Vidyo Blogunuza Adsense ekleyerek ...

Bu konuyu okuyanlar

Efe Zoroğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Adsense icerik reklami sitenizin en uzerinde logonuzun hemen altinda ve ilk vidyonuzun uzerinde olmalidir. Bu en fazla tiklanma orani alacagiiz bolgelerden biridir ve 30-40% arasi tiklanma orani alabileceginizi soyleyebilirim. Tabii ki bu videoya gore degisebilir.

Adsense denetleme panelinizde, reklam panolari (ad units) bolumune gidin, buradan 468×60 boyutundaki reklam panosunu sececeksiniz. Bu youtube ya da google’dan aldiginiz vidyolarin uzerine cuk diye oturacak! Ayrica bu panoyu secerken de metin (text only) kutusunu isaretli birakin.

200430816-001.jpg

Ikinci en buyuk gelir kaynaginiz ise ilk vidyonuz ve diger vidyolar arasina yerelestireceginiz reklam panosundan gelecektir. Ilk vidyonuzu bu yuzden 15-30 saniye arasinda cok komik bir vidyo olarak belirlemenizde fayda var. Niye? Cunku ziyaretciler 15 saniyelik cok komik bir vidyo seyrettikten sonra diger vidyolara goz atmadan edemeyecekler. Insanlardaki merak duygusu her zaman beni sasirtmistir! Simdi 336×280 boyutundaki reklam panosunu da ilk vidyonuzun hemen altina dosediniz mi, gelsin paralar! Bu panoyu sadece ilk vidyonun altina yerlestirmelisiniz cunku her sayfada kullanabileceginiz reklam panousu boyutlari sinirlidir.

Ayrica sitenize muhakkak kule diye tabir edilen (skyscraper) reklam panousunu da yerlestirmesiniz. Kule panolari ekranin en sag bolumunde yani navigasyonun yapildigi yerde olmalidir.

Renk konusa gelince reklam panolari icerisinde yer alacak metinler icin ben MAVI rengi her zaman tavsiye ederim. Cunku bu renk, baglar icin kullanilan standart bir renktir, oyle degil mi? Dolayisiyla milyonlarca kullanicin aliskanligina uygun bir hareket yapmis olursunuz!
Kaynak:Medyasyon

AhmetMirhat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu formülün işe yarıyacağını sanmıyorum.Çünkü kimsenin bir reklam sırf videonun altında diye tıklayacağını düşünmüyorum.Şahsen ben olsam tıklamazdım...

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende blog sitemde adsense reklamı yayınlıyorum açtığım konuların altına entegre ettim böylece tıklanma oranları artıyor.Bide şöyle bişey var hesabınızdaki sayfa TO oranını %40ın üzerinde tutmayın..