Video seyrederken reset atma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yusuf_3423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim sorunum 4. ayda toplama bilgisayar aldım. 2 ay sonra video seyrederken bilgisayar reset atmaya başladı. Aldığım yere götürdüm bir şeyler yaptılar düzeldi fakat 2 ay sonra yine aynı sorun, bu sefer hard diski değiştiler, fakat 3 ay sonra yine reset sorunum var yardım lütfen. şimdiden teşekkürler :helpsmilie:

yusuf_3423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci
INTEL C2DUO E8200 2.66GHz 1333MHz 6MB 64BIT 775p

Anakart
ASUSTEK P5KPL G31 DDR2 GLAN+SATA2 16X (800/667 Maks. 4 GB)

Bellek
2 GB DDR2 667 MHz (KINGSTON)

Ekran Kartı
ASUSTEK EN8500GT(128Bit)MAGIC SILENT 512MB DVI 16X

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
işlemci aşırı ısındığı için reset atabilir..hwmonitor programıyla kontrol edebilirsin işlemci sıcaklığını..60-70'in üzerine çıkıyorsa film izlerken, sorun var demektir...fanlar tozlanıp soğutma işlemini yapamıyor olabilir.

ayrıca ekran kartı, anakart sürücülerini güncellemeni ve fanlarını da temizlemeni tavsiye ediyorum.

eğr bunlar değilse PSU(güç kaynağı)da sorun olabilir.. ya senin bileşenlerine güç yetiremiyordur.. ya da onun da fanı soğutma yapamıyordur ..
bir yöntem önerebilirim psu'nun yeterliliğini ölçmen için..cd/dvd bağlantılarını ve usb'den takılı aygıtları çıkarıp bir de öyle bilgisayarı çalıştırıp ne kadar dayanıyor bakabilirsin..
ancak deneyimli bir kullanıcı değilsen buınu önermiyorum

benim eski sistemde de reset atma sorunları oluyordu..Psu değiştirdikten sonra düzelmişti..

şimdilik önerebileceklerim bunlar...kolay gelsin

yusuf_3423

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci aşırı ısındığı için reset atabilir..hwmonitor programıyla kontrol edebilirsin işlemci sıcaklığını..60-70'in üzerine çıkıyorsa film izlerken, sorun var demektir...fanlar tozlanıp soğutma işlemini yapamıyor olabilir.

ayrıca ekran kartı, anakart sürücülerini güncellemeni ve fanlarını da temizlemeni tavsiye ediyorum.

eğr bunlar değilse PSU(güç kaynağı)da sorun olabilir.. ya senin bileşenlerine güç yetiremiyordur.. ya da onun da fanı soğutma yapamıyordur ..
bir yöntem önerebilirim psu'nun yeterliliğini ölçmen için..cd/dvd bağlantılarını ve usb'den takılı aygıtları çıkarıp bir de öyle bilgisayarı çalıştırıp ne kadar dayanıyor bakabilirsin..
ancak deneyimli bir kullanıcı değilsen buınu önermiyorum

benim eski sistemde de reset atma sorunları oluyordu..Psu değiştirdikten sonra düzelmişti..

şimdilik önerebileceklerim bunlar...kolay gelsin

öncelikle ilgilenen arkadaşlara teşekkürler. "zelenga" bütün sürücüler güncel, tavsiye ettiğin işlemci sıcaklığını ölçmeyi ve psu'nun yeterliliğini ölçmeyi akşam eve gittiğim zaman deneyecem. Eğer aynı sorun devam ederse o zaman demekki ana kart sorunu var. Ana karttaki chiplerden birimi fazla ısınıyor bilemiyorum. Olmazsa aldığım yere 8 aylık bilgisayarı aynı sorunla 4. kez tekrar götürecem.