VirtualBox hatası

Bu konuyu okuyanlar

YiğitGöldağı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba.Şu anda bilgisayarımın windows sürümünü yükseltiyorum ama VirtualBox diye bir uygulama varmış onu kaldırmamı istiyor.Denetim masasına ve diğer yerlere baktım ama o uygulamayı bulamadım.Nasıl bilgisayarımdan kaldırabilirim?

NuLdERGAMER

Müdavim
Reaksiyon puanı
637
Arama yerine virtual box yaz.Dosya konumunu aç de ordan uninstal yazan bir şey varsa ordan kaldır.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba.Şu anda bilgisayarımın windows sürümünü yükseltiyorum ama VirtualBox diye bir uygulama varmış onu kaldırmamı istiyor.Denetim masasına ve diğer yerlere baktım ama o uygulamayı bulamadım.Nasıl bilgisayarımdan kaldırabilirim?
Sağ tık > dosya konumunu göster.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hocam resim sanırım biraz büyük o yüzden yüklenememiş. Neyse orada içinde virtualbox geçen bir şey var mıydı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virtualbox nat vb. bir şey

YiğitGöldağı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kusura bakmayın resim yükleyemedim :( Ama orada içinde VirtualBox geçen bir sürücü vardı.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Kusura bakmayın resim yükleyemedim :( Ama orada içinde VirtualBox geçen bir sürücü vardı.
Bu durumda virtualbox kaldırılmamış. Silince oda kalkıyor çünkü. Virtualbox'un kurulu olduğu konumu birazdan atacağım oradan unins000 veya uninstall isimli olan dosyayla sileceğiz.

Program files\Oracle\VirtualBox konumu. Fakat uninstall dosyası bulamadım.

YiğitGöldağı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu durumda virtualbox kaldırılmamış. Silince oda kalkıyor çünkü. Virtualbox'un kurulu olduğu konumu birazdan atacağım oradan unins000 veya uninstall isimli olan dosyayla sileceğiz.

Program files\Oracle\VirtualBox konumu. Fakat uninstall dosyası bulamadım.
Evet exe dosyası ve program çıktı.Buradan dosya konumunu açıp uygulamayı kaldırmam mı gerekiyor?

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Evet exe dosyası ve program çıktı.Buradan dosya konumunu açıp uygulamayı kaldırmam mı gerekiyor?
VirtualBox'un exe dosyasının dosya konumu burası. ProgramFiles\Oracle nin içindeki virtualbox klasörünü silin ve bir daha deneyin bakalım hata geçecek mi.

YiğitGöldağı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
VirtualBox'un exe dosyasının dosya konumu burası. ProgramFiles\Oracle nin içindeki virtualbox klasörünü silin ve bir daha deneyin bakalım hata geçecek mi.
Evet yaptım şu an tekrardan deniyorum işlem sonuçlanınca bilgilendirme yaparım.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Maalesef aynı hatayı tekrar aldım :(

Şöyle bir düz mantık yapsam işime yarar mı:VirtualBox un yapımcısı oracle olduğu için java yı silip denesem?

Evet yaptım şu an tekrardan deniyorum işlem sonuçlanınca bilgilendirme yaparım.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Maalesef aynı hatayı tekrar aldım :(

Şöyle bir düz mantık yapsam işime yarar mı:VirtualBox un yapımcısı oracle olduğu için java yı silip denesem?
Maalasef denedim ama olmadı.

Hala aynı hatayı alıyorum.Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme: