Vista Bilgisiyarım'ın özellikleri açılmıyor??

vetera

Üyecik
Bilgisiyarıma sağ tık özellikler diyorum bi ekran gelir gibi oluyo geri gidio açılmıyor bi türlü.Bazı diğer sekmelerdede aynı sorun var.:(Yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar hiç yardımcı olabilecek yokmu??:(

ZorhaK

Rektör
Ya sorununu tam olarak anlatamamışsın sanırım.bazı sekmelerde de aynı sorun oluyor derken ?

Vistanın hangi sürümü premium mu starter mi ultimate mi? bunları belirtirsen arkadaşlar imdadına daha çabuk yetişebilir

honline

Profesör
kapatıp açtınmı bu durumdan sonra yada en son yüklediğin yazılımları kontrol et onlardan olmuş olabilir

vetera

Üyecik
Ya sorununu tam olarak anlatamamışsın sanırım.bazı sekmelerde de aynı sorun oluyor derken ?

Vistanın hangi sürümü premium mu starter mi ultimate mi? bunları belirtirsen arkadaşlar imdadına daha çabuk yetişebilir

Home premium kullanıyorum.Mesala denetim masasındaki sistem,ağ ve paylaşım merkezi,kişiselleştirme,performans bilgiler ve araçları ve bi kaç tane daha var bunlara tıklayınca okun yanında mavi şey beliriyo ve gidiyo sonra açılmıyo hiç bi faliyet yok yani.

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
1-Vista SP1 yüklü mü şu anda?
2-Vista DVD si İngilizce olup üzerine Türkçe yama güncellemesi yaptıysan baştan vista kurman gerekiyor. Bu hata ile defalarca karşılaştım.
3-Ayrıca kullandığın başkası tarafından modifiye edilmiş bir sistem DVD si ise hiç beklemeden yedeğini al ve orijinal bir sistem kur. (Kontrol sana geçmez yoksa)

vetera

Üyecik
1-Vista SP1 yüklü mü şu anda?
2-Vista DVD si İngilizce olup üzerine Türkçe yama güncellemesi yaptıysan baştan vista kurman gerekiyor. Bu hata ile defalarca karşılaştım.
3-Ayrıca kullandığın başkası tarafından modifiye edilmiş bir sistem DVD si ise hiç beklemeden yedeğini al ve orijinal bir sistem kur. (Kontrol sana geçmez yoksa)

Vista laptopla gelen sürüm hiç bir şekilde üzerine bişi yüklemedim.Tamamen orjinal.sp1 de yok sanırım.

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
O zaman gelelim çözüme;
1-Registry kaydı ile
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoPropertiesMyComputer"=dword:00000000

2-Program yardımı ile

Program ücretsizdir.

Peter

Dekan
Onursal Üye
Kardeşim sorununu tamamıyla anladım
son yüklediğin yazılım kafama takıldı bence kesinlikle son yüklediğin yazılımdandı rise kardeşimizin dediklerinide yapabilirsin ama bence sorun tamamen yüklediğin yazılımdan
en son hangi programı kurdun ¿

vetera

Üyecik
Kardeşim sorununu tamamıyla anladım
son yüklediğin yazılım kafama takıldı bence kesinlikle son yüklediğin yazılımdandı rise kardeşimizin dediklerinide yapabilirsin ama bence sorun tamamen yüklediğin yazılımdan
en son hangi programı kurdun ¿

valla hangi yazılımdan sonra ortaya çıktı bilmiyorum ama 3-4 gündür uğraşıyorum bu sorun son yüklediğim yazılımlarda aşağıda.

ZorhaK

Rektör
Sistem geri yükleme yaptın mı?bilgisayarın sorunsuz çalıştıgı bir güne geri yükleme yap bence.

O da olmadı vista yükleme cd sini takıp format at bence.Vistayla format atmak çok kolay.

Ben de home premium kullanıyorum 2 yıldır dediğin sorunu yaşamış olsaydım paylaşırdım neler yaptığımı ama ilk senden duyuyorum..

recepsah

Asistan
Aklıma ilk gelen virüs olabileceği Ctrl+Alt+Del kombinasyonunu bi denesene açılıyor mu? veya Çalıştı'dan msconfig komutunu. Eğer Sistem Yöneticisi açılmıyorsa virüs var demektir.

vetera

Üyecik
Aklıma ilk gelen virüs olabileceği Ctrl+Alt+Del kombinasyonunu bi denesene açılıyor mu? veya Çalıştı'dan msconfig komutunu. Eğer Sistem Yöneticisi açılmıyorsa virüs var demektir.

iki fonksiyonda sorunsuz çalışıyor.

Birde sistem geri yüklemesi 2 gün önceye kadar gidiyor.sorun 4 gündür var bende...

recepsah

Asistan
Ya aklıma pek bişey gelmiyor daha fazla, gerekli belgelerini yedekleyip format at.Kesin çözüm :) ama bunu laptopla gelen Dvd ile yapma eger hdd iki yada daha fazla bölüm varsa onlarıda siliyor yani ilk günkü haline dönüyor pc tüm hdd yi formatlıyor. Bu toshiba da başıma geldi başka markalar nasıl yapıyor bilmyorumda.O yüzden Backup Dvd ile değilde normal Vista dvdsi ile format atmanı tavsiye ederim.

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Sistemin uygun gözüküyor Windows 7 de deneyebilirsin?

vetera

Üyecik
Arkadaşlar pc'mi formatladım sorun düzeldi ama yine aynı şey oldu hiç bir şeyde yüklemedim akşam kapattım sabah bi açtım aynı sorun.Acaba güncellemelerden dolayı olabilirmi?

Peter

Dekan
Onursal Üye
Arkadaşlar pc'mi formatladım sorun düzeldi ama yine aynı şey oldu hiç bir şeyde yüklemedim akşam kapattım sabah bi açtım aynı sorun.Acaba güncellemelerden dolayı olabilirmi?
güncellemeden değil hdd de bozuk bir yer vardır bundan dolayı yapar
istersen resmini göstereyim
bak şimdi bu normal bir hdd bunu format atınca o çubuk başa geliyor (yani veriler silinip gidiyor ) ama o köşede siyah nokta ile gösterdiğim yerde bir hata varsa o format atsanda düzelmez sen format atıyosun hdd dönmeye başlıyyor daha sonra o siyah nokta kendini yayıyor ve bölece hata çıkıyor bak buda resimi