Virus taramasında bu durum normal mi?

Bu konuyu okuyanlar

Skoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Antivirus olarak eset kullaniyorum. Taranan bütün dosyaların yanında 'açılamıyor' yazıyor. Ne yapmam lazım, bu durum normal mi? Ayrıca 50 dakika oldu uzun degil mi?
IMG_20200415_134219.jpg

Son düzenleme:

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
açılamıyor derken ekran görüntüsü atarmısın ?

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
50 dakika kaç gb dosyaya sahip olduğunla ilgilidir. aynı zamanda bende tarama yaptığımda bendede aynı şey oluyordu

Skoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesaj otomatik birleştirildi:

50 dakika kaç gb dosyaya sahip olduğunla ilgilidir. aynı zamanda bende tarama yaptığımda bendede aynı şey oluyordu
Keşke bir yüzde filan olsaydı da, ne kadar kaldığını görebilseydik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• IMG_20200415_134219.jpg
    IMG_20200415_134219.jpg
    55.8 KB · Görüntüleme: 235
Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Antivirus olarak eset kullaniyorum. Taranan bütün dosyaların yanında 'açılamıyor' yazıyor. Ne yapmam lazım, bu durum normal mi? Ayrıca 50 dakika oldu uzun degil mi?Ekli dosyayı görüntüle 93431
Merhaba;

50 dakikadır hep aynı ekranda mı yoksa tarama 50 dakikadır devam mı ediyor?

ESET belirli dosyaları tarayamazsa, olası kötü amaçlı yazılımların bunları değiştiremesi pek muhtemel değil. Endişe etmenize gerek yok; zaten paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsünde şimdiye kadar herhangi bir zararlı da bulunamamış. Taramanın tamamlanmasını bekleyiniz.

Skoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;

50 dakikadır hep aynı ekranda mı yoksa tarama 50 dakikadır devam mı ediyor?

ESET belirli dosyaları tarayamazsa, olası kötü amaçlı yazılımların bunları değiştiremesi pek muhtemel değil. Endişe etmenize gerek yok; zaten paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsünde şimdiye kadar herhangi bir zararlı da bulunamamış. Taramanın tamamlanmasını bekleyiniz.

50 dakikadır tariyordu. Tarama bitti.

IMG_20200415_135345.jpg

Skoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tarama sonucu temiz.
Bilgisayarında yaşamakta olduğun herhangi bir sorun var mı peki?

Rutin veya kontrol amaçlı bir tarama mı yaptınız yoksa bir sorun yaşamanız üzerine mi tarama işlemini gerçekleştirdiniz?

Bir kaç gündür her açtığımda yandex disk te beraberinde açılıyordu. Yandex diskin kendi ayarlar bölümünden kapadım. Bu seferde unreal engine acilmaya başladı, İnternetten arastirip görev yöneticisine girdim, bir sürü uygulamayı ayarlamış başlangıca. Internette virusle ilgili bir sey demiyordu ama ben yinede tarayayım dedim, son zamanlarda fazla indirme yapmıştım İnternetten.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Bir kaç gündür her açtığımda yandex disk te beraberinde açılıyordu. Yandex diskin kendi ayarlar bölümünden kapadım. Bu seferde unreal engine acilmaya başladı, İnternetten arastirip görev yöneticisine girdim, bir sürü uygulamayı ayarlamış başlangıca. Internette virusle ilgili bir sey demiyordu ama ben yinede tarayayım dedim, son zamanlarda fazla indirme yapmıştım İnternetten.
eset kullanma avira daha iyi

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şüpheye düşüp sonradan taramalar yapmak yerine aktif bir güvenlik yazılımı kullanman daha sağlıklı olur. Bu, ESET veya bir başka güvenlik yazılımı da olur, güvenlik duvarı aktif ve çalışır olsun yeter ki.

İndirdiğin ve Web'de tıkladığın içeriğin ne olduğunun farkında olursan, yasa dışı veya korsan içerik indirmezsen kolay kolay zararlı bulaşamaz. Ayrıca, indirdiğin dosyayı VirusTotal'de taratman yararına olabilir. İyi forumlar.