Vista Kullanıcıları

İşletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    203

Bu konuyu okuyanlar

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
aramızda kaç kişi vista kullanıyor ? :#

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sp1 cikmadan ve kullandigim butun programlarin vista uyumlulari cikmadan gecmeyi dusunmuyorum :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Bilmem ki, anket aç bakalım. :)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
ankete cevirilmiyor mu konu anket yapsana bakalım kac kişi cıkıyor :)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
yoğun istek üzerine anketimiz hizmete sunulmuştuur :*

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
xp deyiz daha yeni pc alırsak ondan kullanırız artıkın :)

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vista kullanıyorum 4 aydırda menmunum.

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
RuNaL dedi ki:
ankete cevirilmiyor mu konu anket yapsana bakalım kac kişi cıkıyor :)
smfde anket açabilmek için konuyu açmadan önce anket aç ile açabilirdin şimdi ise yetkili bir mod arkadaş konuları birleştir ile anket konusuyla bu konuyu mesajlar dahil birleştirilebilir

darqness

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 hafta vista kullandım.Tam bir ram canavarı.Hiç gerek yok.en azından şimdilik.

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende yuklu bir vista var, zaman zaman canim s1kildiginda goz atiyorum,ama henuz asil isletim sistemim XP diyebilirim....SP gercekten bence de gerekiyor...:p

Panculli

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
:) pc de şu an vista ve xp var bi onu bi onu :) az kaldı linux ta kuracam

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben 6 aydır vista kullanıyorum iyikide kullanıyorum xp bayıyodu beni sorunları yüzünden kendi kendine resetleme yüzünden falan..

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gokhans19 dedi ki:
Ben 6 aydır vista kullanıyorum iyikide kullanıyorum xp bayıyodu beni sorunları yüzünden kendi kendine resetleme yüzünden falan..
sende artislik yapıon vista kullanıom die XP nin neyi var ben sanal pc de mac kullanıom :p 2 gün önce abim getirdi :p

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 5 aydır vista ultimeta kullanıyorum açılış kapanış süresi dışında sıkıntım yok.Donanımı yeterli olan bilgisayarlarda zevkli bir kullanım sunuyor.Yalnız vista uyumlu sürücüler ve yazılımlar çıkmış olması gerekiyor.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
sende artislik yapıon vista kullanıom die XP nin neyi var ben sanal pc de mac kullanıom :p 2 gün önce abim getirdi :p
Vista kullanmak ayrıcalıktır bunu kullanmayan veya bi halttan anlamayanlar bilemezler.Vista anlatılmaz yaşanır... :p Ben sadece xpdeki sorunlar artık yok diyorum :p
aydogdu dedi ki:
Ben 5 aydır vista ultimeta kullanıyorum açılış kapanış süresi dışında sıkıntım yok.Donanımı yeterli olan bilgisayarlarda zevkli bir kullanım sunuyor.Yalnız vista uyumlu sürücüler ve yazılımlar çıkmış olması gerekiyor.
Vista bu açılış/kapanış hızı, kopyalama hızı ve performans ile güvenlik ve kararlılık için 2 güncelleme çıkardı.Bende yüklü şuan açılış ve kapanış hızı xpden 2 kat daha hızlı ve 2 dakikada kopyalanan dosya artık 5 saniyede kopyalanıyor.. ^^

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
arkadaşımın bilgisayarında vista kullandım açılış kapanış hızı iyi fakat 10 kb dosya bile kopyalamak istese 1 dk hesaplama fln yapıyor kopuyorum ya silerken bile aynı işlem :D
Programlar sekmesini xpdeki gibi hemen sağda çıkmıyor başlat menüsünde direk sola dayıyor bir kolon o özelliği de hoşuma gitmedi; başlattaki hali hazırdaki arama sekmesi herşeyi bulamıyor o yönden kötü
ama yeterli donanımım olsa hiç tereddütsüz vistaya geçerim :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Jojoba dedi ki:
arkadaşımın bilgisayarında vista kullandım açılış kapanış hızı iyi fakat 10 kb dosya bile kopyalamak istese 1 dk hesaplama fln yapıyor kopuyorum ya silerken bile aynı işlem :D
Programlar sekmesini xpdeki gibi hemen sağda çıkmıyor başlat menüsünde direk sola dayıyor bir kolon o özelliği de hoşuma gitmedi; başlattaki hali hazırdaki arama sekmesi herşeyi bulamıyor o yönden kötü
ama yeterli donanımım olsa hiç tereddütsüz vistaya geçerim :)
O hız sorunu için yukarıdada yazdığım gibi güncelleme çıktı.Ayrıca aramada herşeyin çıkmaması normal çünkü başlattaki arama klasörün sağ tafaındaki bölümdeki aramadan biraz farklı çalışıyor.Ayrıca başlat menüsünün sağa gitmeyip solda açılması güzel bişey kötü değilki xpde çok program yükleyenler bilirler o başlar menüsü bazen ekranın yarısını kaplıyodu.Son olarak vista sp siz olmasına rağmen gayet güzel çalışıyor güncellemeleri alıncada ufak tefek hatalarıda kapanmış oluyor.Dua etki vistanın spsiz hali xpnin spsiz hali gibi değil.Çünkü xpyi spsiz kullanan veya sp1 li kullananların windowsu açmak için 3 dakika beklediklerini,2 ie penceresinden sonra 3. ie penceresinin açılış sorunlarını kasmalarını ağırlığını donmaları çok gördüm..

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gokhans19 dedi ki:
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
Vista kullanmak ayrıcalıktır bunu kullanmayan veya bi halttan anlamayanlar bilemezler.Vista anlatılmaz yaşanır... :p Ben sadece xpdeki sorunlar artık yok diyorum :p
aydogdu dedi ki:
Vista bu açılış/kapanış hızı, kopyalama hızı ve performans ile güvenlik ve kararlılık için 2 güncelleme çıkardı.Bende yüklü şuan açılış ve kapanış hızı xpden 2 kat daha hızlı ve 2 dakikada kopyalanan dosya artık 5 saniyede kopyalanıyor.. ^^
ben bir hallt anlamıom dimi yok vista anlatılamızmışda yaşanırmış peh İE7 jet gibi açılıomuş stabil çalışıomuş

Yönetici: Öeh artık, şerit çizgisi çekin isterseniz.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
aydogdu dedi ki:
ben bir hallt anlamıom dimi ben senin vistanın üstüne kusarım yok vista anlatılamızmışda yaşanırmış peh İE7 jet gibi açılıomuş stabil çalışıomuş len XP neyine yetmio senin gibi acemiye
vista babamın malı değilki istersen içine işe banane :D
Yalanmı diyoruz ie7 jet gibi çalışıyor vistada ie7 vistada xpdekinden daha stabil çalışıyor.Ben vista kullanıyorum ve bunları söylüyorum peki sen vista kullanmadan onun hakkında nasıl karar verebiliyosun.Acemi olan sensinki kullanmadığın bişey hakkında atıp tutuyon.. Eğer vista hakkında konuşmak istersen gidip bilgisayarına vistayı kur ve en az 2-3 hafta kullan ne neymiş ne ne işe yarıyomuş o bu şu özelliği nerede nasıl çalışıyo xpdeki ie7 ile vistadaki ie7 arasındaki fark neymiş.Ama nerde uzaktan atıp tutmak serbest nede olsa salla gitsin...

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gokhans19 dedi ki:
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
adobe_microsoft dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
aydogdu dedi ki:
ben bir hallt anlamıom dimi ben senin vistanın üstüne kusarım yok vista anlatılamızmışda yaşanırmış peh İE7 jet gibi açılıomuş stabil çalışıomuş len XP neyine yetmio senin gibi acemiye
vista babamın malı değilki istersen içine işe banane :D
Yalanmı diyoruz ie7 jet gibi çalışıyor vistada ie7 vistada xpdekinden daha stabil çalışıyor.Ben vista kullanıyorum ve bunları söylüyorum peki sen vista kullanmadan onun hakkında nasıl karar verebiliyosun.Acemi olan sensinki kullanmadığın bişey hakkında atıp tutuyon.. Eğer vista hakkında konuşmak istersen gidip bilgisayarına vistayı kur ve en az 2-3 hafta kullan ne neymiş ne ne işe yarıyomuş o bu şu özelliği nerede nasıl çalışıyo xpdeki ie7 ile vistadaki ie7 arasındaki fark neymiş.Ama nerde uzaktan atıp tutmak serbest nede olsa salla gitsin...
arkadaşta vardı tasarımı güsel sadece peh bikere acemi lafını haketmiyorum 4 yıldır kullanıyorum pc yi ve doluca pc kitaplarm var (dil (dil dediğim kod yazma dili)) hala öğrenmeğe çalışıom bir kaç dil

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşta vardıda öyle uzaktan görüp laf etmeyle olmaz yükleyip kurcalayacaksın özellikleri neymiş efektleri neymiş hangi özelliği neye yarıyomuş.Bizim arkadaştada araba var ama ben araba sürmeyi bilmiyorum peki sen vista kullanabiliyomusun.Öyle uzaktan kullanmak olmaz yükleyeceksin bilgisayarına ve atıp tuttuğun bilgilerini kullanıp test yapacaksın, incelemeler yapacaksın yoksa öyle boşa konuşursun kimsede seni ciddiye almaz... 4 yıl bilgisayar kullandıysan noolmuş yani zaten o şu kadar yıl bilgisayar kullandım diyenlerin çoğunun bilgisayarı kullanma şekli counter veya nfs oynamaktan ileri gitmiyor adam internet kafeye gidip nfs undergrand oynuyor eve geliyor millete ben bilgisayar kullanmayı biliyorum diye hava atıyor.. Bende 5 yıldır bilgisayar kullanıyorum ben bilgisayar kullanırken daha kullandığım bilgisayarda diskte sürücüsü dışında ek donanım bile yoktu.Wİndows 98i 3 yıl xp profu 1,5 yıl vistayıda 60 aydır kullanıyorum... Evinde bilgisayar kitabı olanlar bilgisayar bilselerdi ooo herkes sistem uzmanı olmuştu o zaman.O yüzden bişeyin hakkında atıp tutmadan yok ben dayımda görmüştüm doğan görünümlü şahine benziyodu yok otobüste eve giderken sağdaki dükkanın camında resmini görmüştüm yok bizim komuşda bi kere parmaklamıştım diyeceğine önce test et incele ne nedir ne değildi ne nasıl yapılır hangi özellik neye yarar önce onları araştır...

