Vestel Venüs Z20 SD Kart

Bu konuyu okuyanlar

masafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vestel'in kendi telefonundan haberi yok. Artık Z40 modeli olmasına rağmen işimi görür düşüncesiyle 64 GB hafızası, 4 GB RAM bulunduran Z20 aldım ve 128 GB SD kart taktım. Ancak kartı tanımıyor. Eski 32 GB kartımı okuduğu halde, yeni aldığım 128 GB kart okunmuyor. Kart arızalı değil, diğer cihazlar görüyor. VESTEL yardım hattını aradım ve sözde mobil telefonlara bakan yetkiliyle görüştüm. Sorunumu size anlattığım gibi aynen anlattım, hatta telefona kartı tanıtmam gerekiyor mu? diye açıkça sordum. Yanıt "hayır, kart takıldığında cihazın görmesi gerekir" şeklindeydi. İşte öyle olmuyor. Telefon arızalı diye az daha servise teslim ediyordum ki biraz daha araştırayım dedim. Yeni bir SD kart aldınız ve telefon kartı DOSYA YÖNETİCİSİ fonksiyonuyla görmüyorsa, AYARLAR -> DEPOLAMA -> TAŞINABİLİR DEPOLAMA BİRİMİ adımlarını izleyerek kartı telefona tanıtın. Kart "telefonun hafızası" gibi mi kullanılacak, yoksa "veri saklamak için" mi kullanılacak diye iki ayrı seçenek de sunuyor sistem. Mükemmel. Sonra kartınızı güle güle kullanın.