Verdiğin Oyun Fotoğrafını Çek Yardımı Kap

Bu konuyu okuyanlar

zafercem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde bazı siyasi partilerin, yardım ettikleri kişilere 29 Martta yapılacak yerel seçimde oy kullandıkları pusulanın fotoğrafını cep telefonuyla çekmeleri konusunda baskı yaptığı öne sürüldü.

87109523.jpg

Hazro ilçesinde, güvenlik güçleri, 29 Martta yapılacak yerel seçimlerde bazı partilerin oy vaadiyle yardımda bulundukları vatandaşları oy kullanma işlemi sırasında cep telefonuyla takip edeceği ihbarını aldı.

İhbarda, partililerin sandıklarda görevlendireceği bazı kişilerin seçim öncesinde yardım ettikleri seçmenlere oy kullanacağı yerde fotoğraf çekme özelliği bulunan cep telefonu vereceği, seçmenin de oy kullandıktan sonra pusulanın fotoğrafını çekip adayın görevlendirdiği kişiye telefonu iade edeceği bildirildi.

Polisin konudan haberdar ettiği İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının İl Seçim Kurulundan görüş aldıktan sonra durumu Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) bildirdiği öğrenildi.

YSK'nin, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına, oy kullanma işlemi sırasında seçmenin üzerinde cep telefonu bulunmasının yasaya aykırı olmadığını, bunun engellenmesinin mümkün olamayacağını bildirdiği kaydedildi.

http://www.medya24.com/haber-VERDIGIN-OYUN-FOTOGRAFINI-CEK-YARDIMI-KAP-19494.html

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bi bu eksikti..:)

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Daha önce de fakirlik ve açlık vardı, ama insanlar onurlu ve şerefliydiler.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Daha önce de fakirlik ve açlık vardı, ama insanlar onurlu ve şerefliydiler.
zawa derki....
o yöre halkı onurludur şereflidir oyunu paraylada satmaz ama hatır varsa düşünmez verir
bizim kız bina okur
döner döner yine okur

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaybetme korkusu böyle birşey demekki.
Siyasi propagandalar bitti, psikolojik propagandalar, provakasyonlar başladı.
Milletin iradesinden korkacak bu provakatörler tabiki ama, korkunun ecele faydası yok.
Kaybetmeye mahkumlar... :whistling:

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
zawa derki....
o yöre halkı onurludur şereflidir oyunu paraylada satmaz ama hatır varsa düşünmez verir
bizim kız bina okur
döner döner yine okur

Yanlış anlaşılmaya sözüm yöreye değildir insanlığadır.

İstanbul'da yaşayan biri olarak iki torba kuru bakliyata oyunu satan çok insan gördüm.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
zawa derki....
bizim kız bina okur
döner döner yine okur

öyle martaval okumaya benzemez. hacı yorumunu yap habere. tuluat sanatımıdır nedir tam olarak onu yapıyorsun. Bizim kız şunu bunu okuyacağına biraz gözünü açsın. hatta dönüp dönüp açsın

KaRiZMa^^

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence yaptıkları gayet normal bir şey. Bundan önceki TBMM seçimlerinde VAN da bir hadiseden bahsediyorum.Hiçkimsenin bilgisi yok.İlk duyan SDN olsun.Van'ın bilmem bilmem neresinde olan kürt Millet Vekili Adayı Fatma Kurtulan.Televizyonlarda çok görmüşsünüzdür.Bu zatı muhtereme oy verenler 2 şer 3 er kez oy verdi.
Nasılmı?
Olay benim özel yaşantım olduğundan kısa ve öz yazacağım. Yurt dışında önceden veya yakında köylerinden kasabalarından çıkmış olanların ismi sandıkda bi şekilde çıkartılmış vede onlşarın yerinede sandıkda oy kullanan kişiler tekrar tekrar kullandırmış.Sandık başında duran görevlilerde bunun için ya alacağını almış yada bi şekilde zorla çıt çıkartmayın tarzında uyarılmış. Ozaman geçtikden sonra bişe yapamadım ama Türkiye böyle yönetiliyor ama kim nası nerden yönetiyor Allah bilir.Sonuç : Fatma Kurtulan Meclisde :)
Bu konu ise çok doğal.Para onlar için sorun değil.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
(.)Nokta kadar menfaat için, (,)virgül kadar eğilmemek
Onur ve vicdan olmazsa herşey beklenir

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
öyle martaval okumaya benzemez. hacı yorumunu yap habere. tuluat sanatımıdır nedir tam olarak onu yapıyorsun. Bizim kız şunu bunu okuyacağına biraz gözünü açsın. hatta dönüp dönüp açsın
herhalde rahatsız oldun
beni zafercemin efendisiyle karıştırdın galiba tek tuluat sanatçısı yaşayan hayali kılıçdaroğlu efendidir
o yöre halkını çok yakından tanıdığım için değişik anlamlar yüklenebilecek yazılarınıza müdahale ederim
benim sağ görüşlü olmam durumu değiştirmez

Bizim kız şunu bunu okuyacağına biraz gözünü açsın. hatta dönüp dönüp açsın[/quote]
bu vecizeyi idrak edemedinmi durumunu açıklayacamda banlanırım
sen siirte git diyarbakıra git bir alimin bir akrabanın hatırına oy iste alırsın hatta muhtarlık seçimine bile buradan adam gönderiyoruz
iki çuval bilmemne verecem ama telfonla kaydedecen dersen o çuvallarıda telefonuda......................site adabı

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bence en fazla diyarbakıra güvenlik önlemi almaları gerekir..

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
herhalde rahatsız oldun
beni zafercemin efendisiyle karıştırdın galiba tek tuluat sanatçısı yaşayan hayali kılıçdaroğlu efendidir
o yöre halkını çok yakından tanıdığım için değişik anlamlar yüklenebilecek yazılarınıza müdahale ederim
benim sağ görüşlü olmam durumu değiştirmez

Bizim kız şunu bunu okuyacağına biraz gözünü açsın. hatta dönüp dönüp açsın
bu vecizeyi idrak edemedinmi durumunu açıklayacamda banlanırım
sen siirte git diyarbakıra git bir alimin bir akrabanın hatırına oy iste alırsın hatta muhtarlık seçimine bile buradan adam gönderiyoruz
iki çuval bilmemne verecem ama telfonla kaydedecen dersen o çuvallarıda telefonuda......................site adabı[/quote]

Ben de burada müdahale gereği duyuyorum. Senin hatır dediğin şeyin manası literatürde yalakalıktır, kıyakçılıktır (kıyakçılığın sonu da ayakçıklıktır).

Bırakın insanların oy kullanma haklarıyla oynamayı bırakın herkes kendi beynini, iradesini kullansın.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
işinize gelmeyen şeyleri böyle yorumlamanız normal o yöre halkında eniştesiyim
o dediklerinden orada bulunmaz ama son yazdığına katılıyorum
herkes kendi beynini, iradesini
iradesi beyni olmayanlar ne yapsın