Öneri Volkswagen Polo Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle merhabalar. Ehliyete yeni yazıldığım için yeni bir araba almaya karar verdim fakat arabalardan pek anlayan birisi değilim sizin gibi bilgili kişilere sormak istiyorum; Araç olarak beğendiğim model wv polo var çevremden de pek çok kişide bu arabalardan görüyorum bütçem 170.000 tl'ye kadar çıkabilir. Otomatik vites araba kullanmak tercihimdir 2.el olarak piyasada bildiğiniz bir model olarak araştırmamı düşündüğünüz bir şey var ise lütfen yorum olarak yazın. Ben arabada hız için vs. işte gidiyim yanlıyım orda burda lastik yakayım ya da gideyim makyaj yapayım modunda değilim efendi efendi ayağımı yerden kessin şehirler arası yolculuk yapmak için beni taşısın bunu istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Aradığınız araç zaten tam size göre anlatmış olduğunuz kriterlere göre. Fazlasına da gerek yok, temiz bir Polo bulun ve alın. :)

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Çok acemi iseniz bence bir tık daha eski(2006-2013) b segment arabalar ile başlayın parçaları yeni arabalara göre daha uygun oluyor.

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aradığınız araç zaten tam size göre anlatmış olduğunuz kriterlere göre. Fazlasına da gerek yok, temiz bir Polo bulun ve alın. :)
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Polo'nun 1 den 1.6 ya kadar motor hacimli seçenekleri mevcut yani sizce hangisi alınmalı onu da sormak isterim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok acemi iseniz bence bir tık daha eski(2006-2013) b segment arabalar ile başlayın parçaları yeni arabalara göre daha uygun oluyor.
Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Yani acemi derken pek sayılmaz ya araba kullanımına hakimim ama sadece arabaların 2.el piyasasının acemisiyim. Eski model araç kullanmak istemiyorum açıkçası

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
TSI olmayan model almamanızı tavsiye ederim. Benim de ehliyet kurs arabam 2020 model Polo idi. 1.0 motor 80 beygir olanlardandı. İki kişi ile yokuş çıkmakta zorlanıyordu araç. Asla turbosuz almayın derim. Onun dışında eğer çok uzun birisi değilseniz rahat edersiniz. Ben 1.95 boyumla 2020 kasa olan poloya anca sığabilmiştim. Bir önceki kasasına oturduğumda hiç rahat edemiyordum ama mesela. Bu fiyat bandında Seat Leon da önerebilirim 2015 kasalarından. Daha geniş ve güçlü olacaktır.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Yani acemi derken pek sayılmaz ya araba kullanımına hakimim ama sadece arabaların 2.el piyasasının acemisiyim. Eski model araç kullanmak istemiyorum açıkçası
Aslında eski arabyı fazla kullanmazsınız zaten 1 yıl sonra araba sürmeye iyice alışınca satarsınız.

170.000 tl' ye polo dışında başka arabalarda var onlarada bakabilirsin ama önerim ilk başta 70.000 bandın da bir araba ile başlamanız.

dequeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
TSI olmayan model almamanızı tavsiye ederim. Benim de ehliyet kurs arabam 2020 model Polo idi. 1.0 motor 80 beygir olanlardandı. İki kişi ile yokuş çıkmakta zorlanıyordu araç. Asla turbosuz almayın derim. Onun dışında eğer çok uzun birisi değilseniz rahat edersiniz. Ben 1.95 boyumla 2020 kasa olan poloya anca sığabilmiştim. Bir önceki kasasına oturduğumda hiç rahat edemiyordum ama mesela. Bu fiyat bandında Seat Leon da önerebilirim 2015 kasalarından. Daha geniş ve güçlü olacaktır.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Dediğiniz araçları inceleyeceğim ben de TSI olmasından yanaydım açıkçası ama emin olamıyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında eski arabyı fazla kullanmazsınız zaten 1 yıl sonra araba sürmeye iyice alışınca satarsınız.

170.000 tl' ye polo dışında başka arabalarda var onlarada bakabilirsin ama önerim ilk başta 70.000 bandın da bir araba ile başlamanız.
Dediğinizi dikkate alacağım aslında doğru söylüyorsunuz çok teşekkür ederim.