VIA 2007 Teknoloji Forumu'nun ana teması; Mobility 2.0

Bu konuyu okuyanlar

3B033479AA595CDB16CDBDD1b.jpg

Via ve Microsoft, VTF 2007'de Mobility 2.0 yaşam tarzına olanak sağlayan donanım ve yazılım yeniliklere ağırlık vereceklerini açıkladılar

Silikon yonga teknolojisi ve PC platform çözümlerinin önemli bir üreticisi olan VIA Technologies, Inc, 6 Haziran'da Computex Fuarı ile birlikte Taipei-Taiwan'da başlayan VTF 2007'nin ana temasını; donanım, yazılım, tasarım ve hizmet trendleri ve Mobility 2.0'a kolay geçişi sağlayacak stratejileriyle "Mobility 2.0"ın oluşturacağını açıkladı.

Mobility 2.0; bugünün sınırlı mobil internetini tam donanımlı Web 2.0 tarama yeni nesil Ultra Mobil Cihazlar (UMDler) sayesinde kullanıcıların parmaklarının ucunu taşımak olarak tanımlanıyor. Bir kilogramın altında bir ağırlığa sahip olan, UMDler, x86 mimarisine dayalı olarak notebook ve mobil telefon arasında bir köprü oluşturuyor ve ultra taşınabilir form factor gereksinimi olan kullanıcılara tüm bilgi, eğlence olanakları ve uygulamalarıyla bir PC'nin avantajlarını sağlıyor.

VIA Teknolojileri, Inc. Başkanı ve CEO Wenchi Chen VTF 2007 ile ilgili yaptığı açılamada; "Her yerden her an internete bağlanabilme, eğlenme ve organize olma eğilimi artarken, akıllı ve enerji tasarruflu sistemler kanalıyla form factor'ün küçülmesini ve bununla birlikte de daha yaratıcı ultra mobil araçların gelişmesinin önü açıldığından bahsetti.

 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst