Volkswagen I.D. Coupe-SUV Konseptine İlk Bakış

Bu konuyu okuyanlar

Türk Gücü

Asistan
Katılım
22 Mart 2017
Mesajlar
302
Reaksiyon puanı
136
Puanları
43
Yaş
32
Tamamen Elektrikli ve Dört Tekerlekten Çekişli

Dizel skandalı sonrasında Volkswagen'in açıkça belirttiği şey gelecekte elektrik motorlu araçlara ağırlık vereceği oldu. Bunu unutturmamak için geçtiğimiz yıl Paris'te Golf büyüklüğünde, I.D. isimli bir elektrikli hatchback konsepti sergileyen Alman üretici Ocak ayında düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı'na da geleceğin Microbus yorumu olan I.D. Buzz ile katıldı.

2017-volkswagen-id-concept-teaser.jpgŞimdiyse Volkswagen, gelecek hafta kapılarını açacak olan 2017 Şanghay Otomobil Fuarı'nda bu ailenin üçüncü üyesini tanıtacağını kesinleştirdi. Otomobilin bir coupe-SUV kırması olacağı ve diğer konseptler gibi ileride seri üretime geçecek bir modeli tanıtacağı belirtiliyor. Bütün bu konseptler Volkswagen'in modüler elektrikli araç platformu üzerinde yükselecek ve ilerleyen yıllarda Skoda, Seat ve Audi modelleri de bu temellerden yararlanacak.

2017-volkswagen-id-concept-teaser.jpg


Diğer konseptlerde olduğu gibi bu araçta da dört tekerlekten çekiş sistemi ve direksiyon üzerinde yer alan Volkswagen logosuna basılmasıyla devreye giren tam otonom sürüş özelliği yer alacak. Fazla detaya girmeyen üretici, otomobilde sunulacak olan menzilin benzinli motora sahip araçlarla yarışabileceğini belirtti dolayısıyla 500 km'ye yakın bir değer beklenebilir.

2017-volkswagen-id-concept-teaser.jpg


Elimize geçen grafiklerde aracın şık LED stoplarının yanlara doğru uzandığını, ışıklandırmalı Volkswagen logolarını, agresif görünümlü LED farları, siyah ağırlıklı arka bölümü ve BMW X4 ile Mercedes GLC Coupe gibi bombe alan cam tavanı fark etmek mümkün.

Şanghay Otomobil Fuarı'nda 19 Nisan'da sergilenmeye başlayacak olan otomobilin ardından diğer Volkswagen I.D. konseptlerinin hazırlanmasına devam edilecek. Hatta bu araçlardan birisinin sportif bir otomobil olması bekleniyor.

kaynak: volkswagen

 
Üst