Vodafone ve avea arasında kaldım.

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar ben 1 yıla yakındır vodafone faturalı kullanıyorum. nisan gibi anneme bir tane lg l80 aldım hat üzerine ve aylık 28 tl onu ödüyorum. Vodafoneden çok şikayetçiyim.Nedenlerini alta yazdım;
1.Bazen durduk yere hattın sinyalı tamamen kesiliyor ve çarpı işareti koyuluyor.
2.3 gb internet kullanıyorum ve aşırı internet harcıyor nedenini hala çözemedim.
3.Kıytırık bir telefon aldık diye daha iyi bir tarifeye geçirmiyorlar geçmem için 500 tl civarı telefon taahhütü borcunu vermem lazım.
4.Şuan esnek ekstra tarifesi kullanıyorum 750 dk 6000 sms (sms çok kullanmıyorum) ve 3 gb net taahhütsüz 45 tl ödüyorum.
5.Her ay garanti 10 tl fazladan aşım yaptım gibisinden kitliyorlar halbuki aşım falan yapmıyorum.

Şimdi bu taahhütü bozup aveanın prime klasik tarifesine geçmek istiyorum ama 500 tllik parayıda nasıl ödeyecem öğrencilik halimle bilmiyorum. 2 arada bir derede kaldım 750 dk ve 3 gb net yetmiyor bana ailemle çok konuşuyorum annem neredeyse günde 2 defa aratır kendini :)

Şimdi bana akıl verin napacam hiç bilmiyorum :blushing:

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Merkezi yerde ikamet etmiyorsanız avea tavsiye etmiyorum. Bulunduğum lokasyonda 3g performansı çok düşüyorum. Talep ettiğiniz lokasyon için iyileştirme yatırım planlarımızda yer almıyor diyorlar. Hay canlarım benim. Lokasyonda çok işlek bir yer halbuki.

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merkezi yerde ikamet etmiyorsanız avea tavsiye etmiyorum. Bulunduğum lokasyonda 3g performansı çok düşüyorum. Talep ettiğiniz lokasyon için iyileştirme yatırım planlarımızda yer almıyor diyorlar. Hay canlarım benim. Lokasyonda çok işlek bir yer halbuki.

Muğla merkezde okuyorum ve mersin merkezde yaşıyorum hocam buralarda sorun cıkartırmı bunu nette görebilir miyim çekim hızlarını acaba ? Bide su cihaz taahhütü sorunum canımı çok sıkıyor .

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
ben aveaya geceli bi sene oldu hiç çekmez dediğim yerde avea çekiyordu. zaten 4g projesi kapsamında baz istasyonu olmayan yerlere filan kuracaklar inşallah. seneye 3g sıkıntısı değil de 4g sıkıntısı çekilir sadece.. ayrıca babam prime lı hiç öyle fAzla fatura görmedim :D

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Ne Vodafone ne Avea ne de Bimcell bu ülkenin coğrafi şekillerini en iyi bilen ve ona göre baz istasyonu yerleştiren tek firma Turkcell'dir. Evet, biraz pahalıdır ama diğerlerinin çekip de Turkcell'in çekmediği yer yoktur. İnternette de en hızlı operatördür.

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ben mugla ve mersin merkezdeyim aveada cekiyor sanırım ha daha kuytu köşelerde illaki çekmeyebilir ama turkcell de zengin hattı tıpkı zengin telefonu ayfon gibi pahaşı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben aveaya geceli bi sene oldu hiç çekmez dediğim yerde avea çekiyordu. zaten 4g projesi kapsamında baz istasyonu olmayan yerlere filan kuracaklar inşallah. seneye 3g sıkıntısı değil de 4g sıkıntısı çekilir sadece.. ayrıca babam prime lı hiç öyle fAzla fatura görmedim :D

bende çoğu yerde çeker diye tahmin ediyorum hocam . en azından 1500 dk 6 gb net 50 tlye alacam iyi bi fiyat yani.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
bencede gayet iyi bir fiyat. mesela ben bartinliyim bizim köyde sadece avea çekiyor. hemde 3g var diğer hatlar hiç yok :D

Zeze1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bencede gayet iyi bir fiyat. mesela ben bartinliyim bizim köyde sadece avea çekiyor. hemde 3g var diğer hatlar hiç yok :D

bende aveaya geçecem taahhüttte yapmayacam kafama göre sonra turkcelle geçerim belki ama su vodafone de cihaz taahhütüm kafamı karıştırıyor ya

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Herkese merhabalar ben 1 yıla yakındır vodafone faturalı kullanıyorum. nisan gibi anneme bir tane lg l80 aldım hat üzerine ve aylık 28 tl onu ödüyorum. Vodafoneden çok şikayetçiyim.Nedenlerini alta yazdım;
1.Bazen durduk yere hattın sinyalı tamamen kesiliyor ve çarpı işareti koyuluyor.
2.3 gb internet kullanıyorum ve aşırı internet harcıyor nedenini hala çözemedim.
3.Kıytırık bir telefon aldık diye daha iyi bir tarifeye geçirmiyorlar geçmem için 500 tl civarı telefon taahhütü borcunu vermem lazım.
4.Şuan esnek ekstra tarifesi kullanıyorum 750 dk 6000 sms (sms çok kullanmıyorum) ve 3 gb net taahhütsüz 45 tl ödüyorum.
5.Her ay garanti 10 tl fazladan aşım yaptım gibisinden kitliyorlar halbuki aşım falan yapmıyorum.

Şimdi bu taahhütü bozup aveanın prime klasik tarifesine geçmek istiyorum ama 500 tllik parayıda nasıl ödeyecem öğrencilik halimle bilmiyorum. 2 arada bir derede kaldım 750 dk ve 3 gb net yetmiyor bana ailemle çok konuşuyorum annem neredeyse günde 2 defa aratır kendini :)

Şimdi bana akıl verin napacam hiç bilmiyorum :blushing:
bulunduğun yerde avea kulananlara sor nasıl sıkıntısı var mı sonra geçersin ordada sorun yaşarsın felan garantiye al çok şikayetçiysen parayı bulup ödeyip geçeceksin başka yapacak birşey yok..

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Vodafone iyidir. 2017 yılında pazar liderliğini hedefliyorlar şu anda. İlla değiştirmeye kararlıysanız Turkcell. Avea'dan uzak durun.