Vodafone mu Türk Telekom mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar.
Yaklaşık 2 hafta sonra Turkcell taahhüdüm bitiyor. Tarifelere baktığımda oldukça pahalı tarifeler veriyor bana.
Vodafone ve Türk Telekom arasında kaldım hangisini önerirsiniz ?
Gönlüm Turkcell'i bırakmak istemiyor özellikle eylül ayındaki depremden sonra , 15 dk sonra iletişim kurabilmiştim fakat maalesef fiyatları bütçemi aşınca değiştirme zorundayım:(
Belki size uygun tarifemiz var diye ararlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
TT' nin tarifeleri uygun ama bir Turkcell kalitesinde değil.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bulunduğunuz konuma göre değişen bir tercih aslında. Benim evim merkezi yerde olmasına rağmen TT çekmiyordu. Vodafone'a geçtim ve hiç sorun yok, gittiğim her yerde çekiyor. Fiyatı falanda iyi. Özellikle pass paketleri mecbur kaldığınızda çok işe yarıyor aklınızda bulunsun.

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben Vodafone'liyim şu an 17 GB'a 50 TL ödüyorum. Aralık ayındaki depremde 1 saat civarı iletişim kopmuştu. Onun harici hiç çekim sıkıntı çekmediğimi söyleyebilirim. Deprem zamanında Türk Telekomlu olan arkadaşımın iletişiminin uzun bir süre kesildiğini hatırlıyorum. Ama onun haricinde sıkıntısı yoktu. Özellikle Türk Telekomun tarife ve paketli çok uygun 20 GB'a 45 TL tarifesi var. Ama çekim sıkıntısı hakkında bilgim yok Garanti olsun istiyorsan yeni gelen Vodafonelulara güzel tarifeler var. Vodafone derim.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Vadafone gec derim neden ise Türk Telekom kaziktir faturasiz 23 TL yeni müşteri eski müşteri 40 TL Türk Telekom uzak durunuz.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Türkcell'e 2005 den beri tövbeliyim.
Son depremde operatörlerden bir tek vodafone çalışmıştı.
Şuan Vodafone kullanıyorum hızları da gayet iyi 5-6Mbayt / sn ile dosya indirebiliyorum.
Türk Telekom da kullandım uzun süre.

Vodafonedan memnunum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bulunduğunuz konuma göre değişir, yakınlarınızda Vodafone veya Türk Telekom kullanan varsa nasıl çektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom'un güzel tarifeleri var ama nasıl bir operatör olduğunu o depremde görmüştük, bütün şebekeler alt üst olmuştu.

Ben Vodafone kullanıyorum 2014'ten bu yana, kullandığım tarife Uyumlu 6 tarifesi. Kayseri şehir merkezinde sorunsuz bir şekilde çekiyor. VoLTE ve VoWiFi hizmetleri ek işlem yapmadan sorunsuzca çalışıyor, hız testlerinde 40-80 Mbps arasını görüyorum. Tarifemi yeni değiştirdim; 6+2 GB internet, 750 dk, 250 SMS'ye aylık 37 TL ödüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden önermiyorsunuz? Kötü bir olay yaşadıysanız sadece merak ettim. :)
3 sene Turkcell 5-6 sene Vodafone şimdi 3 senedir turkcell kullanıyorum.

Vodafone da müşteri hizmetleri diye birşey yok. Ulaşmak sorun acayip sorun Bunun yanı sıra Bir müşteri temsilcisi telefonda veya uygulamada faturalıya geçilmez dedi öbürü geçilir dedi benden habersiz geçirdi gibi bir durum oldu. 50 TL vardı faturalıya geçti 50 TL hiç oldu. Burası örnmsiz bir detay.

Vodafone çekmiyor. Çekmiyor çekmiyor. Çektiği yerde de internet hızı yerlerde diplerde. Turk Telekom çektiği yerlerde sağlam internet hızları veriyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6 sene iki şehirde kullandım. İllallah ettirdi.

Sorunsuzca erişebiliyorum ve görüşebiliyorum.

Kayseri içinde sorunsuzca çekiyor ve 40 Mbps rahat görüyorum.

Daha çok bulunduğunuz konumla alakalı. Kimi yerlerde Turkcell çok iyi çekerken kimi yerlerde de Turkcell diplerde.
Turkcellin dipte olup da diğerlerinin iyi olduğu yer yok gibi birşey. TT geçer ama asla Vodafone Turkcellin yanına yaklaşamaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bulunduğın İL ile ilgili olmalı bence terciğin. Eğer çekim gücü iyi ise bana Vodofon tarifeleri her zaman daha iyi ve daha bol kepçe gibi geliyor.
Ayrıca gençler için ekstra indirimler kampanyalar paketler vb çok şey yapıyorlar.