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gokhans19 dedi ki:
Arkadaşta vardıda öyle uzaktan görüp laf etmeyle olmaz yükleyip kurcalayacaksın özellikleri neymiş efektleri neymiş hangi özelliği neye yarıyomuş.Bizim arkadaştada araba var ama ben araba sürmeyi bilmiyorum peki sen vista kullanabiliyomusun.Öyle uzaktan kullanmak olmaz yükleyeceksin bilgisayarına ve atıp tuttuğun bilgilerini kullanıp test yapacaksın, incelemeler yapacaksın yoksa öyle boşa konuşursun kimsede seni ciddiye almaz... 4 yıl bilgisayar kullandıysan noolmuş yani zaten o şu kadar yıl bilgisayar kullandım diyenlerin çoğunun bilgisayarı kullanma şekli counter veya nfs oynamaktan ileri gitmiyor adam internet kafeye gidip nfs undergrand oynuyor eve geliyor millete ben bilgisayar kullanmayı biliyorum diye hava atıyor.. Bende 5 yıldır bilgisayar kullanıyorum ben bilgisayar kullanırken daha kullandığım bilgisayarda diskte sürücüsü dışında ek donanım bile yoktu.Wİndows 98i 3 yıl xp profu 1,5 yıl vistayıda 60 aydır kullanıyorum... Evinde bilgisayar kitabı olanlar bilgisayar bilselerdi ooo herkes sistem uzmanı olmuştu o zaman.O yüzden bişeyin hakkında atıp tutmadan yok ben dayımda görmüştüm doğan görünümlü şahine benziyodu yok otobüste eve giderken sağdaki dükkanın camında resmini görmüştüm yok bizim komuşda bi kere parmaklamıştım diyeceğine önce test et incele ne nedir ne değildi ne nasıl yapılır hangi özellik neye yarar önce onları araştır...
vistayı napiim ben ya mac varken

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
nooldu yemedi dimi.O zaman mac kullan baştan beri vistayı kötülüyon dediklerinin gerçek olmadığını ispat ediyoz ondna sonrra dönüp ben onu napıcam diyon.Eeğr mac kullanmak istiyosan sabahtan beri saçma sapan şeyleri niye yazıyon git mac al kullan tutanmı var..

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben vistayı güncellerker bazılarını yüklüyor bazıları için güncelleme başarısız diyor sebebi ne olabilir

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
aydogdu dedi ki:
Arkadaşlar ben vistayı güncellerker bazılarını yüklüyor bazıları için güncelleme başarısız diyor sebebi ne olabilir
Hangi güncellemelerde başarısız diyor onlarıda yazarsan...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
gokhans19 dedi ki:
nooldu yemedi dimi.O zaman mac kullan baştan beri vistayı kötülüyon dediklerinin gerçek olmadığını ispat ediyoz ondna sonrra dönüp ben onu napıcam diyon.Eeğr mac kullanmak istiyosan sabahtan beri saçma sapan şeyleri niye yazıyon git mac al kullan tutanmı var..
çocukla çocuk olma kulaktan dolma laflarla salllıyor ;)

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Pardus 2OO7.2 kullanıyorum çok da memnunum.Tawsiyemdir deneyin bence.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
2 yıldır Windows Vista kullanıyorum(lan abi naptın sen çıkalı 7-8 ay oldu diyorsan betalar ve RTM dahil ;) ).Memnunum valla.Ram bol,işlemci ve ekran kartıda iyi olunca süper hızlı çalışıyor.Tabii sistem kötü diye geçmeyenler bence hata yapıyor.Bu sistemden iyi bir sisteminiz varsa Windows Sidebarı kapatıp Aero Glass temasını kullanarak rahatça vista kullanabilir:
P4 3.00ghz Hyper Threading
512mb dual ddr ram
nVidia fx5500 ultra 256mb ram
80gb hdd

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
aydogdu dedi ki:
Hangi güncellemelerde başarısız diyor onlarıda yazarsan...
ayın 14 de çıkan güncellemeleri sonraki çıkanı güncelledi

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Jojoba dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
çocukla çocuk olma kulaktan dolma laflarla salllıyor ;)
ya zaten biri salya sümük ağladı tatile gitti buda tatile gidecek ama kış geldi bunuda uludağa göndermek lazım.