Vga to HDMI kablo ile televizyon izleme

Bu konuyu okuyanlar

unverdic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar elimde Turkcell TV kutusu var, modemden bağlantı yapılıp televizyon izleyebiliyorsunuz, eğer vga yı hdmı'a dönüştüren kablodan alırsam monitörü turkcell kutusuna bağlayıp yayın izleyebilirmiyim ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam hdmı dijital vga analog girişler şimdi gel gelelim olaya bazı arkadaşlar diyor çevirici kablo ile işe yaramaz yanı bir ucu vga bir ucu hdmi olan kabloları kastediyorum, bunlar ile izleyemezsiniz ama izliyorum diyen arkadaşlar da var onları bilmiyorum böyle çeviren bir kişide görmedim, ama illa hdmi yı vga ya çevireceğim diyorsanız çeviriciler var 100- 200 tl aralığında onlardan aldığınız takdirde görüntü sağlarsınız.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
VGA sadece video aktarımı yapar. Ses aktarımı için HDMI ile direk bağlantı kurmanız gerekir. Ses için harici bir ses sitemi vs. gibi bir çözümünüz var ise izleyebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Turkcell TV kutusunda kulaklık girişi var ve zaten o girişi kullanacam, bana sadece görüntü lazım ki kablo 10 liralık bi kablo sıkıntı olmaz alsamda yani

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba kabloya gerek yok uzak bi aparat zaten vga hdmı a dönüştürüyor kiprit kutusundan biraz büyük 30-50 tl arası değişmekte marka ve üretim kalitesine göre . Ses e gelince ekstradan bağlamak gerekiyor