Vista' dan Sonra İşletim Sistemi Çıkmayacak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574

Yıllardır işletim sistemlerinin lideri konumunda olan Microsoft, en son piyasa sürdüğü Windows Vista ile ilgilenirken BYTE dergisinde yazılan bir yazıya göre, 2009 yılından yeni işletim sistemi çıkarmayacak.

Gerekçesi ise, Çıkan her yeni işletim sisteminin bir öncekinden daha ağır bir içerik içermesi. Öyle ki, Vista 50 milyon satırlık bir kodlamayla ortaya çıkmış, zaten Microsoft'u lider yapanda işte bu emek.

2009'dan itibaren artık Microsoft yeni işletim sistemi çıkarmayacak, son imparator Vista'yı güncelleyecek. Böylelikle baştan yeni bir sistem yazmaya gerek kalmayacak ve geliştirilen yeni özellikler toparlanıp kullanıcıya öyle sunulacak.

Alıntı : http://www.teknobilim.net/index/index.php?option=com_content&task=view&id=249&Itemid=1

M

mellick

SDN Okuru
Ben Microsoft'un şu anda yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyordu diye biliyorum.Adı WINDOWS VIENNA (codename Blackcomb).

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
2009 dediğimiz şey zaten 2 seneden bile az. Çıkarmasalar iyi olur bence de :) Çok da şaşırılacak bir şey değil. Windows XP ne zaman çıktı? Windows Vista, XP'den kaç sene sonra çıktı? Bu rakamlara bi göz atmak lazım.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
20 milyar doların acısı çıkmadan yeni işletim sistemi çıkmaz.

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AtakaN dedi ki:

buna pek ihtimal vermiyorum adamlar IE8 ile uğraşıyorlar bir yandan da Vista güncellemelerini veriyorlar bu arada bir de yeni bir sistem geliştirmeleri imkansız değil ama zor.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
cıkar ama cok ilerde :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Eğer işlemci piyasasında ciddi gelişmeler olursa, yeni güçlü işlemcileri satabilmek için Microsoft'un kapısı çalınabilir :) Mesela 8 çekirdekten bahsedecekleri zaman...

Undersel 2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne Diyeyim arkadaslar hepınızın yorumunu okudum ve..

---------Kadıkoy Merkez Kafasına Gore herkes-----------

derim..

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
Eğer işlemci piyasasında ciddi gelişmeler olursa, yeni güçlü işlemcileri satabilmek için Microsoft'un kapısı çalınabilir :) Mesela 8 çekirdekten bahsedecekleri zaman...

moore yasasına göre bakacak olursak 8 çekirdek için ne kadar süre bekleriz tahminimce 2009'u geçer bu süre ;D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Aslında haklılar ama şu anda XP yeterli. ;)

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:

Moore (böylemiydi bunun yazılışı) yasasına göre her 18 ayda bir işlemcide bulunan transistör sayısı iki katına çıkarılmak zorundadır.Şu anda İntelin Core 2 Duo işlemcisinde 260 milyon transistör var. Sen 8 çekirdek demişsin İntel'in argesi şu anda 80 çekirdekli işlemciler üzerinde araştırma yapıyorlar. :)

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Troy dedi ki:
Bende oyle dusunuyorum.
Eger islemcilerin gucu illerler ve piyasa kizi$irsa cikartir.

Cikarmaz ise Linux e gun dogar :p 8)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Öyle bi başlık atılmış ki,

Ankara'da belediye otobüslerinde sık sık duyduğum bir söz geldi aklıma

"Bu memlekete Atatürk'ten başka adam gelmeyecek"

Bunu söyleyenler, ya trafik lambasını beklerken ya da cam açıldığı için hava akımı oluşunca söylerlerdi :) aslan demokratlar ya :D:D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Troy dedi ki:
Öyle bi başlık atılmış ki,

Ankara'da  belediye otobüslerinde sık sık duyduğum bir söz geldi aklıma

"Bu memlekete Atatürk'ten başka adam gelmeyecek"

Bunu söyleyenler, ya trafik lambasını beklerken ya da cam açıldığı için hava akımı oluşunca söylerlerdi :) aslan demokratlar ya :D:D

