Öneri Vites göstergeli ve devir göstergeli motorsiklet önerisi

Yakar5341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
125 cc motorsıklet arıyorum başlıktaki bahsettiğim özelliklerin olması çok önemli bir de vıtes gostergesı olmalı mı ? yamaha ybr ler çok hoşuma gidiyor fakat vıtes gostergesı yok motor seçerken dıkkat etmelı mıyım bunlara tesekkurler kuba space 50 den geçecegım vıteslıye motorumun fotografı da bu

Ekli dosyalar

• 761f135b-b1ca-4cf4-980c-b6da2ad26c7b.jpg
    761f135b-b1ca-4cf4-980c-b6da2ad26c7b.jpg
    133.6 KB · Görüntüleme: 55

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ne kadar bütçeniz var birde sıfır mı olacak yoksa ikinci el de olur mu?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
15 ila 30 bin arası sıfır olmazsa mecbur kalırsak ıkıcnı el oncelıgım sıfır
Hocam merhaba,vites göstergesini dert etmeyin çünkü vitesliye hemen alışacaksınız.pulsar 200ns alınabilir fakat o dahi 30 u geçti.Cbr125r gibi bir makina almanızı tavsiye ediyorum fakat bunlar dahi 30-40 arası anca alınabiliyor.Cpf düşünürseniz sakın almayın hepsi kurye motoru hepsi ölü keza ybr de aynı şekilde temizini bulmanız gerekir.bütçeye 10 bin daha koyup 40'a çıkamaz mısınız?

Yakar5341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam merhaba,vites göstergesini dert etmeyin çünkü vitesliye hemen alışacaksınız.pulsar 200ns alınabilir fakat o dahi 30 u geçti.Cbr125r gibi bir makina almanızı tavsiye ediyorum fakat bunlar dahi 30-40 arası anca alınabiliyor.Cpf düşünürseniz sakın almayın hepsi kurye motoru hepsi ölü keza ybr de aynı şekilde temizini bulmanız gerekir.bütçeye 10 bin daha koyup 40'a çıkamaz mısınız?
Çıkarım da a1 ehliyetim var 125 cc ye kadar izin veriliyor ekipman vs de alacağım

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Çıkarım da a1 ehliyetim var 125 cc ye kadar izin veriliyor ekipman vs de alacağım
o zaman güzel bir ybr alın,sağlam bir ustaya gösterin,mutlaka ıncına cıncına baktırın.km sorgusu yapın mutlaka,son muane kağıdında ki km ile internet sorgusundaki km yi kıyaslayın.hasar kaydı,trafikten men,trafik borcu her şeye bakın.Motor soğukken duman atıyor mu vites üçte sıkıntı var mı iyi bakın.kuryeler genelde vites 3 ü bitirir,km ile oynar,motor bitikse eğer soğukken çalıştırırsan başta siyah duman atar.şaseye maşalara bakın,ezik yamuk var mı.Size olabilecek kötü ihtimalleri sıraladım.Son olarak size bir uyarım daha;ls02 gibi dandik kask almayın,lastikte ucuza kaçmayın lütfen.Ekipmanda ucuza kaçmayın.Hayatınız değerli.Bir model aşşağısın al ama ekipmandan taviz verme.Şimdiden hayırlı olsun başkan

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Sıfır Mondial drift L alabilirsiniz. Vites gösterge mevcut. Şekil şemal de güzel. Pek arıza vereceğini de sanmıyorum. Drift blokları sıkıntılı değildir.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Sıfır Mondial drift L alabilirsiniz. Vites gösterge mevcut. Şekil şemal de güzel. Pek arıza vereceğini de sanmıyorum. Drift blokları sıkıntılı değildir.
drif L nin yeni kasasına hayran kaldım.O ikonik kafa,çift çıkışlı ekzoz efsane olmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni kasa drift L yeni kasa sıfır motor 32bin tl,bence kaçırmamak gerek.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Cbs fren sistemi var onu eledim bu nedenle yoksa güzel motor
bütçeniz çok sakat,ekipman alsan motor alamıyorsun motor alsan ekipman.Piyasada ölüsü olmasa cbf 150 efsane motor.Ok gibi gidiyor ama o da 150cc hem hepsi kurye motoru oldu hepsi ölü.

Yakar5341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cbs yüzünden neden eliyorsunuz anlamadım. Bütçenize göre en iyi seçenek bu motor bence. Dilerseneiz cbs yi ufak bir müdahale ile devre dışı bırakabilirsiniz.
Çünkü yağmurlu havalarda topraklı yolda ön frenin sıkılmaması gereken yollarda cbs tehlikeli bence

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Arka frene basıldığında yüzde 70 arka fren, yüzde 30 ön frene kuvvet uygular. Yüzde 30 lük bir ön fren kullanımı bence herhangi bir tehlike arz etmez. Ayrıca yağmurlu havalarda sadece arka frene basarak duramazsınız zaten.

Benim kullandığım motorda cbs olmamasına rağmen ben hep frenlerin ikisine birden basarım. Çünkü sadece arka fren durdurmuyor motoru.

Yakar5341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arka frene basıldığında yüzde 70 arka fren, yüzde 30 ön frene kuvvet uygular. Yüzde 30 lük bir ön fren kullanımı bence herhangi bir tehlike arz etmez. Ayrıca yağmurlu havalarda sadece arka frene basarak duramazsınız zaten.

Benim kullandığım motorda cbs olmamasına rağmen ben hep frenlerin ikisine birden basarım. Çünkü sadece arka fren durdurmuyor motoru.
Kaç arkadaşım cbs yüzünden düştü apachi xrs motor var scooter onda da cbs var düştüler onla mesela

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Motor kullanmayı bilmiyorlar öyleyse. Dediğim gibi ben kendim frenlerin ikisine birden basıyorum ve bugüne kadar bu yüzden hiç düşmedim.

Bu da benim düldül.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Motor kullanmayı bilmiyorlar öyleyse. Dediğim gibi ben kendim frenlerin ikisine birden basıyorum ve bugüne kadar bu yüzden hiç düşmedim.

Bu da benim düldül.

Fişekkkkk

Kaç arkadaşım cbs yüzünden düştü apachi xrs motor var scooter onda da cbs var düştüler onla mesela
Yaw hocam,adamlar bir teknoloji koymuş,sen eğer dandik lastik takıyorsan ya da dojazlama yapamıyorsan düşersin.Hem yağmur başladıysa düşük hızla hemen hedefine gidersin gezmezsin yani.Cbs üçte bir oranında sıkıyor zaten ön freni.Yinede düşüyorsanız ya tekerin motora paralel değil fren yaparken ya da lastikleriniz naylon gibi dandik bir şey.

Bu da benim düldül.

Şu cbr250rr gelecekti Türkiye'ye,ekonomik kriz v.b muhabbeti olmayacaktı,Euro 4'e uyacaktı direk alırdım.18 bine ns200 mü alsam diye düşünürken birden her şey pat pat çıktı.Cg bile evrakli 10bin tl oldu.Eldeki parada eridi gitti ?

Son düzenleme: