"Verifying DMI Pool Data" hatası ve bu kısmın hemen geçmesi

Bu konuyu okuyanlar

badboy94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bilgisayarıma format attım. Daha sonra normalde "Boot from cd" yazan yerde şimdi "Verifying DMI Pool Data" yazısını görmeye başladım ve bu yazının yazılı olduğu ekran gelip hemen saniyesinde gidiyor. Daha sonra windows xp yükleniyor ifadesi donuyor ve bilgisayarı açma tuşuna basılı tutarak kapatıyorum. Yeniden açıyorum ve en iyi ayarlarda başlat vb seçenekler gelince en iyi ayarlarda başlatı seçip devam ediyorum. Bu işlemi birkaç defa yapmazsam bilgisayar açılmıyor. Açıldığında ise bazen donup kalıyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba? Yardım ederseniz sevinirim.

İyi akşamlar...

Kriptex

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhabalar öncelikle sitemize hoşgeldiniz;

Sorun bios ile alakalı bunları uygulamanızı öneririm

Verifying DMI Pool Data Hata mesajı bios ayarlarında [power-on self test (POST)] ta yapılan hatalı değişikliklerden, harddiskte bad sector olmasından ya da donanım çakışmasından kaynaklanan bir hatadır. Profesyonel bir kullanıcı olup olmadığınızı bilmiyorum.. Eğer profesyonel kullanıcı iseniz aşağıdaki işlemleri gerçekleştiriniz:

1. Bilgisayarınızın güç kablosunu çıkarın
2. Bilgisayarınızın kasasını açın (Garanti dahilinde değil ise) ve harddiskinizin kablolarını çıkarın.
3. Bios pilinizi çıkarın.
4. Bilgisayarınızın POWER düğmesine bir kaç saniye basılı tutun (Güç kablosu takılı değilken)
5. 4 dakika sonra bios pilini takın.
6. Sonra Harddisk kablolarınızı takın.
7. Kasayı kapatın.
8. Güç kablosunu takın.
9. Bilgisayarınızı açın.
10. DEL tuşu ile SETUP bölümüne girin ve AUTO DETECT HARDDRIVE işlemini yapın. SAVE and EXIT i seçerek kaydedip çıkın.

Yeniden başlatınca;

Scandisk programını çalıştırın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Açılışta F8 tuşu ile Windows Başlangıç Menüsü bölümüne gelin.

"Dos Komut Sistemi" (6. seçenek) seçeneğini seçin.

Bilgisayar C:\> komut sistemindeyken

"edit config.sys" komutunu yazın.

c:\>edit config.sys

ENTER tuşuna basın.

DEVICE=C:\essolo.sys (Ses Kartı Sürücünüz)

satırını bularak "essolo.sys" kısmını silin.

yalnızca "DEVICE=C:\" şeklinde bırakın. Kaydedip çıkın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Not: CONFIG.SYS dosyasını kontrol ettiğinizde ESSOLO.SYS sürücüsü yeniden yazılı olacaktır. Ancak problem giderilmiş olacaktır.

badboy94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedikten sonra buradan olup olmadığını size bildiririm. Yardımınız için teşekkürler.
İyi akşamlar...

badboy94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz geç oldu ama. Benim sorunum tamamen kasanın içindeymiş. Servise götürdüm içindeki dirençleri yanmış sanırım. Onları değiştirdi. Şu an tıkır tıkır çalışıyor.

Gipsy danger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc niz açılıyor ise veryfing te kalıyorsanız elinizde sata kablosu varsa tek tek deneyin ben 2 saat sonra çözebildim