Vodafone reklamından hangi bölüm çıkarıldı?

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Önce, Vodafone'un "kaçan kurtuluyor" sloganlı son reklamının durdurulduğu haberi geldi, ardından Vodafone "Reklamımız durdurulmadı, revizyon istendi ama reklam yayında" açıklaması yaptı. Medyatava araştırdı... İşte Reklam Özdenetim Kurulu'nun Vodafone reklamından çıkarılmasını istediği bölüm şu...

Şafak Sezer'in hapisten kaçanlara hitaben bağırarak "Durun, alın size binlerce dakika bedava, onbinlerce SMS... Yemediler... Telefonları ver... Alın size taahhütlü telefon..." bölümü revize edidi.

Kuleden, kendisine atılan taahhütlü telefonu inceleyen birine, bir diğer mahkumun "tuzak bu" dediği bölüm de başka markanın itibarını zedeleyici ifade olduğu gerekçesiyle reklamdan çıktı...

Çünkü bu ifadeler pazarlama iletişimi açısından direkt olarak piyasada kontratlı telefon kampanyası yapan Turkcell reklamlarını hedef alıyordu...

© MEDYATAVA-2010

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten karakterin adını Selim koyarak Turkcell'e hitap ettikleri yeterince açık değil miydi :D (bkz. TURKCELL-İM)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yalan mı ya Tuzak Değil mi?

Vodafone Reklamları gerçekten son zamanlarda çok iyi iş çıkarıyor...

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
numaranla geç avea ya konuş doya doya :) :D

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
vodafonun kendıne cekım gucu ıcın ort pas edıyor ben cekım ısınden hıc memnun degılım ama tarıfe olarak yenıcep 1 de heryone konusma 30kr dakıkası bu benım ıcın en ıyısı sms yapan bırısı degılım ama sms fıyatlarıda pahallı

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Numara taşımada birinci olmuşlar. Turkcell'den bayağı müşteri götürmüşler.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben vodafone'u 2003 yılından bu yana kullanıyorum... Yani Telsim Vodafone diyelim...
Arada Aycell Aria Avea Turkcell vs vs de kullandım ama hiç birisi kalıcı olmadı...

Vodafone numaram ise hiç değişmeden bu güne kadar geldi...

Şu an CEBİNE GÖRE TARİFE kullanıyorum ve memnunum

5 lira yüklersem 5 gün boyunca HER YÖNE 10 dk 50 krş
10 lira yüklersem 10 gün

90 lira yüklersem 90 gün...

Yani yüklediğim lira kadar gün 10 dakikası 50 krş a konuşabiliyorum...

SMS istersem de zaten 9 lira karşılığında HER YÖNE 3000 SMS bol bol yeter...

Bütün mesele HER YÖNE meselesi...

Ben Vodafone ile ev mi aradım ave mı turkcell mi vodafone mu derdi yaşamıyorum...

istediğim numara ile doya doya ucuza konuşabiliyorum...

Çekim meselesine gelince...

Şu an Köyde yaşıyorum... Vodafone full çekiyor... Köyün her yerinde kuytu köşede falan filan demeden her yerde full

Turkcell ise Pencere Gülü :D

Sadece cam kenarlarında 1-2 tırnak çekiyor...

AVEA mı...

Sadece Belli Başlı Tepelerde çekiyor :D

Vodafone Candır...

karabasmayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de vodafone kullanıyorum da anlamadığım bir olay var. Kontratlı kampanyalar vodafoneda da var. Ve vodafone da her geçen gün müşteri hizmetleri olsun avantajlarını yitirmesi olsun Turkcell'e benzemeye başladı.

Limiti geçtiğimi bildiren bilgilendirme sms'i geçtiğimiz ay gelmedi ve 120 tl fatura geldi bana.

Ondan önceki aylarda 3-4 gün gecikmeli geldi ve yine limit aşımım oldu.

Vodafone da sütten çıkmış ak kaşık değil.

Faturaya itiraz ettim eğer iade yapılmazsa, kontratlı ürünümü iptal ettirip cezasını ödeyip avea'ya geçeceğim.

hltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benim anlamadığım vodafone da taahhütlü telefon veriyor. Neden böyle bir şey yaptılar. Fiyatlara ve taahhüt sürelerine bakıyorsun aşağı yukarı aynı. O zaman vodafone da tuzak değil mi?

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben de vodafone kullanıyorum da anlamadığım bir olay var. Kontratlı kampanyalar vodafoneda da var. Ve vodafone da her geçen gün müşteri hizmetleri olsun avantajlarını yitirmesi olsun Turkcell'e benzemeye başladı.

Limiti geçtiğimi bildiren bilgilendirme sms'i geçtiğimiz ay gelmedi ve 120 tl fatura geldi bana.

Ondan önceki aylarda 3-4 gün gecikmeli geldi ve yine limit aşımım oldu.

Vodafone da sütten çıkmış ak kaşık değil.

Faturaya itiraz ettim eğer iade yapılmazsa, kontratlı ürünümü iptal ettirip cezasını ödeyip avea'ya geçeceğim.

Evet aynı sorunu bende yaşadım banada bilgilendirme mesajı gelmedi 55 lira gelicek olan fatura 125 lira geldi. Arıyoruz yok efendim biz gönderdik işte şu tarihte gelmiş size hep aynı yav sanki geldide biz sildik sms si. Bunlrı hiçbiryere şikayet edemiyorsun etsende sonuç alamıyorsun alsanda adamlar sana 75 lia paranı geri veriyor çektiğin zahmet zaman kaybı cabası. Onun için en güzeli Kontorlu hat faturasız hat.