Virüs bulaşmışmıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Az önce ZOOM-da dersteydim . Hocanın sesinde kayme farkettim . Baktığımda açılan webcamlerde donmuştu . Netle alakalı olduğunu düşündüm . Az sonra ses düzeldi ama webcamler hala donuyodu . Daha sonra hocanın sesi gitti ve pc sanki ses hatası veriyormuş gibi ses çıkarmaya başladı . 4-5 saniye sonra düzeldi . Bu 2-3 defa tekrarlandı . Nedendir acaba diye baktığımda pc nin tamamen donduğunu farkettim . Görev yöneticise ve masaüstüne gitmeye çalıştım . Olmadı restart attım . Sizce pc ye virüs bulaşmışmıdır ? Ya önceki gün windowsun bana zorla yaptırdığı güncellemede mi bir sorun var? Ve yahut ilerde bir sorun çıkartar mı bana?

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Driver ile alakalı bir sıkıntı olabilir (yanlış driver yüklenmesi vs.). Ama ilk önce malwarebytes ile taratın. Virüs olmadığından emin olalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca öğretmeniniz donma sırasında ekran paylaşıyorsa öğretmeninizin ekran çözünürlüğünün yüksek olmasındanda olabilir. Benim öğretmenim 4k ekrandan ekran paylaşıyordu bilgisayarımın fanları uçak motoru gibi çalışıyordu habire sistem takılıyordu donuyordu.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hocam odanın sahibi bizim hocamız . Ama o ne webcam açmıştı ne de ekranını paylaşmıştı .
Driver ile alakalı bir sıkıntı olabilir (yanlış driver yüklenmesi vs.). Ama ilk önce malwarebytes ile taratın. Virüs olmadığından emin olalım

Ayrıca öğretmeniniz donma sırasında ekran paylaşıyorsa öğretmeninizin ekran çözünürlüğünün yüksek olmasındanda olabilir. Benim öğretmenim 4k ekrandan ekran paylaşıyordu bilgisayarımın fanları uçak motoru gibi çalışıyordu habire sistem takılıyordu donuyordu.

Son zamanlar zoom açtığımda laptopda kasma yaşıyorum . Şarj ayarlarında dengeli modu seçiyorum . Zoomdan kaynaklı ola bilir mi?

@rover_xp @aliyasiny65 Zoom dosyasında 3 tane tehdit buldu . Tamamı 19 tehdit .

Son düzenleme:

Son mesajlar