Vodafone Arena Geri Yıkılıyor...

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Stadyumsuz Geçirdiği Sezonu Şampiyon Tamamlayan Beşiktaş'ta Önümüzdeki Yıl İçin Düğmeye Basıldı: Vodafone Arena Geri Yıkılıyor...

besiktas_vodafone_arena_yikim2.jpg

Son 3 maça kadar statsız oynadığı 2015-2016 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ta önümüzdeki senenin hazırlıklarına da hiç ara verilmeden başlandı. Bugün toplanan yönetim, Vodafone Arena'nın yıkılarak gelecek sezonun bitimine kadar tekrar yapılmasını oy birliğiyle karara bağladı...

Yönetim derhal toplandı

Uzun bir aranın ardından tekrar şampiyonluk ipini göğüsleyen Beşiktaş'ta bir kez daha başarıya bu kadar hasret kalmamak için düğmeye basıldı. Dün gece taraftarlar ve futbolcularla birliklte şampiyonluk sevincini doyasıya yaşayan Beşiktaş Yönetim Kurulu, bu öğleden sonra toplanarak hiç ara vermeden önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladı.

Başkan Yardımcısı Nihat Oluklu’nun “Beyler onca yılın ardından bu sene nasıl oldu bu iş? Stadyum inşaat halindeydi, ucu ucuna yetişti. Adına ister totem deyin, ister zor şartlar altında daha iyi motive olmak deyin, ister taraftar baskısını daha az hissetmek deyin ne derseniz deyin ama kesinlikle statsız oynamakla bir ilgisi var bu şampiyonluğun. Netice ortada...” diyerek başarının tesadüf olmadığına dikkat çekti.

Tutarsa her sene tekrarlanacak

Oluklu, kısa konuşmasının ardından önümüzdeki hafta oynanacak Konyaspor maçından sonra Vodafone Arena'nın yıkımına derhal başlanması ve şantiyenin 2016-2017 sezonunun ilk maçına yetiştirilmesi önerisini getirirken, teklif Yönetim Kurulu tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Oylamanın ardından söz alan Başkan Fikret Orman da Oluklu'yu bu parlak fikri nedeniyle tebrik ederek, önümüzdeki sezon da şampiyonluğun gelmesi halinde stat yıkıp-yapma işinin rutine bağlanabileceğini ifade etti. “Baretler, kazma-kürek takımları falan duruyor zaten ya bende. Belki satarız diye atmadıydım onları” diyen Orman, gelecek sezon kadroda düşünülmeyen Mustafa Pektemek, Serdar Kurtuluş ve Alexis Delgado gibi isimlerin de yıkım ve hafriyat çalışmalarında değerlendirilerek yıkımın minimum masrafla tamamlanabileceğine dikkat çekti.

Türkiye şampiyonluğu böyle karşıladı

Vodafone Arena’da kapalı kapılar ardından bunlar yaşanırken yurtta ise tam bir karnaval havası hakimdi. İşte dünden bugüne şampiyonluk kutlamalarından öne çıkan gelişmeler:

İstanbul: Nevzat Demir Tesisleri'inde şampiyonluğu kutlamak için toplanan futbolcular, bir süre anlamsızca sırıtıp bir kaç selife çektikten sonra ne yapmaları gerektiğini bilemeyerek öylece durdurlar. Futbolcular daha sonra Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Metin Tekin’i arayarak “Abi siz şampiyon olunca tam naapıyordunuz? Biz mal mal duruyoruz bayadır” diyerek yardım istediler.

İstanbul: Osmanlıspor maçının ardından meydandaki Kartal Heykeli'ne tırmanan ve kalabalıktan dolayı henüz inmeyi başaramayan Eşref Doğuer (19) 'e havadan gıda yardımına başlandı...

İzmir: Bir önceki şampiyonluk kutlamaları esnasında birbirlerini kaybeden baba-oğul 7 yıl aradan sonra tekrar buluştu. Sevinçle sarılan ikili, çekilen üçlünün ardından zıplayarak dönme esnasında yeniden birbirlerini yitirdi.

Edirne: Şampiyonluğua “Beşiktaş bu abicim, belli olmaz” diyerek temkinli yaklaşan ve henüz kutlama için erken olduğuna karar veren Edirne Beşiktaşlılar Derneği, Konya deplasmanına otobüs kaldırmaya karar verdi.

Kayseri: Kayseri KAY-TV’nin 12 yıldır yayında olan spor programı 4.Direk’te ilk kez söz alan Beşiktaş yorumcusu Ali Yunusçuk'a heyecandan inme indi...

Kaynak :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yıkmayalım, kat çıkalım :)