Vista Yine Kırıldı!!!

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70

Bill Gates bir kaç gün önce, WinHEC 2007 konferansında, Vista satışlarının iyi gittiğini ve 100 günde yaklaşık 40 milyon lisanslı Vista satıldığını katılımcılarla paylaşmıştı. Bu haberin üstünden çok geçmeden bir hacker grubunun Windows Vista'yı tamamen kırdığı ve yeni yöntemin bir önceki kırma işleminden çok daha üstün olduğu gündeme bomba gibi düştü.

Daha önce sitemizden de duyurduğumuz üzere hacker'lar tarafından geliştirilen bir BIOS hilesiyle Vista'nın aktivasyon aşaması atlatılabiliyor fakat kurulum için seri numarası gerekiyordu. Bu gelişmenin üzerinden çok geçmeden bir başka hacker grubu da Vista'yı tamamen kırdı ve yasadışı olarak dağıtmaya başladı.

İllegal ortamlarda paylaşıma sunulan korsan Windows Vista Ultimate DVD'si tamamen kırılmış durumda. Yani aktivasyon işlemi gerçekleştirilmiş, güncelleştirmeler çalışıyor ve kurulum için herhangi bir seri numarası da gerekmiyor. Tarihin en başarılı crack işlemi olarak gösterilen bu gelişmenin ardından Microsoft'un yapacağı hamle merak konusu.

ALINTI: chip.com.tr

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Yine rezil olduk yaa hehe :p

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Hacker' lar iş başında anlaşılan ;)
Haber için saol oBsCuR HoMmE

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Belliydi bunun olacagı. ;D

Ya zaten korsan Vistalar ortalıklarda dolaşıyo. :-X

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Çin'de 244 Vista satılmış zaten,gerisi korsan.

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Microsoft'un milyon dolarlar harcayarak tanıtımını yaptığı yeni nesil işletim sistemi Windows Vista, dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Çin'de, gösterişli bir tanıtım sonrasında orijinal olarak sadece 244 adet sattı.

Olayın trajikomik yanı ise yazılım devi Microsoft'un, dünyanın en büyük Vista reklamını, Çin'in Shanghai şehrinde bulunan, 421 metre yüksekliğindeki, içersinde iş merkezleri ve harika bir otel de barındıran Jin Mao kulesinde yapmış olmasıydı. Bu görkemli reklamdan sonraki iki haftalık dönemde ortaya çıkan satış grafiğinin pek de iç açıcı şekilde ilerlemediği açıkça görülüyor.

Yazılım korsanlığının krallığı olarak bilinen Çin'de, korsan Windows Vista'lar sokaklarda sadece 1 dolara alıcı buluyor.

Kaynak:Chip.com.tr

Reaksiyon puanı
23
anticor dedi ki:
Microsoft'un milyon dolarlar harcayarak tanıtımını yaptığı yeni nesil işletim sistemi Windows Vista, dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Çin'de, gösterişli bir tanıtım sonrasında orijinal olarak sadece 244 adet sattı.

Olayın trajikomik yanı ise yazılım devi Microsoft'un, dünyanın en büyük Vista reklamını, Çin'in Shanghai şehrinde bulunan, 421 metre yüksekliğindeki, içersinde iş merkezleri ve harika bir otel de barındıran Jin Mao kulesinde yapmış olmasıydı. Bu görkemli reklamdan sonraki iki haftalık dönemde ortaya çıkan satış grafiğinin pek de iç açıcı şekilde ilerlemediği açıkça görülüyor.

Yazılım korsanlığının krallığı olarak bilinen Çin'de, korsan Windows Vista'lar sokaklarda sadece 1 dolara alıcı buluyor.

Kaynak:Chip.com.tr

yine mi chip öff :(

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
artık chip in dergisiyle hiçbir bağlantım olmasada, sitesi çok güncel ve bilgi verici.ister istemez takip etmek zorunda kalıyorum;) ;)SDN de olmadıgını gördüğüm haberleride foruma ekliyorum 8)

22061991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlasılan hacker lar yıne iş basındalar vista da oyuncak gıbı ama ya hemen kırılıverıyorum anlayamadım nasıl olugunu paylasımlarınız için tesekurederım bızı bılgılendırmeye devam edın .....?

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kırılamayan birşey var mı ki? Hiç duymadım ben :)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Laf söylemeyin ona; o şimdiye kadarki en güvenli Windows işletim sistemi siz ne sandınız. :p :D :D

alper3189

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten artık iyice çoluğa çocuğa maskara microsft nerden nereye bi zamanlar ne uçan ne kaçan kurtulabiliyordu şimdi ise neyse:)

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ya zaten kırılmaması gıbı bı durum olamaz sankı tum bılgısayar bılenler mıcrosoft a mı baglı .yanı her zaman her seyın korsanı cıkar abı 8)

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gelmiş geçmiş en sağlam crack oldugu sanılıyor,bios açıgındna faydalanarak,pcmizi sanki bir pegasus,sony,casper fabrikalarında ilk kruulmuş gibi gösterip her türlü güncellerimi yapıyor tabi microsofta yakalanmadan,gayet başarılı ...

sperman2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tanıtırken kimse kıramaz,güvenlik konusunda harika bir işletim sistemi diye tanıtırlarsa olacağı buydu.hackerlerin kanına dokundu tabii. bir de o kadar yüksek fiyata satmaları crackeleme işini cazip hale getiriyor.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
xAsiGencx dedi ki:
1-2 sene sonra vistada sorunsuz olcak gibi..
1-2 sene sonra yeni işletim sistemi çıkarırlar onuda kırarlar o zaman vista eskilere karışır ben 2010 2011 ıılını bekliom Vienna Çıkar belki

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Vista'nın güvenlik duvarı bile çalışmıyor

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Biraz eski bir konuymuş, yine de yazalım;
Vista'nın "çok güvenli" olduğunu söyleyenler de okusun.
En kırılamayacak sistem, zaten kırılmış olan sistemdir :)
Yani açık kaynak kodlu sistemdir :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
talhaertunc dedi ki:
Vista'nın güvenlik duvarı bile çalışmıyor
Nasıl çalışmıyor.Bizde gayet iyi çalışıyor senin virüs programın kapatmıştır güvenlik programını.Kis kurulurken kapatayımmı diyo demekki bakmadan hemen disable windows frewall yada herneyse orda next demişsindir..

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Elmacik dedi ki:
Biraz eski bir konuymuş, yine de yazalım;
Vista'nın "çok güvenli" olduğunu söyleyenler de okusun.
En kırılamayacak sistem, zaten kırılmış olan sistemdir :)
Yani açık kaynak kodlu sistemdir :)

Güzeldi ;)

zawx

Asistan
Reaksiyon puanı
3
heheh hacker bu kırsın tabı mosuna mı hacker oluolar ıslerıne ne

auschwitz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazık yavv adamlar işletim sistemi çıkartıyor hemen kırıyolar ayıp ayıp :*

Yanlış hatırlamıyorsam vistanın gelişiminde ise bir polonyalı hacker sistemi kırmıştı ve bunu microsoft'a belirtmişti ;D ;D :} :}