Verilerinizi Çinli Menşeili Telefonlara Girmeye Güveniyor Musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
Veri hırsızlığını kastediyorsan çin ürünleri hırsızlık yaptığını pek gizleyemiyor bence.

Ama diğer belli başlı altyapılı olan telefonlar öyle gizleyebiliyor ki feleği şaşırtan gibi durum çıkar ortaya.
Pek takmamak gerek ama bu biraz kalite anlamına bakıyor senin verilerinin önemli olması yada olmamasına yani.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ben güvenmiyorum o yüzden telefon alırken geliştrici desteğine bakıyorum özel rom kullanıyorum oficall sürüm olmasına özen gösteriyorum ve gapps paketi asla kurmam

Bu seferde o özel ROM'u üreten bilgilerini çalar :D Bu şekilde bu düzenden çıkamazsın ki. O çalmaza 3. part bir yazılım veya virüs ile çalar sanki çok zor işler.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Bu seferde o özel ROM'u üreten bilgilerini çalar :D Bu şekilde bu düzenden çıkamazsın ki. O çalmaza 3. part bir yazılım veya virüs ile çalar sanki çok zor işler.
özel romların çoğu açık kaynak hocam şahsen ben incellemeyi bilmiyorum ama bilen birçok insan var onlar bu durumu onaylıyor güvenli diye ama çok uluslu büyük şirketler kapalı kaynak kodlarla desteklediği için arka planda ne yapıyor bilemeyiz ben güveniyorum açık kaynağa

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
ben güvenmiyorum o yüzden telefon alırken geliştrici desteğine bakıyorum özel rom kullanıyorum oficall sürüm olmasına özen gösteriyorum ve gapps paketi asla kurmam
İşletim sistemi her şey değildir.

İşlemcilerle çeşitli arka kapılar var. Damien Zammit raporunu okuyabilirsin bu konu ile ilgili.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
İnternete giriyorsan bitti bilgilerin güvenliğinin yok illa olsun diyorsan bunun bile garantisi yok 3310 alıp hiç internet e girmemek
3310 da internet yok mu diyorsun? Bu teknolojiye güvenmek olmaz kardeş. En iyisi Ormanda yaşamak valla.

3:28 dakikasından sonra bak videoya önü boş boş konuma bana göre. ? ? ?

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
İşletim sistemi her şey değildir.

İşlemcilerle çeşitli arka kapılar var. Damien Zammit raporunu okuyabilirsin bu konu ile ilgili.
bu konu hakında çok intel haberi okumuştum işlemcide güvenlik açığı diye bu konuyu inceleyeceğim teşşekürler

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Cem yılmaz diyor ya kim ne yapacak o b..klu hesabını ? Şaka bir yana bu çinli abdli fark etmez. Bilglerimiz toplanıyor biz istesekte istemesekte. İlla bilgim çalınmasın dersen elektronik olarak hesap makinesinden başka bişey kullanma bence ?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Cem yılmaz diyor ya kim ne yapacak o b..klu hesabını ? Şaka bir yana bu çinli abdli fark etmez. Bilglerimiz toplanıyor biz istesekte istemesekte. İlla bilgim çalınmasın dersen elektronik olarak hesap makinesinden başka bişey kullanma bence ?
Hesap makinasına bile güvenme bence ???

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
Hesap makineside sıkıntılı. Askeri uçak radarlarında her teknolojik çipli aletin yeri belirlenebiliyor.
İstenilen an kafamıza füze atabilinir yani üstümüzde hesap makinesi bile taşırsak.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bildiğiniz gibi bir sürü Çin marka telefon piyasaya çıktı. ABD'de Çin'in en büyük telefon üreticilerinden birisi olan Huawei markasını veri ihlali ile suçladı. Siz kişisel bilgilerinizi Çin malı telefonlara girerken herhangi bir güven sorusu yaşıyor musunuz? Ben Huawei ve Xiaomi'ye güveniyorum onun dışında çok fazla Çin üretimi telefon kullanmadım kullanan varsa cevaplarsa sevinirim.

Herhangi bir kötü niyet ile açmadım konuyu. Sadece ABD-Huawei gerginliği ile ilgili haber görünce sizin bu gizlilik ihlali iddiası ile ilgili görüşlerinizi merak ettim.
her telefon verilerimizi biliyor

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Hesap makineside sıkıntılı. Askeri uçak radarlarında her teknolojik çipli aletin yeri belirlenebiliyor.
İstenilen an kafamıza füze atabilinir yani üstümüzde hesap makinesi bile taşırsak.
Hesap makineside oluyorsa o zaman yapacak bir şey yok. Paylaşımcı olmak şart.