• GM 22 Plus kutusundan çıkıyor!

    Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 22 serisini tanıttı. Peki serinin güçlü modeli GM 22 Plus, kullanıcılara neler sunuyor?

Visual Studio ListView e Resim Ekleme

Bu konuyu okuyanlar

semihcam744

Öğrenci
Katılım
13 Ekim 2018
Mesajlar
55
Reaksiyon puanı
6
Puanları
8
Yaş
26
Merhaba, bildiğiniz gibi listview e resim eklemek mümkün fakat bunun için önceden bir resim kütüphanesi oluşturmak gerekiyor. Benim programımda ise bu resimlerin veritabanı üzerinden çekilmesi gerekiyor. Veritabanı bağlantılarını hallettim fakat veri tabanından listview e nasıl görsel çekebilirim. Veya listview gibi alt alta resim çekebileceğim bir araç var mı? PictureBox demeyin çünkü sürekli veritabanına veri eklemem gerekiyor ve bir picturebox a sadece bir resim yükleniyor. Ben veritabanına eklediğim resimleri tıpkı veritabanındaki verileri listeler gibi sıralı olarak alt alt konumlandırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
 

ozmen_celik

Doçent
Katılım
3 Mart 2012
Mesajlar
526
Reaksiyon puanı
304
Puanları
63
Yaş
36
dostum eğer web kullanıyorsan liswview değil table kullanacaksın onuda foreach döngüsü ile okutup span var içine koyacaksın . yani

sadece örnek.

foreach (var item in xxx)
<td><span>@item.resimstunadi</span></td>

sen bunu eğer masaüstü olarak kullanacağın için listview istiyorsan onuda aslında listviewde kullanmak yerine datagridview kullanman daha sağlıklı.
 
Üst