Yardım Veri Kayıpsız Windows 11 Kurmak?

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,636
Laptopuma daha önce Windows 11 kurmaya çalıştığım zaman sıkıntı çıkmıştı, şimdi tekrar deneyeceğim fakat verilerimi kaybetmeden kurmak istiyorum ve eğer hata alırsam geri dönebilmek istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? İSO dosyasına sahibim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Aslında bu mümkün ancak doğru ve güvenli bir işletim sistemi olarak kullanmak istiyorsanız önerimiz Windows 11'i temiz kurulum yaparak kurmanız.

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
Laptopuma daha önce Windows 11 kurmaya çalıştığım zaman sıkıntı çıkmıştı, şimdi tekrar deneyeceğim fakat verilerimi kaybetmeden kurmak istiyorum ve eğer hata alırsam geri dönebilmek istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? İSO dosyasına sahibim.
Dosyalarınızı yedeklemek daha sağlıklı olacaktır.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Insider programından yükseltme yaptığınız takdirde bazı laptop modellerinde ekranda görüntü kaybı olduğuna dair sorunlar vardı, sıfırdan kurulum yapmanız daha iyi olacaktır. Ya da D diski oluşturup dosyalarınızı oraya atıp, C'ye 11'i kurmak da mantıklı olabilir. Bir diğer mantıklı yol ise 40-50 GB bölüntü açıp diğer işletim sisteminin yanına dual boot yapmanız. Tabi ben yine de önermiyorum. İlk sızıntıdan sonra çıkan Windows 11 yapısı baya sorunlu. İlk sızıntıyı kurarım derseniz gerçekten başarılı, tavsiye ederim.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows Kurulumu sırasında Yükselt: Windows'u yükle, dosyaları, ayarları ve uygulamaları koru seçeneği ile yükleme yapabilirsiniz. Ancak bu seçenek desteklenen kararlı sürümler arası geçişler sonrası geri dönüşlerde bile sıkıntı yarattığı olmuştur. Kesin sorun yaşayacaksınız demiyorum ama diyelim Win11'e yükselttiniz ve Win10'a geri döndünüz. Bazı programlarda mesela sorun yaşabilirsiniz ve bazılarını yeniden yüklemek durumunda kalabilirsiniz. Eğer Home sürüm kullanıyorsanız Win11 kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gerekecektir ve Win10'a geri döndüğünüzde yerel hesaba mı yoksa Microsoft hesabı ile mi devam edeceksiniz, ayarlarınız, yapılandırmalarınız bozulur mu korunur mu vs bunlara net ve tatmin edici bir cevap vermek açıkçası çok zor. :)

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
insider programına kayıt ol full win 10 güncellmerini yap oto yükleniyor lakin önermiyorum geliştirici sürümü boşuna hantal kullanmaya gerek yok

Kamil Mert Çaylak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam win 11 kurmayın derim çünki microsoftun sitesinden başka bir yerden indirdiğinizde crack oluyo yani güvenli konusunda iyi deil win 11 (benim şahsi önerim bu)

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,636
Insider programından yükseltme yaptığınız takdirde bazı laptop modellerinde ekranda görüntü kaybı olduğuna dair sorunlar vardı, sıfırdan kurulum yapmanız daha iyi olacaktır. Ya da D diski oluşturup dosyalarınızı oraya atıp, C'ye 11'i kurmak da mantıklı olabilir. Bir diğer mantıklı yol ise 40-50 GB bölüntü açıp diğer işletim sisteminin yanına dual boot yapmanız. Tabi ben yine de önermiyorum. İlk sızıntıdan sonra çıkan Windows 11 yapısı baya sorunlu. İlk sızıntıyı kurarım derseniz gerçekten başarılı, tavsiye ederim.
İlk sızıntı elimde mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

insider programına kayıt ol full win 10 güncellmerini yap oto yükleniyor lakin önermiyorum geliştirici sürümü boşuna hantal kullanmaya gerek yok
Laptop baya eski insider ile ona Windows 11 geleceğini aanmıyorum.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
İlk sızıntı elimde mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop baya eski insider ile ona Windows 11 geleceğini aanmıyorum.
fulprogram indir üzerinden iso indirebilirsiniz sorumluluk size ait tpm fixlenmiş sanırım

isolarında tek güvendiğim site

Reaksiyon puanı
8,023
Update ile yapınca hem gereksiz uzun sürüyor hem de sistem hantal çalışıyor. ISO’dan temiz kurulum yapın. Önce verilerinizi D diskine atın C formatlayın olur biter.

Ek olarak TPM fixli oynanmış iso değil normal iso kurun tavsiyem kesinlikle o olur. TPM açın Biosdan bitsin. Sırf 1 ayar için riskli iso kurmayın.