Vista'yı Sanal Olarak Deneyin

Merak etmeyin, miş gibi yapmayacaksınız; hakikaten bir Vista'nız olacak. Tek mesele sanal makineleri performans anlamında sevip sevmemeniz diyebiliriz.

Microsoft birkaç ürününü sanal makine sabit diski görüntüsü olarak dağıtarak denemek isteyenlere süre kısıtlı kullanım imkânı sağlıyor. Bu ürünlerden en dikkat çekeni ise Windows Vista. Eğer Windows Vista'yı hâlâ denemediyseniz ve üzerinde Windows işletim sistemi çalışan iyi bir bilgisayarınız varsa, Vista'yı, sanal makinede deneyebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basit. Sadece aşağıdaki adımları takip edin.

Nasıl Yapılır?

:: Öncelikle makinenize bir sanal makine yazılımı kurmanız gerekiyor. Bunun için en iyi seçenek, indireceğiniz dosyayı da sorunsuz çalıştırması açısından, Microsoft Virtual PC. Kendisi aynı zamanda geçerli bir lisansı olan Windows kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılıyor.

:: Ardından buradaki adrese gidip indir tuşuna basarak kayıt olmadıysanız kayıt adımlarını takip ederek kaydı tamamlamanız gerekiyor. Sonra indirme sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

:: İndirme sayfası sizi korkutabilir; birçok RAR dosyasıyla karşı karşıyasınız ve önünüzde bir buçuk gigabyte üzerinde dosya var. Burada devreye sabır giriyor.

:: İndirme işi bittiğinde dosyaları birleştirin ve sanal makinenizde yeni bir makine oluştururken, "Use an existing hard disk" seçeneğini seçerek bu dosyayı gösterin. Sanal Vista 30 gün denemek için hazır!

Bilgi İçin: Microsoft Virtual PC
SDN - http://www.shiftdelete.net
 
Üst