Volkan Demirel stadı terk etti!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Milli futbolcularımıza karşı takım holiganizmi, dünya futbolunda bile eşine az rastlanır bir sonuç doğurdu! Volkan Demirel, Kazakistan maçı öncesi Türk Telekom Arena’yı terk etti. Volkan, daha sonra maç sırasında stada geri döndü ve soyunma odasına gitti...

volkan_demirel_stadi_terk_etti_1416167152_7683.jpg

Kazakistan maçı öncesinde ısınmak üzere sahaya çıkan tecrübeli kaleci, kale arkası tribünden edilen küfürlere önce kulağını tıkadı...Volkan Demirel buna rağmen tribünlerin şiddetli protestosuna maruz kaldı.

Volkan sonunda kale arkası tribünden kendisine küfür eden taraftarla yüzyüze geldi...

Taraftar Volkan'ın kendisine doğru bakmasına rağmen hareketlerine devam etti... Taraftarın üzerindeki formanın Yeni Amasyaspor forması olduğu görüldü.

Bu esnada bazı taraftarların da alkışla Volkan'a destek verdiği görüldü...

Ancak Volkan kenar yönetime "Beni değiştirin" işareti yaptı...Volkan, tünele doğru hareketlendi.

Tecrübeli file bekçisi, soyunma odasına gittikten sonra da Türk Telekom Arena’yı terk etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun aracı ile stattan ayrılan Volkan, ilk yarı devam ederken Emre Belezoğlu ile birlikte TT Arena'ya geri döndü. Emre'nin aracı ile yeniden stada gelen Volkan, soyunma odalarının bulunduğu bölgeden stada giriş yaptı.

NTV Spor

Volkan Demirel'e ceza gelecek mi?

Kazakistan maçı öncesinde tribünlerden gelen protesto üzerine Türk Telekom Arena'yı terk eden Volkan Demirel'i ağır cezalar bekliyor.

Kazakistan maçı öncesinde Volkan Demirel'in tribünlerde gelen şiddetli protesto üzerine stadı terk etmesinin ardından gözler milli file bekçisi hakkında verilecek karara çevrildi. Volkan Demirel'i ağır cezai yaptırımlar bekliyor...

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı'na göre, haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakaya katılım göstermeyen oyuncu 2 aydan 1 yıla kadar müsabakalardan men cezası ile karşı karşıya kalıyor.

Ancak ilgili maddenin cezai yaptırım dahiline aldığı muhatabı yalnızca müsabakaya katılım gösteren oyuncu değil. Aynı maddenin ikinci bölümünde yer alan diğer talimatta ise ihlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilebilmesi söz konusu.

İŞTE O İLGİLİ MADDE

MADDE 51 – MİLLİ MÜSABAKAYA KATILMAMAK
(1) Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır.

(2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilir.

SPORX

Küfür etmedim 'devam et' dedim

Türkiye-Kazakistan maçı öncesi sosyal medyaya düşen görüntüde Volkan Demirel'e küfür ettiği öne sürülen Mehmet Kaya, Hürriyet'e konuştu. Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen Kaya, "Küfür edenler Galatasaraylı idi. Ben Volkan'a 'profesyonelsin, oyununa bak' dedim" diye konuştu.

26749708.jpg

Milli maç öncesi Volkan Demirel ile bazı taraftarlar arasında yaşanan gerginlik sırasında, üzerinde yeşil beyaz forma olan bir taraftarın görüntüleri sosyal medyaya düştü. Görüntüde Yeni Amasyaspor taraftarı olan şahsın Volkan'a bir şeyler söylediği görülüyordu. Ses olmadığı için çoğu kişi bunun küfür olduğunu sandı.

Ancak, arkadaşımız İsmail Er'in devre arasında konuştuğu Mehmet Kaya, olayın çok farklı olduğunu anlattı. Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi olduğunu söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

"Koluma da GFB yazdırdım. Ben Fenerbahçeliyim. Orada Galatasaraylılar küfür etti. Ben de Volkan'a 'profesyonelsin, oyununa bak, anlara aldırma' dedim. Benim kadar kimse Fenerbahçeli olamaz. Fenerbahçeli oyuncuya kimse küfür edemez. Bunun kavgasını verdim. Ama beni hedef gösterdiler" dedi.

Hürriyet

"O vaziyette oynatamazdık"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kazakistan galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel’in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini belirten Terim, “Volkan’ı o vaziyette oynatamazdık” dedi.

terim3_5JBAE.jpg

Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel’in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, olayı detaylı bir şekilde değerlendirdikten sonra bu konuda konuşmak istediğini söyledi.

