Soru Virüslü USB'den Kesinlikle Virüs Bulaşır Mı

Bu konuyu okuyanlar

Justicia

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
İyi günler virüslü bir usb'den 6-7 tane uygulama attım dün bunlardan ikisinde bu uygulama cihazınızla uyumlu değil gibi bir hata alıyorum ve özelliklerine baktığım zaman erişim tarihi olarak hep 2 dakika önce gibi yakın tarihler veriyor. Ancak ben bunu açmadım yine de bu yakın tarihler var. Sorum ise şu:
-Bu virüslü usb'den attığım çalışmayan uygulamaların içinde virüs varsa ben de bunu çalıştırdığım zaman o uyarıyı verip alttan da virüsü yüklemiş olabilir mi?
-Bu uygulamalardan veya usb'den virüs bulaştıysa bu virüsler antivirüsü bloke edebilir mi?
-Buralardan bir virüs bulaştıysa kaspersky Total Security gelişmiş tehdit koruması bunu farkeder mi?

Justicia

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
usbden bulaşır tabikide.ama sen virüslü dosyayı acarsan olur.
Peki bu uygulama cihazınızla uyumlu değil uyarısı veren uygulamadan virüs bulaşır mı?

Bir de neden erişim tarihi o kadar yakın zamanda benim açmamama rağmen

Son olarak kaspersky gelişmiş tehdit koruması bunu farkedebilir mi?

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Tabii ki bulaşır. Okuldan USB yüzüne az musallat virüsü bulaşmadı. Antivirüs yüzüne neyse ki hemen virüs siliniyordu.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
132
İyi günler virüslü bir usb'den 6-7 tane uygulama attım dün bunlardan ikisinde bu uygulama cihazınızla uyumlu değil gibi bir hata alıyorum ve özelliklerine baktığım zaman erişim tarihi olarak hep 2 dakika önce gibi yakın tarihler veriyor. Ancak ben bunu açmadım yine de bu yakın tarihler var. Sorum ise şu:
-Bu virüslü usb'den attığım çalışmayan uygulamaların içinde virüs varsa ben de bunu çalıştırdığım zaman o uyarıyı verip alttan da virüsü yüklemiş olabilir mi?
-Bu uygulamalardan veya usb'den virüs bulaştıysa bu virüsler antivirüsü bloke edebilir mi?
-Buralardan bir virüs bulaştıysa kaspersky Total Security gelişmiş tehdit koruması bunu farkeder mi?
Virüsün bulaşıp bulaşmaması zararlıya göre değişkenlik gösterir. Kaspersky Total Security kullanıyorsanız, tarama yapıp sileilirsiniz? Başka güvenlik çözünlerinden de yararlanabilirsiniz.

Son mesajlar