Video Düzenleme Programı Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bana basit ve hızlı bir program lazım. Yapacağım iş genellikle video kesme, birleştirme, basit efektler verme, resimlere yazılar ekleyip basit videolar yapma gibi

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ben de böyle bir şey arıyorum. Özellikle ücretsiz olursa iyi olur. (Movie Maker hariç)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
VirtualDub

virtualdubtidesc.jpg

VirtualDub Windows işletim sistemleri için hazırlanmış küçük boyutlu, ücretsiz fakat çok güçlü bir video düzenleme programı. GPL lisanslaması altında yayınlanan bu açık kaynak program Adobe Premiere gibi profesyonel yazılımlara gerek duymadan video görüntülerinizi düzenlemenize, birleştirmenize, kesmenize ve daha birçok özellikle kendi videolarınızı yaratmanıza yardımcı oluyor. Third-party video filtreleri ile zenginleştirebileceğiniz bu video düzenleme aracı genel olarak AVI dosyaları üzerinde çalışmalar için üretilmiş olsada MPEG-1 formatını da okuyabiliyor hatta BMP formatındaki resim setlerini de bünyesinde düzenlemenize olanak tanıyor.

Video düzenleme programları arasında ücretsiz olarak tanınan programların en başında gelen VirtualDub ücretli program kullanmaya karşı çıkan kişiler tarafından çok kullanılan bir yazılım. Kullanımı son derece basit olan bu program standart codeclerin hepsi ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Video Capture (Görüntü Yakalama) desteği de barındıran VirtualDub ile video dosyalarınızı istediğiniz gibi işleyebiliyorsunuz. Sahip olduğunuz video dosyalarını birleştirerek onlara müzik ekleyerek, istediğiniz bölümleri keserek dilediğiniz formata çevirerek kaydedebileceğiniz bu program gerçekten boyundan büyük işleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Genel Özellikleri:

• AVI, OGM, MKV formatlarından sisteminizde bulunan codec formatlarında dönüştürme yapma ve kaydetme. (DivX, Xvid vb.)
  • Videolarınızın kalitelerini ayarlama ve sıkıştırarak daha az yer kaplama.
  • Videolarınızda istemediğiniz bölümleri kesip montajlayabilir ya da yeni kareler ekleyebilirsiniz.
  • Programın kullanımı oldukça kolaydır ve ayrıca tamamen ücretsizdir.

İNDİRİN

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Avidemux denenebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biraz daha profesyonel birşey ararsanız kesinlikle camtasia studio

kutup95

Asistan
Reaksiyon puanı
0
camtasia deneyebilirsiniz boyutu diğerlerine göre yüksek fakat her işinizi görür

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Sony Vegas'ı bende tavsiye ederim. Oldukça kullanışlı

RedBlood56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony Vegas kesinlikle tercihimdir. Programda yok yok. Ücretlidir fakat her yerde crackli sürümü mevcut. Kullanımı çok basit değil çok zor da değil. Yapmak istediğiniz işlemi youtubeye aratın size anlatır. Bence denemelisiniz.

İyi Forumlat.

okizartici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mac cihazın varsa kesinlikle Final Cut Pro öneriyorum.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Windows / Mac / Linux işletim sistemlerine uyumlu 32/64 bit çalışan VEGAS PRO 13'ü sana kesinlikle tavsiye ederim.Her çeşit işini halledersin en iyi video montage programı.

MIsga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sony Vegas Pro bu konuda kullanılabilecek en güzel programlardan bi tanesi alternatif olarak camtasia'da da işini rahatlıkla görebilirsin.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Camtasia seni bi sınıra kadar taşır ama genede başlangıç seviyesi için güzel bi program ama sen büyük bi proje için program arıyorsan vegas pro'yu öneririm.
Programdan bir görsel:
db1rOZ.png

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ayrıca profosyonellik açısında sana önereceğim tek program "Adobe Premiere Pro'dur".Bu programı geçebilecek bi program dahada görmedim :)

JaneMiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  1. AmoyShare Video Editor
  2. shotcut
  3. iMovie
  4. OpenShot
  5. Clipchamp
  6. WeVideo
  7. VSDC
  8. WonderShare Filmora