“VOLKAN SOYUNMA ODASINDAYDI”
Maç öncesinde Volkan Demirel’in stadı terk etmesini değerlendiren Terim, “Yaşanan süreç sonrası, soyunma odası ve dışarısı, olayların hepsini beraber konuşacağız. Biz de bu süreci hep birlikte değerlendireceğiz. Ne söylesem yanlış olur, Volkan’la ve diğer arkadaşlarla görüşmem gerekiyor. Yanlış bilgi vermeyelim, herkesi doğru bilgilendirelim. Volkan soyunma odasındaydı, ancak oynayamayacak durumdaydı. Üzgündü, gitti, geri gelmek zorundaydı esame listesinde olduğu için... Beli de ağrıdığı için o raporu vermek zorundaydı” şeklinde konuştu.

“VOLKAN’IN GELMESİNİ BEN TALEP ETTİM”
Volkan’ın gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, “Volkan'ın gelmesini ben talep ettim. Gelmek zorundaydı zaten, UEFA'dan ceza gelme durumu vardı. Gelmesi de gerekiyordu. O vaziyette oynatamazdık. Sağlıklı bir karar için daha sakin bir ortamın olması lazım” dedi. KAYNAK

[video=youtube;3CG54Hf7tng]http://www.youtube.com/watch?v=3CG54Hf7tng[/video]

06_HWIR4.jpg

07_UJ3D7.jpg

08_0318Q.jpg

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
[video=youtube;OXM6wzOMjXU]http://www.youtube.com/watch?v=OXM6wzOMjXU[/video]

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Milli takım yolgeçen hanı olmuş kafasına esen stadı terkediyor.Volkan'a ceza gelmeli hemde büyük.Küfür ediyolar diye stadı terketmek nedir yani meksika arjantin liginde kalecileri dövüyolar adam maça kaldığı yerden devam ediyor.

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Demekki herkez senin gibi küfür yiyip oturan cins değilmiş...

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Profesyonellik bunu gerektirir.Kafe de ya da stad dışında bu olay olsa volkana destek veririm haklı derim.Ama saha içinde küfür de yesen çıkmayacaksın.

Demekki herkez senin gibi küfür yiyip oturan cins değilmiş...
Taraftar görüşü hemen volkana destek zaten tarafsız olamadığımız için türk futbolu bu halde merak etme küfür yediğim zaman karşı tarafa kodummu oturtuyorum oturmuyorum sen yiyip oturuyosan bi şey diyememama milli müsabakaya çıkıyorsan ana avratta düz gitseler çıkma lüksün yok.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Volkan Demirel'e ceza gelecek mi?

Kazakistan maçı öncesinde tribünlerden gelen protesto üzerine Türk Telekom Arena'yı terk eden Volkan Demirel'i ağır cezalar bekliyor.

Kazakistan maçı öncesinde Volkan Demirel'in tribünlerde gelen şiddetli protesto üzerine stadı terk etmesinin ardından gözler milli file bekçisi hakkında verilecek karara çevrildi. Volkan Demirel'i ağır cezai yaptırımlar bekliyor...

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı'na göre, haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakaya katılım göstermeyen oyuncu 2 aydan 1 yıla kadar müsabakalardan men cezası ile karşı karşıya kalıyor.

Ancak ilgili maddenin cezai yaptırım dahiline aldığı muhatabı yalnızca müsabakaya katılım gösteren oyuncu değil. Aynı maddenin ikinci bölümünde yer alan diğer talimatta ise ihlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilebilmesi söz konusu.

İŞTE O İLGİLİ MADDE

MADDE 51 – MİLLİ MÜSABAKAYA KATILMAMAK
(1) Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır.

(2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilir.

SPORX

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Volkan a hadi ceza verildi diyelim, o küfreden adama ceza verilecek mi?

Uğraşsam belki adamın kimliğini ben bile bulurum.

Bu kadar görüntü, ek olarak 6222 numaralı sözde kanun varken bu adam bundan sonra istediği maçı elini kolunu sallayarak izleyecekse volkan en ufak ceza vermeye hakkımız yok bence

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Evine gitsin sütünü içsin yatsın bir daha da MİLLİ maçlara çıkmasın.

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazıklar olsun yaw ne diyim o adam orada çıkmış türkiyeyi temsil ediyo diğeri orda ona ana avrat küfür ediyo arkasında yanında binlerce insan var birtanesi çıkıp ağzının üstüne ikitane geçirp oturtturmuyo.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Hırvatistan maçında da benzer şeyler yaşanmıştı.