Son düzenleme:

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Yıl içerisinde genel olarak İstanbulun tümü , Gebze, Balıkesir ve Akdeniz taraflarında dolaşıyorum. Şuan için Vodafone sadece Edremit 'te sıkıntı yaşamıştım o da evden dolayı Turkcell bile sıkıntılıydı o evde:tearsofjoy:.

İşte biz de bundan bahsediyoruz. Bulunduğu yere uygun tercihi yapmalı arkadaşımız. Ben TT kullanırken cam kenarından ayrılamıyordum telefonla işim olduğunda mesela. Merkezi yerde oturuyorum ben birde yani, değişiyor bu durumlar. TT müşteri hizmetlerini aradığımda bulunduğunuz yere baz istasyonu lazım demişlerdi birde. Ben de ben mi dikeceğim o istasyonu onu anlamadım dediğimde bir şey demediler, taahhütüm bitince koşarak uzaklaştım. Uzun lafın kısası telefonla çok işi olan biriyseniz mağdur olmamak için sırf ucuz diye seçim yapmamak gerekiyor belki de.
Öğrenciyim. Telefonu çoğunlukla sosyal medya ve online ödev için kullanıyorum.

Glenkee

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Yaklaşık 2 hafta sonra Turkcell taahhüdüm bitiyor. Tarifelere baktığımda oldukça pahalı tarifeler veriyor bana.
Gönlüm Turkcell'i bırakmak istemiyor özellikle eylül ayındaki depremden sonra , 15 dk sonra iletişim kurabilmiştim fakat maalesef fiyatları bütçemi aşınca değiştirme zorundayım:(
Türk Telekom tabi ki daha iyi ama turkcell de ondan iyi ibternet paketleri biraz ucuz olsa turkcellin aslında kullanılabilir

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bulunduğunuz konuma göre değişir, yakınlarınızda Vodafone veya Türk Telekom kullanan varsa nasıl çektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom'un güzel tarifeleri var ama nasıl bir operatör olduğunu o depremde görmüştük, bütün şebekeler alt üst olmuştu.

Ben Vodafone kullanıyorum 2014'ten bu yana, kullandığım tarife Uyumlu 6 tarifesi. Kayseri şehir merkezinde sorunsuz bir şekilde çekiyor. VoLTE ve VoWiFi hizmetleri herhangi bir ek işlem yapmadan sorunsuzca çalışıyor, hız testlerinde 40-80 Mbps arasını görüyorum. Tarifemi yeni değiştirdim; 6+2 GB internet, 750 dk, 250 SMS'ye aylık 37 TL ödüyorum.
VoLTE ve VoWİFİ hizmetlerini telefonumdan dolayı kullanamıyorum ama 4.5G hizmetini kullanabiliyorum

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Yıl içerisinde genel olarak İstanbulun tümü , Gebze, Balıkesir ve Akdeniz taraflarında dolaşıyorum. Şuan için Vodafone sadece Edremit 'te sıkıntı yaşamıştım o da evden dolayı Turkcell bile sıkıntılıydı o evde:tearsofjoy:.

Öğrenciyim. Telefonu çoğunlukla sosyal medya ve online ödev için kullanıyorum.
Sosyal medyayı çok kullandığınızı düşünürsek Vodafone da bulunan sosyal pass tarifeleri çok işinize yarayacaktır. Hem aşım yapma derdiniz yok, hem de instagram, twitter, facebook gibi uygulamalarda sınırsız şekilde kullanma hakkınız oluyor.

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Türk Telekom tabi ki daha iyi ama turkcell de ondan iyi ibternet paketleri biraz ucuz olsa turkcellin aslında kullanılabilir
Peki neden Türk Telekom dediniz. Müşteri Hizmetleri olarak Vodafone kötü denmiş bunu biliyorum ama Silivri depreminde annemler 2 gün boyunca telefonu kullanamadılar hat hiçbir türlü çekmiyordu. o depremde Vodafone 'nun durumunu yukarıda kullanıcı arkadaş belirtmiş.

Glenkee

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Peki neden Türk Telekom dediniz. Müşteri Hizmetleri olarak Vodafone kötü denmiş bunu biliyorum ama Silivri depreminde annemler 2 gün boyunca telefonu kullanamadılar hat hiçbir türlü çekmiyordu. o depremde Vodafone 'nun durumunu yukarıda kullanıcı arkadaş belirtmiş.
her servisin iyi olduğu bir nokta vardır zaten ama açık konuşmak gerekirse depremde bütün servislerde problem olmuştu.

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Sosyal medyayı çok kullandığınızı düşünürsek Vodafone da bulunan sosyal pass tarifeleri çok işinize yarayacaktır. Hem aşım yapma derdiniz yok, hem de instagram, twitter, facebook gibi uygulamalarda sınırsız şekilde kullanma hakkınız oluyor.
Sosyal pass tarifeler beni de cezbetmiyor değil

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ben Turk Telekom derdim. bulunduğum yerde çok daha iyi çekiyor Turkcell ve Vodafone'den.

Alper.Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
her servisin iyi olduğu bir nokta vardır zaten ama açık konuşmak gerekirse depremde bütün servislerde problem olmuştu.
Orası öyle fakat Vodafone ve Turkcell durumu çok daha kısa sürede kontrole almıştı.

Ben Turk Telekom derdim. bulunduğum yerde çok daha iyi çekiyor Turkcell ve Vodafone'den.
Yukarıda da belirttiğim gibi yılımın çok büyük kısmı İstanbul ve Gebze ve yaklaşık 1 aylık kısmı da Akdeniz tarafları ve Edremit/Akçay olarak geçiyor.

Glenkee

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Orası öyle fakat Vodafone ve Turkcell durumu çok daha kısa sürede kontrole almıştı.

Yukarıda da belirttiğim gibi yılımın çok büyük kısmı İstanbul ve Gebze ve yaklaşık 1 aylık kısmı da Akdeniz tarafları ve Edremit/Akçay olarak geçiyor.
Evet Türk Telekom çoğu yerde daha iyi çekiyor

nicktatör

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuyu hortlatıyorum ama bende bu konuya dahilim.

İzmir/Buca 'da oturuyorum. Malum okullar açılacak ve internete ihtiyacım olacak, okulda da youtubedan ders vs. videoları izliyorum. Youtube hayvan gibi kota harcadığı için TT ve VF tarifelerinde sınırsız youtube paketi gördüm. TT'de 29 TL, VF'de 32 TL. Aylık sınırsız youtube internet paketi.

Güvenemedim sonuçta taahhüt vereceğim, çoğunluk hangi operatör hızda ve seste iyiyse diye. Şimdilik TT diyorlar, analiz yapıyorum bakalım.

TT 24 ay taahhüt ver diyor. İlk 12 ay 52 TL - kalan 12 ay 60 TL.

TT paket içeriği : Sınırsız Youtube internet, 2gb heryöne internet, 500 dk, 250 sms, paket asimi yok.

-

VF 15 ay ver diyor. 15 ay boyunca 61 TL

Paket içeriği : Sınırsız youtube, 8gb heryöne, 750 dk, 250 sms, paket asimi yok.

Sizce hangisini seçmeliyim İzmir/Buca geneli için söylüyorum.

Eğer VF seçersem 915 TL girecek, TT seçersem 1344 TL girecek. :D muhahaha

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
T.telekoma kontürlü olarak geçmeni tavsiye ederim.T.telekomun çekim gücüne bakarsın.Memnun kalırsan faturalı olarak yada kontürlü tarifeden devam edersin.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Vodafone da Türk telekomda kullandim kesinlikle turk telekom derim vodafone da kesilip kesilip duruyor internet

Rumexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar, TT kullanmanızı öneririm çünkü vodafone şebekeleri bana göre yetersiz yarın bir gün bir geziye çıktığınızda şebeke sıkıntısı TT ye göre daha yüksek.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Kalite için kesinlikle turkcell. Yıllardır müşterisiyim bir kez sıkıntı yaşamadım. Fiyatları rakiplerine göre pahalı günümüz koşullarına göre değil. Eh kalite düşerse fiyat da düşer :)

Ya yine mi aynı şey ya. Yine aynı dikkatsizliği yaptım ben de allahım :( Arkadaşlar yine aylar önceki konu hortlatılmış. Anasayfaya düştü diye atlıyorum ben de. 2 oldu 3. olmayacak :)

emreryurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
7 yıldır gsm sektöründe genel merkez tarafında çalışıyorum :) şu an Turkcell pahalı geliyor ise tercih edilecek operatör Türk Telekom'dur.Son 2 yıldır Vodafone Türkiye'ye yatırım yapmıyor ve aksine Türk Telekom çok fazla yatırım yaptı.Şu an net olarak çekim kalitesi konusunda Türk Telekom Vodafone'dan önde,o yüzden ben Türk Telekom diyorum.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
25 yaş yada altındaysan türk telekom 20 gb 750 dk 500 sms + her hafta sil süpürden 20 gb garanti + insta youtube twitter facebook sınırsız aylık 74 lira

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
ikisi de iyi çekmiyor ama ucuzlar turkcell iyi çekiyor ama pahalı