Video düzenleme programı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Karsikomsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bir kaç sorum olacak ve tecrübeli, nokta atış bilgi verebilen arkadaşlarımı bekliyorum. İşsiz kaldığım için youtube a yemek yapma videoları çekip yüklemek istiyorum. Orta segment bir bilgisayarım var (r5 3600x - Rtx 2060S - 16gb 3600mhz 16cl ram - Nvme m2 ssd), elimdeki son paralarla da hem telefon ihtiyacım hemde video çekmek için Xiaomi mi 10t lite aldım. Bu telefon 4k/30fps video çekiyor.

1. Sorum: Videoları 4k/30fps olarak mı çekeyim yoksa diğer seçenekleri mi değerlendireyim?
2. Sorum: Bilgisayar ekranım 1920x1080 144hz ve bu ekranda 4k video işleyebilir miyim?
3. Sorum: Televizyonum 4k, bilgisayarı hdmi ile televizyona bağlayıp 4k video işlemem daha mı iyi olur?
4. Sorum: Ben daha önce hiç video işlemedim. Hiç tecrübem yok. En fazla paint kullandım hayatımda. Arayüzü kolay (Dil farketmez ingilizce de biliyorum), tecrübesizler için görece kolay olan youtube videoları düzenleme için program var mı?

İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim!

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
1. Cevap : Videolarınızı desteklediğiniz en son çözünürlük ve kalitede çekmeniz sizin için bir artı olarak geri dönecektir. Sonuçta izleyici kaliteyi her zaman arar.
2. Cevap : Monitörünüz bunu desteklemiyor ancak bilgisayarınız videoları işlemekte yetersiz kalmayacaktır.
3. Cevap : Aslında bu mantıklı bir çözüm olabilir, 2. ekran olarak kullanabilirsiniz.
4. Cevap : YouTube üzerinde buna benzer bir çok materyal mevcut, bir tane kendinize video düzenleme programı bulup bunun üzerinden YouTube üzerinden arama yaparak eğitim alabilirsiniz.

Kullanacağınız program konusunda bundan önce deneyimi olan arkadaşlarımız fikir verirse daha iyi olacaktır.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Konuyla ilgili bkz:

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
1) Kalite ne kadar artarsa o kadar iyi.
2) Yapabilirsin fakat sen 1080p görürsün. Çözünürlük desteklemediği için Bitrate artar sadece. (Senin monitör için)
3) Evet, daha iyi olur.
4) DaVinci Resolve veya OpenShot kullanabilirsin. DaVinci'nin ücretsiz sürümünü kullanabilirsin. (Studio olmayan)