İstanbul'a bu saatten sonra maç verilmez sanırım.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Kimse üzerinde Türkiye Milli Takım Forması giyen kişiye hakaret edemez.O forma Türkiyeyi temsil eder.Sen Volkanı seversin sevmezsin, ama o forma sırtında iken hakaret edemezsin.Aynı şey başbakan, cumhurbaşkanı içinde geçerli, o kişileri seversiniz veya sevmezsiniz, eleştirirsiniz ama hakaret edemezsiniz, çünkü bulundukları makam Türkiye Cumhuriyetini temsil eder.Formamız da böyledir.Dolayısı ile Volkana değil, Türkiye Milli takımına küfür edilmiştir.Hala Volkanı eleştirenler birde bu yönden bakın.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye Futbol Federasyonu'nun aracı ile stattan ayrılan Volkan, ilk yarı devam ederken Emre Belezoğlu ile birlikte TT Arena'ya geri döndü. Emre'nin aracı ile yeniden stada gelen Volkan, soyunma odalarının bulunduğu bölgeden stada giriş yaptı. NTV Spor

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
yazıklar olsun yaw ne diyim o adam orada çıkmış türkiyeyi temsil ediyo diğeri orda ona ana avrat küfür ediyo arkasında yanında binlerce insan var birtanesi çıkıp ağzının üstüne ikitane geçirp oturtturmuyo.

diğer futbolcular etmiyor sanki neden volkan hiç düşünüyor musun ? 50000 kişi edince birşey yok.. milli takım ya 1 kişi edince hemen kaç..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Zamanında evinden aldırırım diye racon kesersen, zamanı gelince adamı ağlatarak evine gönderirler.
Asla tasvip etmediğim bir olay olsa da hak eden hak ettiğini buluyor işte.
Kısacası ; Ne ekersen onu biçersin.

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ayrıca volkan babacan çok iyi maç çıkardı.. ve kaleyi devir almanın vakti geldi diyor...

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Kalede Volkan Babacan daha iyi işler çıkarıyor.Volkan stadı terkettiği gibi türk futbolunuda bırakıp gitse keşke.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
niye o küfür ednler dışarı çıkarılmıyor? ordaki güvenlikler ne işe yarıyor? atın kötü tezahürat ve küfür edeni bir daha da maça almayın volkan demirel denyo menyo ama bunu hak etmiyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bir fenerbahçeli olarak söylüyorum volkanın yaptığı yanlış. Taraftarla ne diyaloğa girilir nede sözlerinden etkilenip yada tahrik olup maç terkedilir. Profesyonellik bunu gerektirir abi. Ama bir Türk olarak utandım böyle bir taraftara sahip olduğumuz için. Tek kelimeyle bu pisliklik başka bişey değil. Maç mı izlemeye gelmişler pislik çıkarmaya mı belli değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada Türk futbolu için şu eleştiriyi yapmak istiyorum; Taraftar pislik, yönetim pislik, futbolcular pislik (Bazıları)
Şimdi ben nasıl fenerbahçeli olayım nasıl fenerbahçenin daima yanında olayım ? Arkadaşlar bana diyor ki sen nasıl fenerbahçelisin ? Bende onlara diyorum ki sen nasıl galatasaraylısın veyahut beşiktaşlısın diye. Adamlar sadece iyi yanlarını söylüyorlar hani benim bizim köy daha büyük davası gibi. Hiç hoş şeyler değil. Taraftar sadece takımın yanında olacak diye bişey yok eleştirecekte destekleyecekte.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Küfür edenler kendilerine yakışanı yapmış tebrik ederim..

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Küfür duyuluyor mu ? Belki başka bişi dediler ? MErak etmeyin bununda üzerini örterler.ADamlar koskoca şikeyi örttüler.peh.

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
B2mE9WVIYAAK6SU.jpg
B2mE9WjIQAAtOSa.jpg

haydaaaa

FLAŞ!! Volkan Demirel ile tribünde dialoga giren adam Fenerbahçeli çıktı..

TFF maç sonrası oyunculara Volkan Demirel olayı ile ilgili konuşma yasağı koydu. Yayıncı kuruluş bu konuyu oyunculara soramayacak. ( Ligtv)

Volkan'a küfür ettiği öne sürülen Y.Amasyaspor formalı M.Kaya: "Küfür edenler G.Saraylı idi. Volkan'a 'profesyonelsin, oyununa bak' demiş..

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Küfür etmedim 'devam et' dedim

Türkiye-Kazakistan maçı öncesi sosyal medyaya düşen görüntüde Volkan Demirel'e küfür ettiği öne sürülen Mehmet Kaya, Hürriyet'e konuştu. Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen Kaya, "Küfür edenler Galatasaraylı idi. Ben Volkan'a 'profesyonelsin, oyununa bak' dedim" diye konuştu.

Milli maç öncesi Volkan Demirel ile bazı taraftarlar arasında yaşanan gerginlik sırasında, üzerinde yeşil beyaz forma olan bir taraftarın görüntüleri sosyal medyaya düştü. Görüntüde Yeni Amasyaspor taraftarı olan şahsın Volkan'a bir şeyler söylediği görülüyordu. Ses olmadığı için çoğu kişi bunun küfür olduğunu sandı.