Peki Atatürk gibi bir adam daha geldimi gelmedi o zaman vistadan sonra işletim sistemi çıkıcak mı çıkmayacak  :D :D  ( Abi yanlız arada kurduğum ilişkiye bak ne alakaysa  :D :D )

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
hahaha susunnnn :D görenlere açıklayamayız da alakayı

Win32BlackGhost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asla inanmam :D Bil gates çıkartmadan duramaz. çünkü teknoloji her geçen gün yenileniyor. ne yani teknoloji ilerleyecek te işletim sistemleri duracakmı? yoksa SP gibi yamalarlanmı uğraşacağız?! çok saçma olur >:(

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Her şeyi zaman göstericek bakalım çıkıcak mı çıkmaycak mı ;)

Reaksiyon puanı
0
Mantıkları doğru. Çünkü şu anda bile Vista'yı kaldırmayan bir çok sistem var ve Vista Xp den kaç kat daha fazla yükte. Eğer Vista'dan sonrada bir işletim sistemi çıkacak olsa ki büyük ihtimalle çıkacak o zaman bilgisayarlar mükemmel derecede performansa sahip olmalıdırlar.

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben de 2011 gibi windows7 adında bi işletim sistemi yapıcaklar diye duymuştum
hayırlısı olsun bill amcanın cebine paralar dolsun

sperman2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista çıktı da ne oldu güncellemelerden kendimizi alamıyoruz yine yakında sp3 cıkarsalar da kurtulsak şu yamalardan programdan çok yama var pc de.

emrealizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SDN de geçenlerde okuduğum bir yazida denilene göre Vistadan sonra Yeni bi işletim sistemi çıkıcak ve ondan sonrasida çıkıcak bunda hiçbirzaman bir duraklama olmicak diye bi söz söylenmişti MS tarafindan .. Demekki çıkıcak ve gene Vista ile XP arasinda nekadar zaman olduysa (zanledersem 5 sene falan oldu) bukadar lik bi zaman dilimi sürebileceği de söyleniyordu ...

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mellick dedi ki:
Ben Microsoft'un şu anda yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyordu diye biliyorum.Adı WINDOWS VIENNA (codename Blackcomb).

Evet ben o haberi chip dergisinde okudum ve o haber sonra doğrulandı microsoft o işletim sistemi için 2011 dedi ama 2013 de felan çıkar hem 50 milyon satır içersin ağırlaşsın ona göre sistem zaten sürekli çıkıyor yani kafana takma bunları chimera

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Bence çıkarır ama beklediğimiz şekilde olmaz.Artık bilgisayar kullanıcı sayısı bir hayli arttı ve bir takım kullanıcı grupları belirdi iyice.

Bu belirginlik doğrultusunda ihtiyaca göre düzenlemeler yapılabilir.

Tamamen hedef kitleyi baz alan bir yaklaşımdan bahsediyorum; ama daha var zamanı..

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ya bu adamlar teknolojiyi yapıyorlar ama piyasaya geç sürüyorlar 3G gibi, adamlar habire geliştiriyorlar çalışıyorlar B)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
2009 dediğimiz şey zaten 2 seneden bile az. Çıkarmasalar iyi olur bence de :) Çok da şaşırılacak bir şey değil. Windows XP ne zaman çıktı? Windows Vista, XP'den kaç sene sonra çıktı? Bu rakamlara bi göz atmak lazım.
evet windows vienna nın üzerinde çalışıyorlar

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Microsoft Vienna PCWorld dergisine göre 2009′ da kullanıcı ile buluşması bekleniyor. Yanlızca iki yıl kaldı çıkmasına görülen. [ Vista’ nın 2003′ te duyurulduğu ve kaç yıl ertelendiğini hesaba katmazsak ] Vienna ile gelmesi muhtemel yenilikler ise; Yeni kullanıcı arayüzü, farklı bir dosya sistemi, gelişmiş PC-PC bağlantısı, işe yarar bazı eklentiler ve yeni görseller. Yanlış hatırlamıyorsam bu yeni görsellerin Beryl ile aynı olacağını söyleniyor.

vatansever_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WINDOWS 7 CIKACAK VISTA'DAN SONRA, ama kac yil sonra ciakcak onu ALLAH bilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...