Virüs bahanesiyle sakın af çıkartmayın

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Dedikodular dönüyor virüs.bahanesi ile terör hariç bütün suçlardan yatan mahkumlar tahliye edilecek ardından bu tahliyeler geri alınmayıp sonra Resmi olarak af ilan edilecek diyorlar

Sakın yapmayın

Suç oranı iyicene patlar önünü alamayız,

Kapkaççı tecavüzcü hırsız,katil, dolandırıcı,psikopat, pedofil, kundakçı uyuşturucu satıcısı vb serbest kalır ise Rahşan affından daha beter olaylar yaşarız

Af saçmalıktır, bireye yapılan suçları sadece bireylerin kendisi yada yakını affeder, devlet sadece cezasını verir

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Virüsün son bulaşacağı yerlerden biri cezaevleri bence.
Sonuçta giriş ve çıkış tamamen kontrol altında (VIP mahkumları saymazsak)

Virüs giriş yaparsa da sonucu belli zaten cezaevi ortamında kimseyi muhafaza edemezsin.
Fakat böyle bir durumda af çıkacağını hiç zannetmiyorum.
İnsanları dışarı çıkarmamak için uğraşırken birden af ayağına binlerce kişiyi dışarı salmazlar.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Virüsün son bulaşacağı yerlerden biri cezaevleri bence.
Sonuçta giriş ve çıkış tamamen kontrol altında (VIP mahkumları saymazsak)

Virüs giriş yaparsa da sonucu belli zaten cezaevi ortamında kimseyi muhafaza edemezsin.
Fakat böyle bir durumda af çıkacağını hiç zannetmiyorum.
İnsanları dışarı çıkarmamak için uğraşırken birden af ayağına binlerce kişiyi dışarı salmazlar.
MHP ne zamandır baskı kuruyor af diye

ne dediyse her zaman tersini düşüneceksin, af yok demişti hemen tersini düşün

Son düzenleyen moderatör:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
MHP ne zamandır baskı kuruyor af diye

ne dediyse her zaman tersini düşüneceksin, af yok demişti hemen tersini düşün
Emin ol tek başlarına alabilecekleri bir karar değil.
Vaka sayısı günden güne artıp aylarca/yıllarca dışarı çıkamamış adamları özgür bırakırlarsa durum daha ciddileşecektir.

En basitinden bu adamı cezaevinden çıkardıktan sonra git evinde bekle diyemezsin. Bir kısmı ucunda ölüm de olsa bir çok yere gitmek isteyecektir.

Son düzenleyen moderatör:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Af çıkarmak demek suç oranını arttırmak demek fakat yapacaklar gibi duruyor, çok saçma ve adaletsizce bir yaklaşım olacağını düşünüyorum, cezaevlerine virüsün girmesi de çok daha düşük bir ihtimal (nereden girecek ki?).

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sardaukar, daha düne kadar eğitimle suçun önlenebileceğini ceza ile engellemenin saçma olduğunu savunuyordun.

Bugün ne oldu da korktun, anlamadım. Senin istediğin şey bu zaten. Çıksınlar hapisten, eğitimle çözülür işte , ne güzel (!)

Her zamanki gibi algı haber yapıp kendinle çelişiyorsun.

"Resmi olarak af ilan edilecek diyorlar" demekle zaten algı yapıldığı belli. Diyorlar, söyleniyor, iddia ediliyor...

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Sardaukar, daha düne kadar eğitimle suçun önlenebileceğini ceza ile engellemenin saçma olduğunu savunuyordun.

Bugün ne oldu da korktun, anlamadım. Senin istediğin şey bu zaten. Çıksınlar hapisten, eğitimle çözülür işte , ne güzel (!)

Her zamanki gibi algı haber yapıp kendinle çelişiyorsun.

"Resmi olarak af ilan edilecek diyorlar" demekle zaten algı yapıldığı belli. Diyorlar, söyleniyor, iddia ediliyor...
Sardaukar'ın fikirleri ne tam bilmiyorum (hatta hiç bilmiyorum) fakat o eğitimin şuan verilemiyor oluşundan dolayı salınmalarını istemiyor olabilir.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sardaukar'ın fikirleri ne tam bilmiyorum (hatta hiç bilmiyorum) fakat o eğitimin şuan verilemiyor oluşundan dolayı salınmalarını istemiyor olabilir.

Tek eğitimle olsa dünyada en eğitimli yerlerde hiç suç olmaması gerekirdi. Eğitim+Yaptırım(Ceza) olacak.

Sardaukar herşeye muhalif. İyi-kötü önemli değil. Bugün, dün savunduğunun aksini savunabilen birisi. Amacı algı oluşturmak.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Tek eğitimle olsa dünyada en eğitimli yerlerde hiç suç olmaması gerekirdi. Eğitim+Yaptırım(Ceza) olacak.

Sardaukar herşeye muhalif. İyi-kötü önemli değil. Bugün, dün savunduğunun aksini savunabilen birisi. Amacı algı oluşturmak.
Bence yaptırımlar (agir suçları yok sayarsak) daha çok toplum hizmetine dayalı olmalı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Af konusunda düzenleme gelirse CHP'de destek açıklamasında bulunmuş. CHP destek veriyorsa İYİ parti eksik kalmaz AKP ve MHP zaten istiyor dersek. HDP'de kendi tutuklu vekilleri veya partilileri için isteyecektir bu düzenlemeyi ve enterasan bir şekilde bu AF muhabbeti meclise gelirse tam bir birlik beraberlik havasında olacaktır. Türkiye'de son 20 yıldır ilk defa yüzde 100 tam destek ile bir konu geçebilir meclisten.

Af düzenlemesine kısmen katılıyorum ama hadi Af çıktı korana var deyip bütün hapishaneleri boşaltmanın anlamı yok. Adi suçlular terör suçu işleyenler aynı suçu tekrar tekrar işlemiş olanlar kadın cinayetine karışanlar. Psikolojisi yerinde olmayan suça meyilli tiplerin salınmaması taraftarıyım. ( Ama başta Kadir Şeker gibi Kader mahkumlarının ve özünde iyi insan olan veya olmak isteyenlerin salınması temennisiyle.)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

Af konusunda düzenleme gelirse CHP'de destek açıklamasında bulunmuş. CHP destek veriyorsa İYİ parti eksik kalmaz AKP ve MHP zaten istiyor dersek. HDP'de kendi tutuklu vekilleri veya partilileri için isteyecektir bu düzenlemeyi ve enterasan bir şekilde bu AF muhabbeti meclise gelirse tam bir birlik beraberlik havasında olacaktır. Türkiye'de son 20 yıldır ilk defa yüzde 100 tam destek ile bir konu geçebilir meclisten.

Af düzenlemesine kısmen katılıyorum ama hadi Af çıktı korana var deyip bütün hapishaneleri boşaltmanın anlamı yok. Adi suçlular terör suçu işleyenler aynı suçu tekrar tekrar işlemiş olanlar kadın cinayetine karışanlar. Psikolojisi yerinde olmayan suça meyilli tiplerin salınmaması taraftarıyım. ( Ama başta Kadir Şeker gibi Kader mahkumlarının ve özünde iyi insan olan veya olmak isteyenlerin salınması temennisiyle.)
Bence adalet ne ise o olmalı, salgın hastalık bahanesi ile af çıkarmak saçma ve adalet düzenine zarar verme teşebbüsü bence.