Ancak, arkadaşımız İsmail Er'in devre arasında konuştuğu Mehmet Kaya, olayın çok farklı olduğunu anlattı. Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi olduğunu söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

"Koluma da GFB yazdırdım. Ben Fenerbahçeliyim. Orada Galatasaraylılar küfür etti. Ben de Volkan'a 'profesyonelsin, oyununa bak, anlara aldırma' dedim. Benim kadar kimse Fenerbahçeli olamaz. Fenerbahçeli oyuncuya kimse küfür edemez. Bunun kavgasını verdim. Ama beni hedef gösterdiler" dedi.

Hürriyet

26749708.jpg

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mezhebi geniş olanlar "Ne olmuş karısına, bebeğine küfür edilmişse..." diyor! Bunun adına da "Profesyonellik!" diyor!

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Fenerbahçe Korumaları Basına saldırdı ...

Volkan Demirel'in "Seni evinden aldırırım" dediği gazeteci Vedat Danacı da saldırıya uğrayanlar arasında.

Alın buradan yakın..

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Konuyla ilgili Fatih Terim'in açıklaması:

"O vaziyette oynatamazdık"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kazakistan galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel’in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini belirten Terim, “Volkan’ı o vaziyette oynatamazdık” dedi.

Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel’in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, olayı detaylı bir şekilde değerlendirdikten sonra bu konuda konuşmak istediğini söyledi.

“VOLKAN SOYUNMA ODASINDAYDI”
Maç öncesinde Volkan Demirel’in stadı terk etmesini değerlendiren Terim, “Yaşanan süreç sonrası, soyunma odası ve dışarısı, olayların hepsini beraber konuşacağız. Biz de bu süreci hep birlikte değerlendireceğiz. Ne söylesem yanlış olur, Volkan’la ve diğer arkadaşlarla görüşmem gerekiyor. Yanlış bilgi vermeyelim, herkesi doğru bilgilendirelim. Volkan soyunma odasındaydı, ancak oynayamayacak durumdaydı. Üzgündü, gitti, geri gelmek zorundaydı esame listesinde olduğu için... Beli de ağrıdığı için o raporu vermek zorundaydı” şeklinde konuştu.

“VOLKAN’IN GELMESİNİ BEN TALEP ETTİM”
Volkan’ın gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, “Volkan'ın gelmesini ben talep ettim. Gelmek zorundaydı zaten, UEFA'dan ceza gelme durumu vardı. Gelmesi de gerekiyordu. O vaziyette oynatamazdık. Sağlıklı bir karar için daha sakin bir ortamın olması lazım” dedi. KAYNAK

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
İzliyorum şu anda gerçekten burası Türkiye dedirtecek bir olay daha..
Emre ve Volkan'ın birlikte maçın ikinci yarısı neden stada geri döndükleri belli oldu şimdi..

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
İzliyorum şu anda gerçekten burası Türkiye dedirtecek bir olay daha..
Emre ve Volkan'ın birlikte maçın ikinci yarısı neden stada geri döndükleri belli oldu şimdi..

adam dövdürtmek için adam getirmişler... bunlar mı profesyoneller.. bunlar futbol eşkiyaları...

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bir Fenerbahçeli olarak Volkan'ı sevmem ama milli maçta bunların yapılmasını da doğru bulmuyorum. Aynı şekilde Volkan'ın da stadı terk etmemesi lazımdı en kötü olasılıkla yedek kulübesinde oturacakti Volkan. Umarım bu saygısızlığı yapan taraftarlar ve milli maçı terkeden Volkan'a gereken ceza verilir ama nedense her iki tarafında ceza alacağını sanmıyorum.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Küfür günümüz insanının illeti. Dünyanın her yerinde insanlar bir birlerine küfür ediyor. Futbolcu küfür ediyor yahu, maç seyreden taraftarı bırakın. Emre olayını hatırlayın. O küfür eden taraftarları fişleyeceksiniz bir daha seyirci olarak ömür boyu stada giremeyecek. Radikal kararlar almadan başka türlü kurtulunmaz bu beladan.

Gelelim Volkana. Saha içinde rakip oyuncuyu tehdit etmeler, seyirciyi provoke edip galeyana getirmeler ne ararsanız var adamda. Fenerliler bir kısmı bile adamdan nefret ediyor. Profesyonel demek, bir işi en iyi şekilde yapıp o işten para kazanan insan demektir. Stada her türlü çar çakal gelir bunları engelleyemezsiniz. Ama bana küfür ettiler o zaman ben çıkıp gideyim tavrı, işini başında profesyonel yazan bir insanın tavrı olamaz. Ben Fatih Terimin yerinde olsam bir daha Volkan'a forma vermem.