Vito Scaletta neden sevilen bir karakter ? Mafia 2

Bu konuyu okuyanlar

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Oyunu bu yılda ilk defa oynuyorum, evet ilk defa. Fakat bu karakterin neden bu kadar çok sevildiğine anlam veremedim. Oyun çok güzel, atmosferine bayıldım fakat karakterimiz pisliğin teki değil mi ? Askerden dönmüş birisiyiz, ülkemiz için savaşmışız fakat Joe denen herif ile kuyumcuyu soymak için sayısız polis şehit ettim az önce oyunda. Tamam oyunun ismi zaten MAFIA diye kocaman yazıyor, Peaky Blinders dizisindeki Thomas Shelby karakterinin iyilik meleği olmasını beklemek kadar saçma olur bu oyunda kardeş kardeş geçinmemiz diğer insanlarla. Fakat bu karakter neden çok seviliyor ? Örnek vereceğim Pablo Escobar'ın da yaptığı şeyler günümüzde bir çok insanın ilgisini çeken şeyler fakat, kimse iyi yapmış Pablo keşke daha çok kişi öldürseydi yürü bee Pablo demiyordur herhalde, sevilen bir insan değil yani. En azından benim gözümde tarihteki Pablo gibi insanların teroristten farkı yoktur. Ama bu hakkındaki kitapları bile okumadığım anlamına gelmiyor tabii. Neyse konumuza dönelim, yaşadığımız ülkeye ufakken geliyoruz, çok fakiriz vs. ama sonuç olarak o ülkenin ekmeğini yiyoruz. Sonra da büyüyüp polislere sıkıyoruz. Oyuna kesinlikle lafım yok, kesinlikle oynayıp bitireceğim mükemmel bir atmosferi var sorguladığım tek şey karakterin neden sevildiği. Konunun aşırı büyük bir önemi yok buraya kadar okuduysanız, anlam veremediğim şeyleri soruyorum sadece. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.