Vodafone Net Gelen Nette Sıkıntı

Utku92

Profesör
Çok önceden turkcell superonline kullanıyordum. 16 mbitti sonradan fiber geçmek istedim. Baya zaman oldu şimdi vodafone net kullanıyorum. Kurulum kablodan çektiler. Modeme bağladılar. 50 mbit kullanıyorum. Fakat şöyle bir durum var. Kararsızlık var gelen nette kaç kere aradım müşteri hizmetlerini sorunu çözemediler. Ping değerleri çok yüksek modemi kapatıp açsam bile düzelmiyor. Bir ara 22 görmüştü en azı siz düşünün. Yani sabit bir değer yok. Bunun yanında download hızında düşüş de oluyor. Onda neyseki modem kapatıp açınca düzeliyor. Arada online oyun da oynuyorum. Çok sinir bozucu oluyor. Sizce ne yapmalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:

Ecomanya

Profesör
Altyapıdan dolayı internette dalgalanmalar yaşayan çok. Muhtemelende onla alakalı bir durumdur. Download 7megabite düşmüş harbiden şaşkınlık içerisindeyim.

Yasiin

Profesör
Wifide doğru sonuç alamazsınız bilgisayara kablolu bağlantı yapıp o şekilde hız testi yapın.

Utku92

Profesör
Yani demek istediğim, en doğru sonucu kablolu bağlantı ile alabilirsiniz, eğer kablolu bağlantıda da sorun yaşıyorsanız teknik ekip çağırın.
Haklısınız biliyorum o seçenek de var. Ama işte belli olmuyor çok değişken. Bazen iyi oluyor bazen kötü. Ping değeri zaten 20 altı düşmüyor kablodan dolayı sanırım.

Yasiin

Profesör
Haklısınız biliyorum o seçenek de var. Ama işte belli olmuyor çok değişken. Bazen iyi oluyor bazen kötü. Ping değeri zaten 20 altı düşmüyor kablodan dolayı sanırım.
Sunuculara yüklenme olabilir, oynadığınız oyundan kaynaklı olabilir bir çok etken var, eğer eminseniz mh arayıp internetimde sürekli dalganmalar oluyor diye kayıt açtırın baksınlar.

Utku92

Profesör
Sunuculara yüklenme olabilir, oynadığınız oyundan kaynaklı olabilir bir çok etken var, eğer eminseniz mh arayıp internetimde sürekli dalganmalar oluyor diye kayıt açtırın baksınlar.
Daha önce çok aradım. Biraz da uzun sürüyor bekletiyorlar. Yani arasam bile sonuç değişmiyor. 2-3 kez teknik destek geldi. Öylece baktı gitti. O zamanda wifi kesiliyordu. Daha kötüydü yani. Modeme ayar yaptı. Sonra düzeldi gibi oldu. Ama işte kararlılık yok dediğim gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

EURONET TELEKOM yerine vodafone'nin sunucusunu seçin.
O çok farketmiyor.