Vestel Venüs V3 5570 için custom rom önerisi.

Bu konuyu okuyanlar

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
838
Arkadaşlar merhaba. Vestel venüs v3 5570 modeli için rom arıyorum. Fakat bir türlü bulamadım. Nedeni ise
Brawl Starsda az da olsa kasma var.
Bazı uygulamalarda durdu hatası alıyorum
google uygulamalarında yavaş
Android 6.0.1 var.
Android sürümü fark etmez. Custom rom link yollayabilir misiniz? Telefon delirtti beni 🥴😵🤯
32GB Depolama alanı
2GB ram
1920x1080 FULLHD çözünürlük

Mehmet 97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Maalesef bu model için custom rom bulunmuyor. Root atarak hızlandırabilirsiniz veya programsız ve rootsuz bir şekilde de hızlandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle telefonun "Geliştirici Seçenekleri" kısmını sırasıyla ayarlar>telefon hakkında>derleme numarasına art arda basarak etkinleştirmeniz gerekiyor. Etkinleştirdikten sonra seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi yapıp telefonunuzun daha da hızlandığını farkedeceksiniz.

Bazı uygulamaların durma hatası için "Android System Webview" uygulamasını Google Play üzerinden güncelleyiniz. Bir de size önerim antivirüs uygulaması, ccleaner, ram temizleme programlarını kullanmamanız yönünde onların yaptığı işi yapalirsiniz.

Ekli dosyalar

• Geliştirici Seçenekleri.jpg
    Geliştirici Seçenekleri.jpg
    30.4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
838
Maalesef bu model için custom rom bulunmuyor. Root atarak hızlandırabilirsiniz veya programsız ve rootsuz bir şekilde de hızlandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle telefonun "Geliştirici Seçenekleri" kısmını sırasıyla ayarlar>telefon hakkında>derleme numarasına art arda basarak etkinleştirmeniz gerekiyor. Etkinleştirdikten sonra seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi yapıp telefonunuzun daha da hızlandığını farkedeceksiniz.

Bazı uygulamaların durma hatası için "Android System Webview" uygulamasını Google Play üzerinden güncelleyiniz. Bir de size önerim antivirüs uygulaması, ccleaner, ram temizleme programlarını kullanmamanız yönünde onların yaptığı işi yapalirsiniz.
Hocam ayarların hepsini yapmıştım :) sadece ara sıra youtube girerken durduruldu hatası alıyorum. Sizin yöntemi deneyeceğim.
Root için ben TWRP yüklemiştim oradan kalıcı rootlayabilirim.
Teşekkürler yanıtınız için :)

Mehmet 97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam ayarların hepsini yapmıştım :) sadece ara sıra youtube girerken durduruldu hatası alıyorum. Sizin yöntemi deneyeceğim.
Root için ben TWRP yüklemiştim oradan kalıcı rootlayabilirim.
Teşekkürler yanıtınız için :)
Rica ederim. Root attıktan sonra hızlanması için bu programı da kullanmanızı öneririm: Trimmer (fstrim) - Apps on Google Play

Mehmet 97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba. Vestel venüs v3 5570 modeli için rom arıyorum. Fakat bir türlü bulamadım. Nedeni ise
Brawl Starsda az da olsa kasma var.
Bazı uygulamalarda durdu hatası alıyorum
google uygulamalarında yavaş
Android 6.0.1 var.
Android sürümü fark etmez. Custom rom link yollayabilir misiniz? Telefon delirtti beni 🥴😵🤯
32GB Depolama alanı
2GB ram
1920x1080 FULLHD çözünürlük
Sizde bu model için Android 5.1 romu var mı?

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
838
5.1'i bende çok aradım ama hiçbir yerde yok. Vestel'e Whatsapp'tan sordum onlarda da yok.
Keşke olsaymış :( 6.0.1 var şu anda fakat cidden bsde falan kasıyor, minecraft oynatmıyor tabi oynamıyorum fakat biara oynamaya kalktım. Telefon çöktü : / Google uygulamalarının bazıları hata veriyor. Mesela gmailden mail yollamaya kalksam durdu hatası veriyor, anca eski sürümünde yapmıyor mailin eski sürümünde.

Mehmet 97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Keşke olsaymış :( 6.0.1 var şu anda fakat cidden bsde falan kasıyor, minecraft oynatmıyor tabi oynamıyorum fakat biara oynamaya kalktım. Telefon çöktü : / Google uygulamalarının bazıları hata veriyor. Mesela gmailden mail yollamaya kalksam durdu hatası veriyor, anca eski sürümünde yapmıyor mailin eski sürümünde.
Ben ara sıra Google Play Hizmetlerinin verilerini temizliyorum biraz rahatlıyor telefon