Videolarda Ses Kayması Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Arkadaşlar bilgisayarım windows 7 de iken videolarda vs. hiç sorun çıkmıyordu gayet rahat oynatıyordu ve win7 desteği kesildiği için win10 a geçmeye karar kılmıştım. Ancak windows 10'a geçtikten sonra videolarda ses kayması ve hoparlörde ses cızırtısı sorunu yaşamaya başladım bir türlü de geçiremedim. Ekran kartı driverim güncel ayrıca Aygıt yöneticisindeki ses giriş çıkış, hoparlör ve monitör driverlerini güncelledim sonuç değişmedi lütfen yardım.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar bilgisayarım windows 7 de iken videolarda vs. hiç sorun çıkmıyordu gayet rahat oynatıyordu ve win7 desteği kesildiği için win10 a geçmeye karar kılmıştım. Ancak windows 10'a geçtikten sonra videolarda ses kayması ve hoparlörde ses cızırtısı sorunu yaşamaya başladım bir türlü de geçiremedim. Ekran kartı driverim güncel ayrıca Aygıt yöneticisindeki ses giriş çıkış, hoparlör ve monitör driverlerini güncelledim sonuç değişmedi lütfen yardım.

"hoparlörde ses cızırtısı" bende de vardı kafayı yedim, en son aimp ile wasapi windows default yaptım. İmdilik sorun kalktı.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
"hoparlörde ses cızırtısı" bende de vardı kafayı yedim, en son aimp ile wasapi windows default yaptım. İmdilik sorun kalktı.
kardeşim nasıl yapılıyor çözüm yolu nedir bende denemek istiyorum

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
kardeşim nasıl yapılıyor çözüm yolu nedir bende denemek istiyorum

Aç Aimp'i, seçenekler (ctrl+p) , cihaz , wasapi birkaç tane olabilir,wasapi default seç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorun yüzünden windowsları denedim, 7 de son buldum, dedim yeter, bu ayarı denedim cızırtı imdilik gitti.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Aç Aimp'i, seçenekler (ctrl+p) , cihaz , wasapi birkaç tane olabilir,wasapi default seç.

Bu sorun yüzünden windowsları denedim, 7 de son buldum, dedim yeter, bu ayarı denedim cızırtı imdilik gitti.
ilginç bi çözüm yöntemi ctrl+p yaptım karşıma yazdırma paneli çıktı hepsi de varsayılandı wasapi denen şeyi bulamadım

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
ilginç bi çözüm yöntemi ctrl+p yaptım karşıma yazdırma paneli çıktı hepsi de varsayılandı wasapi denen şeyi bulamadım

Yukarı 3 küçük buton var aimp açtığında solda, ortadaki seçenekler bölümü.

Çalma seçeneği var en solda, sağında ise cihaz ya da aygıt yazar.

aimp_3_746x581.jpg

Bendeki sürümde cihaz yazıyor.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
sen şu an windows 7 misin

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ek Açıklama 2020-04-27 225407.png

ben windows 10 um ama işte windows 7 de benim de geçiyor ama bazı siteler açılmıyor bu sefer

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Aynı videoyu Windows'un kendi video oynatıcısı değil de VLC Player ile açınca da ses kayması oluyor mu?