakine saygınız yok ? Saygınız olmayan biriyle niye tartışmaya giriyorsunuz kendinize de mi saygınız yok ?

Arkadaşa yandaş diyorsunuz da siz ve sevicisi olduğunuz partiniz tertemiz batı yancısı, batı yalakası, batının trolü. Akpartiyi savunduğumdan değil ama; devletini mi tutacaksın, yabancıyı mı derseniz ben devletimi tutarım. Ağzınızda onca ilkeden sadece laiklik olan siz, eğitimsiz çağdaşlığın arkasına sığınarak FORUM KURALLARINa uymayıp siyaset yaparsanız bende yapabilirim.

Ozkan hocam, 18 yaşından büyük olmadığına eminim bu çocukların. Onların adına kullandıkları kelimeler için ben utanıyorum ve özür dilerim.

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Beyler ananızla babanızın arasına kim girebilir ? Bizim devleti bizden başka kim yönetebilir ? Ailenizin iç işlerine üst komşunuz karışıyor mu ? veya köşe bakkalınız?

Abileriniz, amcalarınız demokrasi demokrasi diye ağızlarında geviş getiriyorken sadece, gerçekten iki üç firmanın DEVLET işlerine karışmasına eyvallah mı diyeceksiniz ?

Yerli, malı yurdun malı günlerini görmediniz anlıyorum. Ananız babanızda mı görmedi ? Bilgisayar başında milli birlikten yoksun mu yetiştiniz ? Hangi ülkenin ne yatırım yaptığını bilmeden, KATAR desem hemen ağlamaya başlayacaksınız. Petrol zengini adam alınca sorun oluyor ama listenin en tepesindeki avrupalılar alınca daha mı hoşunuza gidiyor. Müşteri mi seçiyorsunuz ? Uzun boylu olsun, sarışın olsun, kaslı olsun mu diyorsunuz yatırımcı seçiminde ?

Arkadaşlar denize kıyısı olan her yerde adamlar ev bırakmamış, villa bırakmamış alınmadık. Şu ekonomiye dirhem katkınız var mı ki burda devleti parsel parsel yatırımcılara vermek istiyorsunuz ? Varmı ananızın babanızın şu ekonomiye katkı sağlayacak 5metre kare bi torna tes.. atölyesi ?

Hazıra dağ dayanmaz ananız babanız öğretmedi mi size ?

Adama troll diyorsunuz FORUM kurallarını ezip geçip. Forum kurallarını salla, sizin hiç mi karşınızdakine saygınız yok ? Saygınız olmayan biriyle niye tartışmaya giriyorsunuz kendinize de mi saygınız yok ?

Arkadaşa yandaş diyorsunuz da siz ve sevicisi olduğunuz partiniz tertemiz batı yancısı, batı yalakası, batının trolü. Akpartiyi savunduğumdan değil ama; devletini mi tutacaksın, yabancıyı mı derseniz ben devletimi tutarım. Ağzınızda onca ilkeden sadece laiklik olan siz, eğitimsiz çağdaşlığın arkasına sığınarak FORUM KURALLARINa uymayıp siyaset yaparsanız bende yapabilirim.

Ozkan hocam, 18 yaşından büyük olmadığına eminim bu çocukların. Onların adına kullandıkları kelimeler için ben utanıyorum ve özür dilerim.
Biz başka meseleyi tartışıyoruz siz gelip batılı alsa memnun olurdunuz demi diyorsunuz ne garip insanlarsınız Allah akıl fikir verir inşallah.
BİST’in satılması yatırım değil,limanların satılması yatırım değil,Türk Telekom’un satılması,köprünün satılması yatırım değil eğer kamu malının kime satılırsa satılsın satılmasından memnun olan mutlu olan varsa da zaten ne olduğu bellidir.
Gelmiş bana burada öğüt veriyor sürekli aynı terane.
VW’nin yüzde 17 kadarı zaten katarlıların unutma da.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hala daha saygısız, yordamsız, aşağılayıcı söylemler. Aklı önce kendin için sonra başkaları için dile.
Bu halk, Atatürk'ün ateşini, Fatihin imanını taşısaydı ne özelleştirmeye gerek kalırdı ne de başkasına. Önüne gelen devlet malı deniz demiş, ezelden beri sömürmüş. Onu satma bunu satma. Hiçbirşey yapamıyorsan git internetten üniversitelerin veya liselerin özelleştirmenin neden yapıldığına dair kaynaklarına göz at.
( Atatürk ve Fatihten kötü anlamlar çıkaracak olanlar olursa kendi içine baksın önce. Atatürkte benim atamdır aynı topraklardan geldiğim, Fatihte! Bu konuda yorum getireni, siyaset yapacağım diye başka yere çekeni görürsem kötü konuşurum.)

Adam senin memleketinde babanı dayını işçi olarak çalıştırıyor, senin toprağına kuruluyor, sen yaptırım yüzünden %de bilmem kaç ek vergi ödeyerek aldığın demir çeliği bedavaya getiriyor. Yine sen çıkıyor bizim troller böyle şöyle. He evet troll dedin herşeyi çözdün. Yatırımcıyı getirdin herşeyi çözdün. Sıfır üretim bilginle, sıfır mühendisliğinle, sadece montaj işçiliği yaparak dünyayı fethettin evet.

Katarlılar geliyor diye ağlayın sonra VW'nin hissedar olduğunu paylaşın. Nasıl bir ikilem ben anlamıyorum.

Kalbiniz kara başka hiç birşey değil. Sevmediğiniz bir adam baştaysa halkı bilinçlendirir, uyandırırsınız. Yabancıyı övüp, bizi hedef gösteren sözlerini ağzından alıp kendi devletinize de sallamazsınız yani. Biraz ahde vefa olmalı, çok az..

Son düzenleme:

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Volkswagen gibi büyük firmalar fabrika kurmak için bir çok çevresel faktör gerekli. Çünkü bunlar çok maliyetli yatırımlar. Bu nedenle ne zaman ne vergi geleceği belli olmayan kurallar sürekli değişen bir ülkeye gelmek isteyeceklerini hiç zannetmiyorum.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ömerim55,
Türk lirasının yabancı paralar karşısındaki değerini göze alırsan, ne kadar vergi getirebilirsin ki ? Bu deve ne kadar vergi sence yük olur :)) Gelecekte ulusları şirketler yönetecek. Biz şirketlere muhtaç olacağımıza, şirketlerimizi oluşturmalıyız...
Kurulacağı toprakları gördüm, bedavaya alıyorlar onu bile. Dev gibi arsa içerisinde yok yok hepsi gidecek. Onca verimli arazi pisi pisine yok olacaktı. O arazilerde verimli diye sen ben gidip fabrika kuramayız. İzin vermezler.