Voleybol Federasyonundan kutlama mesajı

muratteas

Dekan
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, federasyonun resmi sitesinden yaptığı yazılı bir açıklama ile "Dünya Şampiyonu" olan Fenerbahçe Acıbadem’i kutladı.

Elde edilen dereceyi "Çok önemli bir başarı" olarak niteleyen Başkan Karabıyık, "Fenerbahçe Acıbadem takımımız Dünya Şampiyonu olmak suretiyle Türkiye ve Türk voleyboluna çok büyük gurur yaşatmıştır. Bu gururu, sevinci bize yaşatan tüm sporcuları, teknik heyeti tebrik ederim. Bu büyük başarıda imzaları olan Acıbadem Grubu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ı da ayrıca tebrik ederim. Bu çok önemli derece ile ne kadar övünsek, gurur duysak azdır" diyerek duygularını dile getirdi.

Kimse küçümsemesin

Öte yandan karşılaşmayı Doha’da izleyenler arasında bulunan Karabıyık, burada yaptığı açıklamada ise, "Bu takımın adına rüya takımı denir. Bu başarıyı hiç kimse küçümsemeye kalkışmasın. Bu bir Dünya şampiyonasıdır. Fenerbahçe Acıbadem Avrupa kıtasının ve Türkiye’nin gururu olmuştur. Türk Voleybolu adına bugün gurur günüdür. Bu başarı Türk Voleybolunda bir ilktir ve tarihteki yerini alacaktır. Şimdi önümüzde Avrupa şampiyonlar Ligi var. 3 takımımız da iyi gidiyor. Hedefimiz bu şampiyonayı İstanbul’a almak ve şampiyonu da İstanbul’dan çıkarmaktır" dedi.

Bu arada FIVB’nin Türkiye hakemlerinden Ümit Sokollu bugün hakemliği bıraktı. Ümit Sokullu’ya CEV Başkanı Andre Meyer tarafından bir şilt takdim edildi.

http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=22201
 
Üst